Gravidute prin FIV (6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

cellu cerclaj la 24 sapt??? ce s-a intamplat? bine ca a trecut cu bine! Si AMR-ul de 8 sapt. la mine ... ar insemna sapt. 38, adica o sarcina dusa la termen, eu mai vreau 5 sapt... dupa care.. cand vor ele! Ca le astept cu drag!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

GINGER, uite ce am gasit eu ref. la lunile de gravideala
Luna 1 - 1-4 sapt
Luna 2 - 5-8 sapt.
Luna 3 - 9-13 sapt.
Luna 4 - 14-17 sapt.
Luna 5 - 18-22 sapt.
Luna 6 - 23-27 sapt.
Luna 7 - 28-31 sapt.
Luna 8 - 32-35 sapt.
Luna 9 - 36-40 sapt.

Perioada de graviditate cuprinde trei trimestre:
-trimestrul I: de la zero la saptamana a 14-a;
-trimestrul al II-lea: intre saptamana a 15-a si a 28-a;
-trimestrul al III-lea: intre saptamana a 29-a si a 40-a.



Cellu 24+ George
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

PUSSI, nu prea stiu nici eu sa-mi explic cum de s-a intamplat atat de repede schimbarea asta de pozitie cu colul. Despre cauze mi-a zis ca sunt multe, poate imi explica data viitoare.

Cellu 24+ George
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Sar'na Cellu

+24 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

Fetelor care mergeti la BabyExpo, sa ne povestiti si noua cate ceva.
Eu ma oftic rau de tot, am asteptat atat sa pot merge si degeba!


Cellu 24+ George
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

Buna fetelor va povesteam acum putin timp de matusa care nu ramane insarcinata are trompele infundate si in plus secreta o subst care omoara embrionul,a incercat un FIV acum ceva timp destul de mult la cf2 la Gherasie Anca dar a fost o nereusita si acum vrea sa ajunga la DR MARINESCU dar nu stim cum putem ajunge la dansul aveti un nr de tel?unde ofera consultatii?are si un cab particular?ce pasi trebuiesc urmati ?va multumesc anticipat

Flori 17sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

prietenele mele dragi
OprescuFlore intra la FIV pe teritoriul aspirantelor si acolo pe prima pagina sint toate informatiile pe care le doresti
Cellu multu pt incurajari,gata esclud virsta
Pussi cum mai esti?
Ginger asteptam vesti bune de la echo de miine

... in afara faptului ca eu inca sper sa fie bine si vineri la echo sa vad o inimioara pulsind,tot mor de frica de 1000 de ori/zi .....aaaaa si de 2 zile nu mai am contractii dureroase doar ceva secretii bej si mai rar maro ...e normal sa nu ai dureri ??? off....nici nu stiu cum e bine,cum trebuie sa fie o sarcina normala

Numai bine tuturor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

buna dimineata fetelor, raportez noapte nedormita , nu stiu de ce dar m-am intors de pe o parte pe alta non stop iar acum sunt tare bleaga.
Cellu sanatate multa si aveti grija de voi, cam tarziu cerclajul...
Si eu am burtica tot timpul tare dar e pielea f intinsa, iar de cateva zile astia mici misca intruna si mi se misca si burtica, face valuri, valuri rade sotul de mine de moare - bine prima data s-a speriat ...
Pussi cum stai cu , sper ca mai bine, ma gandesc la tine seara cand simt si eu tot stomacul in gat.
Si acum vesti de la baby expo : a fost sora mea (a fost singura din familie pe care am reusit sa o conving sa plece la bucuresti)si saraca cum ajungea la un stand care stia ca ma intereseaza imi dadea telefon si apoi vorbeam eu direct cu vanzatorii ce vreau - ca doar stiam produsele de pe net . Oricum a zis ca a fost o aglomeratie ingrozitoare, reduceri-nu, chiar mai scumpe decat am gasit pe net sau in magazine. Am facut comanda la patuturi si saltele si atat. Carucioare nu a gasit decta peste 6 luni si alea care erau aveau niste culori tare dubioase-maro,gri, galben ... Oricum a zis ca eu nu rezistam in ingramadeala aia asa ca acum sunt linistita, macar am luat patuturile. De hainute a zis ca erau f scumpe.
O duminica frumoasa si linistita

mona 25 + Alexandru si Cristian
http://bd.lilypie.com/gPGLp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

delfi sunt mai bine! n-am vomitat de ieri Cu hainutele: eu mi-am comandat din bumbac .. simple .. marimea 0, adica 56 cm, pt. spital si perioada imediat urmatoare de la CHIC BEBE. Au preturi super bune! Singura chestie e ca culorile nu sunt aceeasi nuanta ... dar in rest totul e ok! Cel putin fata de preturi din TM!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

...ce liniste pe forum...

pussi am vazut ca esti mai bine,ma bucur...inca 7 saptamini ...ce repede a trecut timpul !!! Numai bine mamica de sabine frumoase

..numai bine tuturor !

Mergi la inceput