Gravidute prin FIV (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

Pussi frumoase poze, burtica e maricica dar asa si trebuie nu? Eu ma bucur daca se mareste ca au loc bebeii inauntru. Oricum mie de familie mi-a masurat fundul uterin care zicea ea ca trebuie sa fie egal cu nr. saptaminii in care esti. Ori eu sunt in 26 saptamini iar fundul uterin era 32 asa ca la noi e normal sa fie burticile mai mari
Liliana eu am luat maxim 3 pastile de no-spa pe zi atunci cand simt contractii mai puternice.

mona 25 + Alexandru si Cristian
http://bd.lilypie.com/gPGLp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

www.flickr.com/photos/12652375@N04/?saved=1" target="_blank">POZE ACHIZITII IERI



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mada nu ne-am hotarat inca cu caruciorul.... daca vezi ceva frumos sa ne spui!
delfi ... multumim! daca tu nu te simti in stare atunci nu te du! ... cand incepi achizitiile?



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Pussi eu imi iau carut de la neonato am pus site-ul si poza carutului pe adresa comuna de mail,inca nu sunt hotarata la culoare oscilez intre rosu, galben si portocaliu.
Apropos de ingrasat ma laudam ca eu nu prea am pus pe mine,aseara am avut soc m-am cantarit am 60kg,nu am avut in viata mea atat......oricum nu se vede,hainele inca ma incap doar blugii nu ii mai pot incheia la toti nasturii,bebelina sa fie sanatoasa ca restul se va rezolva cu multa vointa dupa.
toate burticile

Madalina 20+
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor, vin de control, sint tare dezamagita a trebuit sa-i scot dr cuv cu clestele si nici asa nu am aflat tot ce ma interesa, am venit acasa mai mult speriata decit linistita.
Deci, colul e de 2,1 cm ... m-am panicat rau de tot cind am auzit, a scazut ffffffffff mult in 3 saptamini si ceva... nu stiu ce sa zic....si cind am intrebat-o daca ar trebui sa-mi fac griji , sau sa-mi zica d.... ceva, mi-a zis ca vb cu M .va va spune el mai multe.M-a spart cu raspunsul asta.
De bebici, cam la fel cu raspunsurile, am intrebat-o daca sint bine, alea alea.... ca din ce a vazut sint bine, dar oricum la ce inghesuiala este acolo , sa asteptam morfologica de trim 2 , ca sa mai creasca , sa vedem mai bine.... ca in mare asa sint bine .
Acuma , nu stiu ce sa fac, vreau sa vb cu M. ( bine ca nu stiu cum , eventual sa sun de dimineata la Geta si cumva sa ajung sa vb cu el, vad eu) , sa vad ce zice , poate ma cheama mai repede la control de 19 oct cind am programare.O sa innebunesc pina atunci.
Bebeii acum se pare ca sint 2 fete si un baiat, , asa sint trecute,cu semnul intrebarii.
Ca si gramaj au cel mai putin 207gr, apoi 250 gr si 266gr.
Marime 12,,2... 13,8..... si 14,1cm.
Cam atit am inteles din ce scrie pe acolo, mai scrie stomac prezent.
Cam asta a fost, sint tare.Si eu care voiam sa fac si morfofetala de trm 2 cu ea, nu mai e cazul, o sa caut in alata parte.Vreau macar sa-mi spuna una alta, nu tot dar nici asa mucles toata lumea.
Va pup
Meda 18+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mada... merg sa vad pozele ... cu ingrasatul e normal1 Doar esti gravida!
meda inteleg ca esti suparata ca nu te-a lamurit dr.-ita! Dar nu cred ca ai motive:
- colul, ok.. a zis ca-i scurt, dar e inchis? oricum ai cerclajul facut, el nu se scurteaza/deschide decat la contractii... ai avut contractii pe care sa le simti? Daca nu, atunci l-a masurat gresit!
- sexul... la varsta asta se cam vede ... de ce nu era sigura? Oricum sanatosi sa fie!
- gramajul ...esti in limite la toti trei.. ceea ce e foarte bine!
Eu zic sa te calmezi ca superi muschetarii!




PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Pussi,draga, poi tocmai ata e problema ca nu mi-a zis nici de una , nici de alta, a masurat ,a notat si gata , asta este, nu mi-a zis ca e scurt, nu nimic , iar cind am intrebat-o eu mi-a zis ca oricum imi va zice M mai multe.... adica m-a lamurit ....daca e.Mi-a zis doar ca la echo abd. cu vezica plina colul arata mai mare.Ea la masurat la echo vaginal.
Am vb cu Cocei si mi-a spus ca de aceea mi-au si facut cerclajul sa nu-mi fac griji si sa stau cit mai mult posibil la pat,.
AAAAAA, am intrebat de Gravibinon si mi-a spus ca nu mai e cazul dupa 16 sapta ca deja placenta isi face treaba.Eu una stiam ca asta se poate face toata sarcina .
Contractii.... ma mai doare pe ici pe colo,iau un nos-pa si-mi trece, nu f des insa.
Iar cu sexul si eu ma asteptam sa-mi zica ceva mai sigur , dar raspunsul a fost ca e aglomeratie mare si ca nu se vede asa bine... asta e , vb ta sanatosi sa fie asta-i cel mai important.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

Meda imi poti spune unde ai facut ecografia, aici in Constanta? Daca da, la cine? sigur este bine, dar totusi te putea lamurii mai bine...unii doctorii au impresia ca noi nu trebuie sa stim prea multe sau ca oricum nu intelegem termenii medicali si nu-si mai bat capul.

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Cati Pussi Delfi multumesc pt raspunsuri in ce priveste no - spa,sint mai linistita stiind ca se pot lua chiar si 5/zi,in caz ca as mai avea nevoie,despre sani daca sint mai durerosi o data si alta data mai putin durerosi stiti ceva,e normal?
...azi am fost la echografie si am venit mai nelinistita decit Meda ...deci dupa UM as avea 5 sapt.+3 zile iar la echo s-a vazut decit o mica camera gestationala...prea mica si jos inserata dupa parearea dr. care in completare imi zice ca nu crede in aceasta sarcina si nici in altele in viitor datorita antecedentelor proaste... ....oricum mai m-a chemat sapt.viitoare,dar deja ma simt un "zombi",cind si cind mai am ceva dureri si niste secretii bej-maro...cam asta e !!!

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Liliana eu zic sa te linisteti! ca nu rezolvi nimic! La mine la 3 sapt. fix de la ET nu s-au vazut decat saculetii, la 3 sapt. si 5 zile de la ET s-au vazut embrionasii! Eu zic sa crezi in sansa ta! DD ti-a dat acest puiut, tot EL va avea grija de el! Tu trebuie sa ai incredere!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput