ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-17

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

ginamaria bafta multa la inseminare luna asta!

Ioana mersi ca ai trecut si povestea mea, nu e nimic specatulos dar sper sa dea o speranta la toate fetele care vor sa invinga boala asta.

Monica 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciol spune:

neata fetelor

chiar mi-a venit CM, azi dimineata parca nu mai m-a durut atat de tare burta ca lunile trecute si sper sa fie ultima oara cand ma mai doare.

ziceti-mi si mie va rog, sa presupunem ca fac un bebe dupa nasterea lui oare la venirea CM ma va durea la fel de tare burta ca pana acum, sau nu o sa ma mai doara.....in conditiile in care sa zicem ca dupa nastere voi mai avea endo.

multi zic ca daca faci un bebe, nici nu mai simti ca-ti vine CM fara dureri, poate doar asa un pic....voi ce credeti?

ar tb sa fac pauza dupa injectiile astea de vreo 4-5 luni si dupa aceea sa raman insarcinata......ca astea sunt ca niste anticonceptionale si din cate stiu eu ar tb sa faci pauza si dupa aceea sa ramai. voi cum stiti?

nu vreau sa ma mai chinui cu durerile astea, trebuie sa scap de ele....si sper ca cu tratamentul asta sa termin si cu durerile....sa-mi vina si mie cm normal fara sa stau in pat si sa plang de durere.

pupikkkk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

'neata dragele mele!!!

aerlilian bine ai revenit!!! daca tie nu-ti intarzia cm si acum au trecut deja 2 zile si nu a aparut s-ar putea sa fie cu ochisori. iti tin pumnii!!! sa ne dai vesti bune!

Monica9 multumesc mult pentru urari, sarcina usoara in continuare si sa ai un bebe sanatos si frumos!!!

ginamaria succes la inseminare!! iti tin pumnii sa iasa bine de data asta!

fetelor voi luati ceva calmante cand vin uratii? eu de cand ma stiu iau calmante caci altfel am niste dureri de-mi vine sa ma urc pe pereti. dar asta se intampla numai in prima zi iar dupa aceea totul revine la normal. la voi e la fel?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ar fi fost prea frumos...Din pacate,nu a fost sa fie.Astazi mi-a venit.Ucigator!!!Aceeasi depresie,aceleasi lacrimi,o alta luna de asteptare...Nu stiu ce sa mai fac.Sunt in stare sa incerc orice...Chiar si perimatul polidin...Voi stiti ceva de el?Cand se face,in ce cantitate?Iertati-ma,dar nu sunt in stare sa scriu mai mult...Sunt daramata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginamaria spune:

MONICA 9,ANDREYUTZA va multumesc frumos dragelor.... luna asta stiu sigur ca se va intampla
AERLILIAN sa nu fii trista,eu cred ca DD e acolo sus si ne va ajuta si ne va da putere sa trecem peste toate.trebuie sa fim optimiste si increzatoare ca totul va fi bine.........stiu ca si eu luni am fost daramata dar deja pe ieri ma simteam mai bine si azi dimi am asteptat cu nerabdare sa ma intalnesc cu dl.dr.decat ca nu am reusit dar maine dimi ma asteapta..........abia astept......
CIOL tocmai asta e faza sa nu faci pauza, cum iti vine CM sa si faci bebelin ca daca nu endo asta de rahat se reface in fiecare luna......deci la treaba imediat dupa
va pupi pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Hello iubitele!
Ioana mii de multumiri pentru pupicii dati...poate se prinde si la noi ca ai stat printre atatea gravidute si bebice.(la mine telepatic de la distanta)
Monica tie ce-ti face Miracolul?Si cum te simti?
Ciol in principiu cica era bine sa te curete inainte prin burtica si apoi injectiile.Sa de-a DD sa fie bine si asa!Oricum ideea este ca injectiile nu sunt ca AC din contra nu mai stiu de ce ar faca bine unei eventuale sarcini.Sunt fete la care nu le-a mai revenit CM dupa ele pentru ca au ramas gravi.Asta este si ideea sa ramai cat mai repede dupa tratament.Asa ca eu iti spun succes!
Ralu da-le timp fetelor cu care esti in "grupa".Incet va veti cunoaste si va fi bine.Aici te-ai obisnuit,dar acolo vei gasi multe lucruri de impartasit cu ele.Fiecare lucru la timpul lui.Noi suntem aici si ne bucuram pentru voi,dar...suntem noviceLogic ca in calitate de matusici ne intereseaza tot-tot!Plus ca facem incognito prin voi scoala oarecum a gravidutelor.
Ginamaria tinem pumnii sa fie asa cum doreste inimioara ta!
Lilisor eu ma gandesc la tine...
Aerlilian fruntea sus si scoate-ti din minte gandurile negre.VA FI BINE PENTRU TOATE!
Boo asteptam vesti bune.
Eu ma simt tot mai rau..cu durerile.Azi incerc sa fac eco si apoi sa vorbesc pentru un drum la Bucuresti.
Diana,Mada,Uca,Andreiutza,Lili...tuturor mii de pupici si o zi buna!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

