Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Carmen , eu una nu te pot ajuta , nu ma pricep, dar uite o si un de la mine, ca sa nu mai fii suparata.Va fii bine.
Monica , eu sint de acord
Lala D, sa le folositi sanatosi
Laura Ioana, te asteptam cu vesti bune de la echo.
Am pus pozele cu bebeii.

Meda 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicka spune:

eu sunt cam suparata si speriata. de doua zile mi asa de tare burtica si parca nu se relaxaza.ieri m-a si durut iar durerile in vagin persista . am fost de dimineata la medic si s-a uitat la col si a zis ca ii ok , am descoperit si infectie urinara dar numai o steluta asa ca pana luni sunt pe ceai de codite de cirese si apoi repet analiza si daca nu-mi trece -antibioticasta este sper sa fie totul ok caci imi doresc acest copil mai mult decat orice pe lumea asta
va pup si multa sanatatae

veronica 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Monica am comparat cu valorile date de Lalad si am vazut ca ale mele sunt cam mari. Dr mi-a zis ca prob o sa am incepand cu sapt 30 - 32, eu am tensiunea mica acum 9 cu 6, dar dr a zis ca atunti o sa creasca , sper sa imi poata da dr mea un tratament ceva si sa nu fie foarte grav.

cum creste
Carmen 22 + David Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicka spune:

a si dr a zis sa stau in pat zilele astea apoi mai vedem, m-a consultat sa-mi vada si colul si a zis ca-i ok.da fac orice imi zice numa' sa fie bine

veronica 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

veronicka, banuiesc ca ti-a spus sa iei no-spa, e indicat in caz de contractii sau dureri de burtica, max 3 pe zi.

ai grija de tine si stai cat mai linistita, acum ca e weekend, si vezi sapt viitoare daca iti poate da medicul si altceva, stiu ca exista medicatie pentru contractii, daca despre asta e vorba.

la mine burta se intareste si cand ma constip tare, sa nu mai vorbesc de gaze, are variatii pe timpul zilei. In vagin am si eu dureri, dar uneori parca simt cum da asta micu' cu picioarele in jos. in ultima vreme e mai liniste acolo jos, a gasit vezica si ii place mai tare!!

Monica 25+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by danonique

Am intrat si noi sa va salutam si sa va uram un we placut.Noi tot in pat ne petrecem cea mai mare parte a timpului.Din fericire contractiile s-au mai rarit.De cateva zile sunt mai linistita si mai optimista.Am conoscut pe cineva care a avut aceeasi problema cu colul ca si mine si care mi-a spus ca a dus sarcina pana la 38 sapt.Sa dea dd sa reusim si noi .

danonique 26+




imi doresc din suflet sa reusim si noi si sunt sigura ca daca suntem cuminti o sa nastem la termen copii sanatosi.
la mine din pacate durerile s-au mutat de la burtica in vagin, si ma doare chiar si atunci cand stau in pat si dupa ce iau nospa. abia astept sa mergem miercuri la eco sa vedem cum mai stam.
pupici



Mari 22+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by docdecap

fetele, io acum vreau sa va propun ceva, vroiam de mai demult dar si ce s-a intamplat cu Carmen ma face sa fiu si mai hotarata

vreau sa avem pe prima pagina si fetele cu care am fost o vreme la odisee, chiar daca au pierdut sarcina. Ma gandesc la Mav, Alinushca, Irda, Bubuleana, ramo2007 si acum Kossir, s-ar putea sa mai fi fost, si sa nu-mi aduc eu acum aminte.
Sper din tot sufletul enumerarea sa se opreasca aici, dar nu pot vedea, cel putin acum, cum Kossir pur si simplu dispare de pe lista de inceput...
Daca sunteti de acord, ma angajez sa fac eu treaba asta, ziceti doar da.


Monica 25+

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'




eu sunt de acord



Mari 22+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by veronicka

a si dr a zis sa stau in pat zilele astea apoi mai vedem, m-a consultat sa-mi vada si colul si a zis ca-i ok.da fac orice imi zice numa' sa fie bine

veronica 19+



sa nu stai cu dureri, neaparat sa iei nospa(max 6/zi la interval de 3 ore) si in pat cat mai mult. multa sanatate



Mari 22+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Si eu in fuga pe aici, ati vazut mesajul meu cu revista? nu va suparati ca insist dar stiu ca atunci cand se citeste din urma mai ratezi cate una si ma gandesc ca v-ar fi si voua de folos, pupici si weekend placut.

Cu intalnirea nu promit nimic pentruca sa-r putea sa ma duc maine la expo ca are sotul treaba in buc, si credetima ca e un drum de care sunt satula sincer dar daca poate sotul sa amane venim duminica si vin macar sa va salut, dar sa hotarati un loc exact


Louiza 23s +
mai avem putin

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze cununie, nunta, luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Si eu sunt de acord sa avem trecute fetele care au fost alaturi de noi

Am fost la eco si totul e ok cu bebe. Avea cordonul ombilical intre picioare si, in felul asta, mi-am luat de grija descoperirii sexului Femurul era de 26 sapt si 5 zile, iar capsorul de 25 de sapt si 1 zi (asta m-a ingrijorat, dar ea mi-a spus ca nu am motiv). Colul este inchis, iar in legatura cu durerile de spate mi-a spus sa iau Ca dupa 28 de saptamani. Am discutat despre cezariana mea si mi-a recalculat DPN-ul: e 8 ianuarie si a spus ca am putea lasa nasterea pt 3 ianuarie 2008 (daca nu am dureri sau probleme inainte). Eu i-am spus ca as fi de acord, dar mi-e teama sa nu ma apuce in noaptea de rev, insa a spus ca nu-i nicio problema chiar de ma apuca atunci. Si cred ca o voi lasa asa...mi-ar placea sa nasc la inceput de an
Va pup si mai vb maine, ma cheama sotzul langa el
Creata ar fi super sa bem un suculet!

26+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput