Gravidute prin FIV (6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Scuzati-ma ca nu v-am mai scris, insa de duminica s-a produs o hemoragie si m-am internat de urgenta pana astazi.Inca nu s-a prit de tot mai este putin maro insa bble e bine.V-a trebui sa stau la pat la fel ca si cu Cristian.Va pupic si o sa va scriu cand ma voi simti mai bine!

7+ si Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Madalina, ce bine ca poti " bintuii".Bine ca nu sint probleme si totul este bine cu amindoua
Ciarli, felicitari ptr fetite, frumoase nume
Pussi,pupam fata tare tare.
Denisa, imi pare rau sa aud prin ce treci. Si eu am fost ptr o noapte internata ,tot ptr singerari, a doua zii mi-au dat drumul acasa.Sper sa-ti treaca cit mai repede
Pup toate buricile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

...seara buna prietenele mele dragi

...azi am fost sa cunosc o alta dr.,care mi s-a parut f.draguta si mai ales ma bucur ca lucreaza si in spital,pe aici mai rari sint dr. care lucreaza si in spitale si urmaresc si sarcini in policlinici...deci gata am schimbat dr.,m-a trimis la un ecografist renumit asa ca vineri viitoare am prins programare la acest dr.echografist...intre timp numar zilele,orele,secundele...deoarece am avut ceva de mers pe jos...era o zona interzisa masinilor(in centru e asa aici)am avut iar niste secretii maro-bej...dupa ce am stat la pat pina acum s-au oprit,se pare ca trebuie sa stau mai mult prin casa,la patut...nu ca nu stau,dar macar sa stiu ca am pt ce...sa vedem...eu sper bine...la fel va doresc si voua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

liliana progesteron nu ti-au dat pt scurgerile maro?
Fetelor eu as manca oua fierte tari in dementa,ce ma fac oare cate oua pe zi am voie,or face rau?
7+ si Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ciarli, felicitari pt fetite! si eu zic ca ai ales niste nume superbe! sa fiti sanatoase toate 3!
Denisa, ai grija de tine si stai cuminte, o sa treaca daca bebe e bine si zici ca asa ai avut si la Cristian! multa sanatate si bebe sanatos!
Liliana, sper sa afli numai vesti bune de la dr cel nou!

Asa e, deja de anul trecut vorbeam de fratiori, dar am de asteptat vreo 2 ani pana ma apuc iar de treaba, nu de alta, dar am o varsta(32) si o cezariana la activ!





Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Denisa imi pun 600mg progesteron ovule/zi+pregnyl 5000UI la 4 zile,oricum ieri,azi au fost mai putine.....eu stiu ca ouale nu sint f.indicate,sint toxice pt ficat si ficatul in perioada asta lucreaza dublu,dr.cu care lucram eu in tara recomanda max 2 oua/zi (pt pers.normale) si dimineata sau unul dimineata + unul la prinz,dar niciodata seara...oricum bine ca ai pofte,dupa mine e un bun semn
Andicu sper si eu si mai sa aibe si pt ce...mi-e tare frica sa nu ramina sacul gol...m-a speriat rau dr.de pina acum(de la centru FIV)...sa vedem,multumesc pt gindul bun

Numai bine fetelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Neata.
Ce faceti fetelor, da-ti un semn ca sinteti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata ... noi tot vomitam
denisa imi pare rau.. important e ca BB sa fie sanatos!
meda ati inaugurat bucataria?



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

meda uite aici :
AC (Abdominal Circumference) – circumferinta abdominala;
· BPD (Bipariental Diameter) – diametru biparietal;
· CRL (Crown-Rump Length) – lungimea cap-sezut
· FL (Femul Length) – lungimea femurului;
· FTA (Fetal Thunk Cross-Sectional Area) – aria sectiunii transversale a fatului
· GS (Gestational Sac) – sac gestational
· HC (Head Cicumference) – circumferinta capului;
· HL (Humeral Length) – lungimea humerusului;
· LV (Length of Vertebrae) – lungimea vertebrei.
· APTD – diametru toracic anteposterior
· TTD – diametru toracic transversal


daca vreti le pun pe prima pagina!




PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Buna fetele,

ce harnicutze ati fost, deja suntem la capitolul 6, rusine mie ca nu postez suficient de des....

32s + Sophia

Mergi la inceput