Gravidute prin FIV (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

salutare fetelor, suntem si noi pe aici. Am inceput sa ma plictisesc tare de atata stat in casa . As mai iesi si eu as face ceva nu stiu ce . Aseara l-am convins pe tati sa facem o plimbare pana la Practiker si am luat tapetul pt camera bebeilor. Mi s-a parut asa frumos pe afara...
Pe 8 oct mergem iar la bucuresti pt control si cred ca gata cu bucurestiul. Am vorbit aici in Craiova cu un medic f bun care stie tot istoricul meu si cu care sper ca voi naste. Mi-a spus ca daca trecem de 34 saptamini pot sa stau linistita sa nasc in craiova, daca doamne-fereste trebuie sa nasc inainte de 34 sapt ma trimite el la bucuresti la cineva (cred ca la big M).
A fost cineva la beby expo ? Ce e frumos pe acolo?

mona 25 + Alexandru si Cristian
http://bd.lilypie.com/gPGLp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

Pussi imi pare rau pt si eu am greturi si arsuri seara, abia adorm, pe mine ma ajuta portocalele, mananc cate 3-4 pe zi si parca e mai bine.
Cu constipatia tot cu un pic de cafea sau trei in unu ma dreg si eu dimineata pe stomacul gol.

mona 25 + Alexandru si Cristian
http://bd.lilypie.com/gPGLp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

MEDA mi-au zis ca este bine dupa cum vad in dosar scrie cervical lenght was 2,4 cm dupa cerclaj.Mai mult nu scrie,sa vedem ce va fi peste 10 zie.Oare o fi bine??
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Aurel_cris, eu am mers cu col de 2 si ceva de la 6 luni pana la nastere , fara cerclaj si am fost cat se poate de bine; cu plimbari si alte alea, dar nu exagerat. Insa am monitorizat lunar ca sa fiu sigura ca nu scade sub 1. Asa mi-a zis dr, ca e naspa daca scade sub 1,5-1.
Pussilina, imi pare rau ca nu te simti bine! sper sa nu o iei de la cap cu greata! cat despre analizele mai naspa, asa am avut si eu in trim.3, la calciu si la fier am stat mereu sub limita, cu toate suplimentele! se spune ca bebe nu e in pericol pt ca isi ia de la tine tot ce-i trebuie, cu riscul ca tu suferi din cauza asta, asa ca nu-ti face griji pt bebeline, si ai grija sa si mananci cat mai sanatos pe langa suplimente! iar cu rotunjitul fetei, cunoastem, dar sa vezi ce repede te subtiezi dupa ce nasti! nu te mai gandi la asta, ca in prima saptamana o sa dai jos 1/2 din greutate!

Multumim de felicitari!

Si sa va spun o chestie : mie mi-e dor de burtica, poate am innebunit, dar cu tot timpul ocupat 100% de bebe, dupa ce am trecut mai greu de prima luna, acum parca abia astept sa fiu iar burticoasa si sa-i fac o surioara lui Filip! ce ziceti, sunt razna??
Si cum Pussi mi-a amintit ca vine octombrie , adica 1 an de cand am facut FIV-ul norocos, m-apuca melancolia...



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Si eu m-am umflat la fata, mai exact buzele si nasul, nici nu-mi vine sa ma mai uit in oglinda
Aurel cris la mine e 2,1 cm acum, hai ca o ducem noi cu bine pina la capat, doamne ajuta.
Am pus poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Buna fetelor,


Scuze de disparitie. Am avut multe, multe pe cap si pe deasupra nici net-ul nu mi-a mers.
Ma bucur sa aud ca sunteti bine. Si noi suntem (eu si cele doua bebeluse, Leya si Maya).

Va pupam si intram mai tarziu cu detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

ANDICU merci mult pentru lamuriri,esti o scumpa mi-a mai venit inima la loc putin,sa speram ca ajungem si noi cu bine pana la capat.Imi dau seama ca iti este dor de burticuta dar poti lua startul iarasi daca vrei,cu toate ca sincer e cam devreme nu?Ar fi minunat sa vina curand si o surioara pentru Filip.
MEDA sa te auda DD si sa ajungem si noi cu bine pana la capat,abia astept sa vad noile masuratori
CIARLI asteptam noutatile,ma bucur ca sunteti bine.
GINGER stai inistita ca totul va fi bine,nu-i stresa pe baietei
PUSSI imi pare rau ca nu te simti bine,hai ca nu mai ai mult si cand o sa vezi fetee vei uita de toate astea.O sa te ajute cineva banuiesc cu bebelusele,nu??
DELFI si eu ma plictisesc prin casa ma plimb de colo colo,sincer am cam iesit saptamaile trecute,acum incerc sa ies doar odata pe saptamana.Am inima cat un purice pana la echo.
LILIANA bravo stai linistita si totul va fi bine
MADA tu ce mai faci azi???
CELLU pe unde umbli???
Fetelor eu nu am mai baut cafea de..............cativa ani,acum cand beau imi cam ia inima la trap.Am sa incerc ca oricum imi tot zic dr ca am a very low blood presure,voi cum stati??
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Eu fara cafea sunt moarta: dureri de cap asigurate 100%...Am intrebat pe medici,am citit: 1-2 cafele pe zi nu fac rau bebelusilor.Eu beau zilnic un espresso,fara el nu pot sta.

+24 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

toate fetele!!!
Andicu muuuuulte luni(sute-mii) in continuare pt bb Filip!!!Iar cu surioara sau fratiorul eu nici nu am nascut ca deja imi fac planuri pt inca un bb.
Aurel-Cris eu bantui toata ziua plec la 9 de acasa mai ajung la 18-19,va citesc mereu si pe voi si pe FIV-oase dar scriu mai rar stau cam prost cu timpul,bebelina este sanatoasa ma bate toata ziua,avem si noi insomnii,ne trezim pe la 2-3 dimineata si mai adormin pe la 4-5,in rest nimic nou.
Ciarli la intalneala parca mi-ai zis ca ai baieti s-au transformat in fetite????????
pt toate burticile.

Madalina 20+
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

eu sunt tot suparata ca nu pot sa mananc apa pe care-o beau imi vine inapoi acidulata!
meda ne bucuram ca va plac!
delfi la BE .. cel mai frumos carucior de gemeni e cel dat de elen, cred ca la 13 mil fara acccesorii! Asta stiu de la fetele de la mine de la odisee!
andicule si cu surioara eu zic ca-i normal... oricum vorbeam de ea de anul trecut... asa ca te astept la TM
ciarli felicitari pt. Printese!
aurel-cris, da, vine mama mea !



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput