Gravidute prin FIV (6)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Monica am ramas masca de cate stie sa faca Mihnea,copii din ziua de astazi sunt adevarate minuni,eu la varsta lui habar nu aveam de calculator.Sa o tineti tot asa,sa fiti sanatosi si de o surioara pentru Mihnea nu se vb nimic??
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Iubita mea daca ar fi sa vina natural si nu prin alt FIV ar fi binevenita, dar eu una alt fiv la problemele mele(37 ani, fibrom, endometrioza,rh negativ, incompatibilitate de grup sanguin si rh cu sotul si sindromul antifosfolipidic, cu cerclaj de la 2 luni jumate si stat in pat 9 luni) pe cuvant ca numai vreau decat s aimi dea Dumnezeu sanatate sa il cresc pe Mihnea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Monica la ce ai enumerat te cred,nu am stiut de toate problemele tale,sa dea DD sa fiti cu toti sanatosi iar Mihnea sa va aduca numai bucurii.Si eu am facut cerclaj la 14 saptamanii,stau cu inima cat un purice si ma rog la DD sa ajung cu bine la un termen rezonabil sa pot naste.Ai dreptate este destul de greu in special daca ai probleme sa iti faci curaj sa o iei de la capat.
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Fetelor, va pupam si noi pe toate, toate!!!!

Ginger, contractiile le simti asa (parca scrisese si Pussi pe undeva), se face burtica ghem, cam ca un arici, durerile nu sunt mari, sunt sub burta (ca un junghi) sau dureri de spate. Daca e tare cam ca o minge de fotbal, e ok.

Cat despre Baby Expo, cele care nu au venit, bine au facut, eu m-am enervat ca am batut drumul si era aglomerat si preturi mari, imi pare rau ca mi-am pierdut timpul.

Pussi, m-am uitat si eu la caruciorul ala si era 1.700 Ron. Daca vrei iti dau datele de contact de la firma care il importa, e din Miercurea Ciuc. Sincer, mi se`pare cam scump. Eu sunt disperata ca nu gasesc nimic care sa-mi placa si sa fie la un pret cat de cat, as vrea sa dau max 900-1.000 Ron, ca sunt ingrozita de cheltuieli (nclusiv nasterea si prelevare de celule stem pentru fetite).

Lenjeriile sunt super dragute, dar cam la ce pret ca nu mi-am dat seama.

In rest noi suntem bine, va pupam si va tinem la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Ginger, imi pare rau, cand am postat nu vazusem mesajul. Ma gandesc si eu la tine si la pui, sa va faceti bine cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ginger va tinem pumnii sa fiti tari toti trei si sa stati in burtica la mami! Nu aveti ce cauta afara!
meda.. stai in pat1 lasa bucataria ca te ocupi de ea mai tarziu.. pana te saturi
andicu cat de cuminti sunteti voi! Drum bun si distractie placuta... te asteptam cu pozici!
ciarli te-as ruga sa-mi dai datele importatorului! De lenjerie nu stiu... le-am scris un mail dar nu-mi raspunde nimeni!cu costurile sa sti ca sunt... o sa vezi si la restul.. totul cumperi la dublu! Carucior cu landou mai jos ca pret nu prea gasesti.... vezi in Cora parca era ceva mai ieftin!
va pupacim pe toate!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Fetelor, lamuriti-ma si pe mine , va rog. De citeva ori pe zii mi se "misca" efectiv burta, dintr-o parte in alta, se tuguie in dr sau stg si in acelasi timp il si simt() .Este contractie sau se misca bebeuu dintr-o parte in alta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Pup si eu toate fetele!
Ginger, dragalasa, te pup si ma rog sa fie totul bine cu bebeii si cu tine si sa va intoarceti cat mai repede, toti 3, acasa!
Daniela, nastere usoara! bebelus sanatos, cumintel si mancacios!
Cellu, imi pare rau sa aud ca ai avut probleme..bine ca s-a rezolvat!

Pupicei si aveti grija de voi, toate!

Cati

(26+)&Matei
http://ticker.7910.org/as1cCnF07fD0700MzEyYnwxMjZ6fE1haSBhdmVt.gif
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

la ora 17 s'a nascut Alexandra,3800gr,Apgar 10
Felictarii danielaaa
Bine ai venit pe lume Alexandra

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Scuzati ca dau buzna pe aici ..inca nu am voie!As vrea eu...dar mai trebuie sa am putintica rabdare!
Joi... 4 octombrie... mare intalneala mare la Rest. Allegria ora 18,30 ! Invitata e toata lumea care scrie/ citeste/... Promitem sa fim responsabile cu voia buna...si sa plecati de acolo... super relaxate!
Va asteptam cu drag( burtici/ mamici cu bebei)!



Daniela-sa va traiasca pitica..si sa va bucurati de ea!
Bine ai venit pe lume Alexandra- sa fii sanatoasa si sa ai parte de mult noroc in viata!


dany

Mergi la inceput