Gravidute prin FIV (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Liliana-si normal ca ti-a mai curs ceva daca ai umblat,nu te speria ca te cureti inauntru .Offf,asteptarile astea ne omoara...
Andicu-aici zic ca la 1 an dupa cezariana poti incerca sa ai alt bebe si nu-i lege ca trebuie sa nasti tot cu cezariana daca bebe e intors bine.


+24 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Pussi- da' tie cum ti-a fost burta la 24 sapt.? o simteai mai tare ca inainte?Ca eu chiar ma mir sa-mi ramana tare tot timpul...se poate sa fie asa din cauza ca cresc bebeii?Ca mi-e tare si cand stau in pat,nu mai cred ca sunt contractii astea...
Eu chiar nu-mi pot imagina cum trebuie sa fie burta de gravida,tare sau moale...nu am pus mana niciodata pe una sa simt cum e....helpppppp

+24 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

acum e toata tare... in sensul ca-i intinsa pielea pe ea.. dar nu sunt contractii! Daca stau culcata pe spate cu genunchii ridicati si ma palpez cu toata palma imi dau seama ca nu-i contractata deloc! Doar ca fetele+ 2 placente + 2 cantitati de lichid ocupa tot spatiul . Cand stau in picioare e normal sa fie asa ca muschii ... sunt si cei abdominali.. care o sustin! Cred ca aasa era si la 24 de sapt. ... ca baietii au singuri peste 1.200 gr + restul.. e ca o sarcina normala la 28-30 sapt. din punctul organismului de vedere!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Acelasi msj l-am pus si pe "contractii"...
Pai nu stiu ce sa zic...o sa intreb si luni cand fac eco...poate ca sunt muschii si pielea intinsa si tensionata ca nu poate fi contractie non-stop...
Mi s-au imputinat si pierderile vaginale...mi se udau putin chilotii inainte,acum am doar niste pete albicioase (ca nu mi-am pus salva slip sa vad daca pierd lichid)...sper sa mi se fi refacut lichidul ca poate am pierdut vaginal si eu credeam ca e transpiratie ???????
Pana acum baieteii au fost cuminti nu s-au prea miscat ,aseara au facut scandal,cel din stanga(care avea putin lichid) mi-a tras cateva jos,chiar unde-i colul ca am crezut ca vrea sa iasa...manance-i mama de ingerasi

+24 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

vezi ca la eco se vede daca uterul e contracta sau nu... intreaba dr.!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Asa o sa fac

+24 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:


MADALINA CASA DE PIATRA SI VIATA IMPLINITA SA AVETI!

Cellu 24+ George
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

Buna fetelor,
m-am intors si eu acasa gata "cerclata", dupa o saptamana de stat in spital.
Dar mai intai sa vorbesc cu voi.
DANIELA, nastere usoara! Camera este superba!
ANIAST, sa-ti traiasca frumosul cu personalitate! Arati doar incercanata, dar cred ca nimeni nu scapa de asta.
ANDICU, sa-ti traiasca BB Filip! Uite cum se face mare! Ce mai trece timpul!
numai mie parca mi se pare prea lung ...pana il voi tine in brate pe BB.
DREAM, bine ai venit din vacanta! Ai un feeling…!
GINGER, ce spaima trebuie sa traiesti! Ma rog sa fie totul bine cu BB-ii!
PUSSI, imi pare rau ca treci prin perioada asta, dar rezistati voi, AMR 8 sapt! Cred ca e tare greu cu arsurile. Perfuziile te vor ajuta mult.
Burta ta este asa cum trebuie! Eu raportez 11kg luate!!!
MEDA , mi-a trecut raceala, lamaile cu miere au facut minuni.
Pe mine m-a chemat la control peste o luna dupa cerclaj.
AUREL CRIS, pai noi umblam sa ne prindem motul, ca isprava asta nu o aveam bifata in agenda!
LILIANA, mie mi-a zis sa iau max 3 No spa/zi. Iti tin pumnii sa fie totul bine. Si eu am 37 de ani.
DENISA, cu sangerarile au mai patit-o multe dintre noi la inceput. Statul in pat, e salvarea!
Sunt curioasa ce fel de pastile cu iod ti-au dat sa iei?
CATI, DELFI, IOANA, CIARLI....ici



Cellu 24+ George
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Cellu-ma bucur ca sunteti bine

Fetele...eu tot nu inteleg...cum se calculeaza lunile?Toate parerile pe care le-am citit sunt diverse ,ba ca sunt din 4 in 4 saptamani,ba din 5...care e reala ?

+24 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

REZUMAT:
Sambata, duminica eram cu raceala pe sfarsite, doar fonfaita...

Luni, am fost sa iau concediu medical si sa ii zic dr-ei sa ma asigure ca este bine colul. Dupa control ma trimite acasa sa ma intorc cu bocceluta pt internare - musai cerclaj.
Din cauza contractilor colul si-a schimbat pozitia din posterior, cum am inteles ca tb sa fie pana aproape de nastere, in anterior, gata sa se deschida. Asa ca luni am stat cu perfuzii si tocolitice pregatitoare.
Marti, cerclajul. Si uite asa i-am prins mot lu' Georgica!
Miercuri, joi si vineri, la fel perfuzii cu Gynipral, antibiotic la 8 ore si tocolitice la 6 ore. Sunt cam ciur.
Vineri externare, recomandare - STRICT PAT - pana la sfarsit!
Tratament
2 Nospa/ zi; 2 scobutil/zi; 1 gynipral/zi; eritromicina 3/zi (o saptamana)
Cerclajul, l-am facut la limita. Nu stiu de ce a zis asa, probabil ca sunt in sapt 24.
Mai am dureri, nu prea pot sa stau in picioare mai mult de 5 min. ca simt o durere cu usturime. Pe scaun nici atat.
Ce ma sperie este ca am contractii stand in pat si mi-e teama sa nu ma obisnuiesc cu tratamentul.
Cireasa de pe tort .........ureaplasma pozitiv!!
Cam asta fetelor. Ce sa mai zic, m-am smiorcait putin...


Cellu 24+ George
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput