Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veronicka spune:

monica , nemarymultumesc pt raspuns.sunt destul de ingrijorata dar sper cu ajutorul lui dumnezeu sa ducem sarcina asta pana la capat
va pup

veronica 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Doculet, Veronika... si mie mi se intareste burtika uneori. Cand am sunat sa ma programez la morfo, doct. mi'a zis: "nu ai dureri, nu sangerezi?" I am zis ca nu...dar nu am mai apucat sa'i explic simptomele astea. Daca le aveti si voi si doct nu v'au zis nimik inseamna ca nu e grav.

Io nu prea mai simt miscare in burtika...a fost agitatie 2,3 zile si acum...cam pauza. Ce o fi?

P.s. in legatura cu propunerea lui doculet sunt d'acord. nu mi se pare nici mie in regula sa dispara asa...pur si simplu si sa nu mai vbim cu si despre ea ( ca prietena).

21+

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

[url=http://lafemmebonita.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Salutare fetele!

Eu sunt un pic intoarsa. Am mers 10 minute si "musafirul"s-a instalat din nou. Degeaba m-am dres cu cartof, cu creme, ca tot acolo e, chiar daca se mai ascunde pe moment.

Miri, cum a fost la examen?

Doc, eu sunt de acord cu propunerea ta.

Laura, ma bucur ca totul e ok. Si eu tot la inceputul anului as prefera, sa nu piarda bebe un an. Mie tot pe 8 ian mi s-a spus, insa daca va fi cezariana, aici se cere cu 2 saptamani inainte de data.

Scuze ca nu scriu fiecareia in parte, dar am memoria scurta la ora asta.

Pupici tuturor.

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

fetele, am modificat pe prima pagina, daca aveti vreo idee grafica mai buna sau va mai amintiti de cineva care mi-a scapat mie, va rog frumos sa spuneti

va pup si noapte buna la toata lumea!!

Monica 25+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Va pup fetelor! Iar n-am mai scris demult pe-aici, am fost extrem de ocupata, am avut de predat un proiect zilele trecute si am stat si am lucrat in continuu la el.

Am intrat aseara sa citesc ce mai faceti si am ramas inmarmurita de ce a patit Kossir, n-am mai fost om toata seara dupa ce am aflat.
Kossir, daca mai citesti pe-aici sa stii ca si eu sunt cu sufletul alaturi de tine, chiar daca nu ma cunosti probabil decat foarte putin de aici de la odisee.

Doc, si eu sunt de acord cu propunerea ta, este bine venita.

Povestea lui Kossir m-a speriat tare, pentru ca de dupa ce am stat marti toata ziua la calculator sa lucrez (si eu am o pozitie cam tampita cu genunchii la piept cand stau acasa si lucrez), m-am trezit pe seara cu o durere de burta (in partea dreapta) de credeam ca mor, parca ma taia cineva acolo cu un cutit. M-am speriat si m-am dus si m-am intins in pat, si m-am linistit, nu ma mai durea nimic. Dupa putin timp am vrut sa ma dau jos din pat sa raspund la telefon, si cand m-am ridicat m-a luat aceeasi durere, in acelasi loc, n-am putut nici sa merg un metru. Nici n-am mai raspuns la tel, m-am intins iar in pat. Miercuri n-am mai avut nimic, dar ieri seara iar am avut durerea aia. Azi iar m-am simtit bine, si nu stiu ce sa mai cred. La doctor am fost pe 17 septembrie si mi-a zis ca totul e OK, sper din toata inima sa fie asa.

Altfel, bb cred ca e bine, se misca f mult, intr-o zi cred ca a sughitat, ca mi-a tresarit burta vreo 20 de minute la rand.

Laura, apropos de data nasterii, eu l-am nascut pe Andrei pe 1 ianuarie 2001, m-au apucat durerile de Revelion pe la 2 noaptea, la spital m-am dus pe la 7 dimineata, ca atunci se indesisera contractiile, si am nascut f f usor (fara nici o anestezie) pe la 10 dimineata (o asistenta de pe-acolo "prevazuse" ea ca o sa nasc pe la 3 dupa amiaza). De data asta o sa nasc in februarie...

Va pupicesc,

Tina 19+ si Andrei (6 ani si 8 luni)

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Miutza, LA MULTI ANI !!!

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra 26+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by cornilia

Am uitat sa va spun: o gravidutza dragutza mi-a trimis un pm cu un remediu natural pentru hemoroid. Desi sper sa nu aveti vreodata nevoie, il scriu aici:
- se rade un cartof pe razatoarea mare si se aplica razatura pe locul cu pricina.
Mi-am zis asa: daca musafirul nepoftit ma va insoti in mica mea vacanta la Londra, nu mai stau sa pun razatura pe tifon si sa aplic compresa la culcare...rad cartoful si-l indes ünde trebuie" si de umblat tot umblu 10 ore prin ploaie pe la diverse obiective turistice.. Muuult ma mai duce capul, nu??

Cornelia si Maya (06.07.2004)



Am si eu unul,aparut acum in sarcina, dar de trat. asta n-am mai auzit. Oare o fi bun ?

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra 26+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Miutza,

la multi ani si de la mine !!
si felicitari pentru cadoul facut de bebe zilele trecute!!

te
Monica 25+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by iulia82

fetelor ce ziceti de caruciorul asta?http://www.wampol.ro/triton.htm
sau asta?http://www.wampol.ro/images/pics/explorer/explorer%20tour%203.JPG

AJUTATI-MA ca nu ma pot decide...



Iulia 25+ IRIS

ne pregatim...pt bb Iris

uite cum crestem



Parca primul e mai sic http://www.wampol.ro/triton.htm
, desi mie personal imi plac cele cu 3 roti.

www.flickr.com/photos/10675576@N07/sets/" target="_blank">Noi 2 singurei

Cum creste motanica nostra 26+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Salutare tuturor!!!

Zilele astea nu am mai facut nimic interesant, asa ca v-am citit din umbra... Dar va scriu ca am cateva framantari... Va vad pe toate ca va agitati cu carucioare si portbebe-uri si hainute... Ma gandesc ca ar trebui si eu sa fac asta, dar o tot aman din cauza de $ si ... inca nu am aflat ce are bebe acolo intre picioruse - nu am mai fost de ceva vreme la gine al meu ca vrea niste analize cu care eu ca lenesa ma tarai de un secol, dar in schimb super doctorita mea de familie care are echograf la cabinet mi l-a tot verificat pe puiuts ca bataile cordului fetal sunt ritmice, vede ea pe acolo ca e bine, dar nu se pricepe sa imi spuna ce e ... Ma gandeam... Poate se face o lista cu ce trebuie unui bebe, ma refer la chestiile pe care TREBUIE sa le aiba, nu la mofturi... Oare o sa fiu o mama degenerata daca ii iau carut & accesorii SH?

22+ cu baby neidentificat

Mergi la inceput