Gravidute prin FIV (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Lilliana, si eu zic sa te linistesti, draguta si, pana la proba contrarie, sa speri ca totul va fi bine...Intr-adevar, nu rezolvi nimic agitandu-te si ingrijorandu-te...din contra, iti poate face chiar rau...Este prematur sa se dea orice pronostic si diagnostic acum...S-au mai vazut bebei mai lenesi care s-au prezentat mai tarziu la ecograf si sarcini inserate jos care s-au ridicat...
Hai sa vedem ce-ti mai zice la urmatoarea eco si noi, toate, tinem pumnii sa fie bine...si roaga-te la Doamne-Doamne si Maicuta lui sa te vegheze si sa fie totul bine..

Cati

(26+)&Matei
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Daniela, am fost la Peteanu , ea, acolo ma trimite Marinescu.
Liliana draga nu stiu ce sa-ti spun, trebuie sa ai incredere ca va fii bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

madalina am vazut caruciorul... superbbbbbb pe oricare din culori!
delfi bine ca macar v-atoi hotarat! Noi nu



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna dimineata la fete.
Am uitat sa va spun ca mi-au terminat bucataria, au si montat-o ( nu va mai spun ce a fost la mine-n casa) ,e tare frumoasa si ma bucur ca am si eu in sfirsit bucatarie
Sper ca sinteti bine toate cu drag
Meda 18+
PS o sa pun mai tirziu poze cu bebeii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna burtici si mamici!

Daniela, mai ai putin si vb despre bebei! tin pumnii sa te refaci repede si sa fiti sanatoase! camera printesei e superba! recunosc modelul de pe pereti!
Meda, important e ca sunteti bine! cat despre echo, parerea mea : madam Peteanu nu are prea multe bile albe la capitolul asta, am mai auzit prin targ. Dar probabil ca stii ca dna dr Ciufu primeste la ora actuala cele mai multe aprecieri, si are si aparat f bun! eu cred ca la sarcina ta cu tripleti ar trebui sa fie un dr mult mai atent si mai volubil, pt ca este o sarcina grea si merita toata atentia!
Pussilina, ai o burtica taare frumoasa si mare, dar nu f mare! arati fbine sa stii, cu parul asa scurt, desi ti-am mai zis! lucrusoarele sunt tare frumoase! sa stii ca la Chicco gasesti set perie/pieptan din fire naturale si nu e scump. Iar cu alegerea pt biberoanele AVent, ! Sunt cele mai bune, clar! am luat si Chicco si Nuk si inca vreo 2 modele, dar tot Avent sunt cele mai practice si mai misto la tetine!
Liliana, fii optimista! si la mine s-a vazut sacul bine abia la 6 sapt si la 7 s-a auzit inimioara! eu zic sa stai in repaus cat mai mult, sa tii tratamentul de sustinere, pana la proba contrarie, pana atunci gandeste pozitiv, ca e f important! iti tin pumnii sa fie bine!
Ginger, iti doresc sa rezolvi problema cu lichidul! sarcina la termen si bebe sanatos !

Burtici, aveti grija de voi si va doresc numai bine la toate!

ps. noi ieri am implinit 3 luni, gangurim cat e ziua de lunga si ne tinem capul bine de tot! aaa, si avem 7,400 kg,mami e cam ologita de spate ca ne-am cam obisnuit in brate !




Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

dragele mele nu prea am dormit bine deloc si ma laud cu o teribila durere de cap.Pe deasupra iarasi am probleme cu constipatia de cateva zile,este asa de nasol ma simt ca un balon umflat.Am inceput sa mananc mai putin si parca nu e bine caci si asa am luat in greutate putin.Nu mi-am mai luat nici vitaminele de cateva zile sperand ca imi voi reveni,ma gandeam sa nu ma constip si de la ele. Cel mai tare imi este teama ca ducandu-ma la toaleta ma mai fortez si ma gandesc a colul meu.Abia astept sa vina data de 8 oct sa merg odata la echo,aici am mergi cam odata pe luna.Am sa ma uit si eu pe mail sa vad ce mai este nou si promit ca am sa pun niste poze dupa ce vin de la echo 8 oct.
LILIANA stai linistita sa speram ca totul va fi bine,hai capul sus si nu te mai stresa
PUSSI mai inspaimantat cu anemia caci si eu stau prost cu greutatea,uf lasa ca o sa fie bine si oricum mai ai putin si o sa iti strangi in brate fetele.
MEDA incearca sa stai mai mult in pat,sa sti ca si eu am cam facut-o lata nu am iesit dar tot ma plimb jos -sus prin casa.Abia astept sa vad cum stau la echo,mai ales ca voi face un drum destul de lung pana la Londra
ANDICU sa creste-ti mari in continuare