lucia, multumesc !!!!!
aerlilian nu fi supi, sunt sigura ca o sa vina soarele si pe strada noastra.

fetelor, nu-mi raspunde si mie nimeni la intrebare? voi luati ceva calmante cand vine cm? ca eu fara ele sunt "varza". am niste dureri groaznice.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

quote:
Originally posted by aerlilian

Ar fi fost prea frumos...Din pacate,nu a fost sa fie.Astazi mi-a venit.Ucigator!!!Aceeasi depresie,aceleasi lacrimi,o alta luna de asteptare...Nu stiu ce sa mai fac.Sunt in stare sa incerc orice...Chiar si perimatul polidin...Voi stiti ceva de el?Cand se face,in ce cantitate?Iertati-ma,dar nu sunt in stare sa scriu mai mult...Sunt daramata...



ce as face eu , m-as ruga la Dumnezeu , m-as duce la o Biserica care imi place mie , eu am un loc unde ma linistesc , si sa rog sa imi arate calea si sa imi dea linistea

in rest , inteleg parca orice cuvant care l-ai scris , te inteleg perfect

polidin faci cate 2 o data , 5 zile, incepand cu Z1 de la CM , o luna , 2 , 3

cred totusi ca cele care au ramas dupa polidin erau doar racite

Diana

the one who gives should never remember, the one who gets should never forget

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Andreyutza eu iau.Si nu doar atunci.Dar la mine deja este alta poveste.Pe mine ma doare si in afara CM.Asa a fost inainte de laparo.Asa este acum,la aproape 2 ani de la laparo.E totusi bine daca te tine doar o zi.Poti sa incerci supozitoarele Carpicon daca vrei.Le iei exact cum scrie pe prospect.Se gasesc la farmaciile naturiste si dezimflameaza si trateaza.Si redu proteinele animale si dulciurile,daca poti.Ce sa spun?Imi pare rau Asculta-ti corpul,da-i calmant cand trebuie si mai mergi la dr daca ti se pare ca ca ceva nu-i ok.
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

aerlilian ... fruntea sus, o sa fie bine, DD are grija si de noi, mai tarziu ,dar nu ne lasa. Te incurajez pe tine ,dar in acelasi timp si pe mine, caci am doua zile de intarziere si nu vreau sa ma mai pacalesc.Azi dimineata am cedat si am facut test, dar... nimik, m-am amagit degeaba si nu-i bine.Pupicuti multi si sa lasam grija asta in seama lui Doamne-Doamne, el stie mai bine cand o sa fie momentul, le aseaza pe toate asa de bine.
andreyutza...de cand ma stiu iau calmante la cm, chiar si dupa operatie si tratament, ce-i drept nu mai sunt la fel de groaznice ca inainte dar de control iau.Ma impac foarte bine cu paduden 300mg cu actiune prelungita ,contine ibuprofen, o pastilutza in prima zi(inainte luam 2-3 pe zi).
Pupici la toate fetele!

am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/jNPjp3.png

Mergi la inceput