Gravidute prin FIV (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

daniela sa stapaniti sanatoase camaruta! Acum cred ca are motiv sa iasa fetita din bazin c-o asteapta ceva asa de frumos!



PUSSI 28+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 9 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

si eu pe aici...
Cati ,Dream multumesc de incurajari.
Acum beau ca o camila si fac inainte si-napoi de la toaleta...si stau la orizontala..
Pussi-ce diferenta....pe mine la 8 kile m-au pus la dieta pe tine la perfuzii...ce chestie...acum oricum slabesc ca nu mai am pofta nici de mancare cu problema asta a mea...

+23 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanacarmen spune:

Vorbiti de KG luate si m-am ingrozit ca e ceva in neregula cu mine. Am luat deja 6 -7 KG si asta numai in 14 saptamani. E adevarat ca n-am vomitat nici o data, ca am stat mai mult in casa/ la pat, dar nu stiam ca ar trebui sa am motive sa ma alarmez, dar din ce spuneti voi ar cam fi cazul. Cum sa tin dieta cand sunt o mare mancaioasa si pofticioasa? Totul s-a pus pe solduri si pe burta. De fapt sub sani mai am o burta....
Si mai sunt si anemica rau, cu toate vitaminele si fierul pe care il bag in mine.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am fost in oras arata super TM, aglomeratie dar pt. noi era totul nou.. am mancat. Si ne-am cumparat asa:
- cadita
- lenjerie pat X2
- prosoape X2
- perie parX2
- bureti pt. baita
- 2 caciulite de exterior X2
- 1 prosop X2
- 1 SalopetaX2
- suport de insafasat

Maine poze!
Am stricat banii .. ca trebuia sa-i dau maine pe o usa

Cand am plecat n-am avut timp sa va spun.. dar v-am trimis poze cu gravida de mine! pe mail... sa-mi ziceti sincer .. e mare burta???


ioana stai linistita! Tu si BB sa fiti sanatoosi!



PUSSI 28+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 9 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Pussi-foate frumoasa burta ai ,sa-ti traiasca!


+23 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Pussi ...am inteles ca tu ai luat no-spa la nevoie dar cam cite no-spa pe zi se poate lua....sau luai preventiv + la nevoie??? Am primit si eu din tara azi 10 pachete sa imi ajunga...dar nu stiu cam cum sa le iau...si nu vreau sa mai deranjez dr.pt orice chestie pe care o pot afla si de aici....sanii sint normali daca citeodata sint mai durerosi si altadata mai putin durerosi??? Tu cum te mai simti??? Multumesc anticipat

....eu am mari emotii...miine merg la primul echo,sper sa fie acolo bebe....contractiile dureroase si secretiile maronii inca persista,nu continuu,dar sint...

Numai bine pritenele mele dragi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Ginger, bravo! Asa, stai la orizontala si o sa fie bine..Foarte bine si ca bei apa multa...bine ca poti...Eu ma chinui cu 2 litri pe zi si abia-abia fac afata..si asta numai de dragul lui bebe, ca altminteri eu nu sunt o mare bautoare de apa..adica nu pot sa beau multa apa...

Lilliana, vis-a-vis de de no-spa, mie mi-a spus doctora sa iau maxim 3 pe zi, la nevoie...asta insemnand cand am dureri de burtica, contractii...

Pup si eu fetele!
Cati

(25+)&Matei
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ginger multumim! sa stati cuminti la patut! o sa fie bine!
liliana bafta azi la eco! No-spa ...maxim 5 pastile/zi am luat( asta pe la 13 sapt. cand au inceput contractiile nedureroase) Dupa ce am inceput gravibinonul n-am mai avut probleme...pana pe la 25-26 de sapt!
delfi mergi la BabyExpo???



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am intrat pe adresa comuna de mail frumoase sunt burticile si viitoarele mamici,iar chestia cu trandafirul nu am cuvinte....
Pussi eu vreau sa merg sambata sau duminica la Baby-Expo,vrei sa ma uit de ceva in mod special pt tine?
toate burticile.

Madalina 20+
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

buna dimineata fetelor, ne trezim mai tarziu acum ca nu adorm prea usor din cauza arsurilor.
Daniela frumoase poze cu camera, abia astept sa incepem si noi sa o decoram, chiar ma intrebam cum arata pusa diagrama de crestere ca am luat si noi si nu stiam unde sa o lipim dar mi-ai dat o idee super cu dulapul
Pussi sa stii ca eu am luat 10 kg pana cum si sunt anemica de la inceput(hemoglobina am avut-o la inceput 9,5 si acum este 10,2-oricum sub limita). Iau tardiferon, maninc salata de sfecla si am inteles ca si ficateii de pui pe gratar sunt buni dar stiam ca sunt interzisi in sarcina. La Baby Expo nu mergem ca mie frica de drum , iar sotul nu vrea sa se duca singur.
Ma bucur ca va placut poza cu trandafirul

mona 25 + Alexandru si Cristian
http://bd.lilypie.com/gPGLp3.png

Mergi la inceput