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

raportam o noapte nedormita... am de m-am spart.. de la acid! Fetele erau agitate, Ana sughita... Elena lovea.. un dezastruSper sa nu intru in disgravidie de trim. 3! Acum inca 5 sapt. sper sa ma ajute DD sa duc sarcina chiar daca stau in spital si in perfuzi! Acum bolesc

meda sa stapaniti sanatosi bucataria! Sa le spui la muschetari c-o sa le faci papa bun acolo!
andicu mersi de aprecieri... singura chestie care nu-mi place e ca m-am umflat la fata destul de mult... burtica asa zic si eu, e normala pt. . Cu Avent-ul am studiat si intrebat pe toata lumea! Periile de Nuk sunt din par natural... deci eu zic ca-i ok. Eu cu Chicco nu ma prea impac ...au magazin in TM... le-am tot lasat nr. de tel. sa-mi zica ce caruciore de gemeni aduc, ca nimeni nu stia.. asta de 3 ori, nu m-a sunat nimeni... nu te baga nimeni in seama si se uita la tine de parca ai cersi... asa e magazinul din TM! Pe mine de clienta m-au pierdut.. e clar! Felicitari pt. cele 3 luni Anul trecut pe vremea sat te pregateai de FIV......
aurel cris... cu constipatia.. la mine functioneaza cu cafea pe stomacul gol.. cateva guri+ fructe multe! Nu te panica cu kg. la mine s-au acumulat multe...disgravidia pana in luna 4, neasimilare de Fe!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Salut fetelor
Meda-vezi...pe asa o tampita am dat si eu luni la eco,ca nu era dr. care imi facea de obicei morfologica...si mie mi-a zis ceva de col si n-am inteles o boaba...eco de 10-15 minute in loc de 30-40 cum imi face cealalta ...nu mi-a placut deloc...sper luni cand merg sa fie dr.mea.
Liliana-nu se vede imediat emrionasul ca e prea mic...si mie mi se vedeau doar camerele gestationale(un fel de pete negre).Nu-ti zic sa stai linistita desi ar trebui pentru ca ma vad si eu pe mine...iti spun doar sa incerci sa nu te stresezi prea mult ca chiar nu face bine
Andicu-sa-ti traiasca bebelusul nazdravan
Eu tot incerc sa-mi ridic moralul...ca daca ar fi prea putin lichid nu s-ar putea misca asa mult...amandoi ma lovesc de numai...in sfarsit a simtit si tati...i s-au umezit ochii de fericire.
Nu stiu cum sunt ai vostrii dar cand aud ca vorbesc mai tare sau eu sau tati incep sa miste ai tare ca de obicei...puii mei scumpi

+24 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:



Meda Pussi Cati Andicu AurelCris Ginger Delfi... multumesc mult pt sprijin moral ...mi-e frica dar in acelasi timp sint si linistita pt ca stiu ca pina la urma va fii cum vrea d-zeu....bine sper...
...in alta ordine de idei...am vorbit cu Tutu si mi-a zis sa stau linistita ca poate am ovulat mai tirziu si sa fac trat.in continuare...eu nu am mai avut secretii maro doar cele bej(dat.utrogestanului banuiesc)si doar ceva pete maro cind si cind,durerile sint mai rare si cind sint iau no-spa (am primit din tara 200 pastile)...nu voi mai merge la dr.de la centru pt fiv...mi-am facut deja programare la alti 2 dr.....intre timp astept sa treaca o saptamina sa fac alta echo,poate va aparea si un simburel viu pe acolo...aaaa...si am devenit prietena buna cu patul si mi-am gasit si o doamna romanca pt la curatenie,acum ramine dar bb sa isi faca datoria....

Numai bine fetelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Andreea, felicitari pentru cele 3 luni, sa cresteti mari si sanatosi.
Pussi, imi pare rau ca te simti atit de rau, frumoase foc lucrusoarele
Aurel cris la tine cit era colul inainte si dupa cerclaj?
Pup fetele
Meda 18+

Mergi la inceput