Gravidute prin FIV (6)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Hello burtici!

Pussi, eu am inceput sa ma dau cu Garmastan din ziua in care am nascut! Bepanthene n-am folosit, dar Garmastanul e f bun!
Madalina, merci mult de pm! noi folosim pompita manuala de la Chicco care are si niste chestii din silicon moale care se ataseaza la pompita si nu zgarie nasucul luibebe. Eu sunt f multumita de ea.
Alexi, eu l-am pus pe Filip in marsupiu de la 1 luna 1/2. Am de la Chicco cu 3 pozitii, tinut bebe cu fata la tine, cu fata la lume si transversal. La partea cu transversal , sa mor daca inteleg din poze cum se fixeaza! Iar cu fata la mine se tine pana la 4 luni, asa scrie acolo. Al meu adoarme dupa 10 min de stat in el . Eu nu il pun prea des pt ca nu prea am unde. Cateodata prin casa sau cand mai iesim la cumparaturi, da asa, mai scurte.

Daniela, nastere usoara ! ti-am urat si la constantence! sa fiti sanatoase! imi astept "nora" !

Eu sunt fericita, bebele meu doarme noaptea din ce in ce mai bine! aseara a adormit pe la 10 si s-a trezit la 6.15!
Joi plecam in Germania s-o botezam pe fetita prietenei mele! ne intoarcem luni si pana atunci Filip ramane cu mama! cred c-o sa cam plang de dorul lui...
Afara sunt cam 20 grade si Filip, ptiu sa nu-l deochi!, doarme de vreo ora in curte, in carucior! nu-mi vine sa cred, avand in vedere ca limita de somn e de 1/2 ora la fiecare 1 ora 1/2- 2! da' macar dorm noaptea, ce daca in casa e totul vraiste pana vin ajutoare, ca singura n-am timp cu dansul treaz..hai ca m-am lungit cam mult , da sa vedeti si voi ce va asteapta!





Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ginger, multa sanatate! sa ea Domnul sa fiti bine toti 3 si sa vii repede acasa!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

am vb azi cu ginger va transmite salutari la toate,au reusit sa-i opreasca contractiile dar a zis ca inca nu a trecut pericolul deoarece are colul de 1.7 cm ,i-au facut si dexametazona si sa speram ca va fi bine pana la urma.

mami degiulia rebeca 13.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

GINGER, Doamne ajuta!

Cellu 24+ George
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Andicu pozitia transversala la marsupiu este fff buna. Noi aproape ca numai pe aia am folosito ptr a nu ii solicita coloana si sa nu stea ghemuit in el.Este pozitia de tinut in brate exact cum il ti tu culcat cand il alaptezi numai ca il tine marsupiu si tu ai mainile libere si chestia d ela cap care este tare il protejeaza de lovituri si chiar curent. Sa creste-ti mari si frumusei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Ginger, ma rog sa fiti mai bine, toti 3
Pussi, ma bucur ca esti mai bine si ca nu mai ... mai ai atit de putin Da , am inaugurat bucataria( cuptorul) simbata,tare bine a fost.
Eu stau mai mult in pat.Sa va mai zic ceva? Am gresit cind v-am zis marimile( mai bine zis cm bebeilor) dupa cum v-am zis dr nu ne-a zis nimic, ce am descifrat eu cind am ajuns acasa, asa ca marimile 12, 2, 13, 8 si 14,1 erau CA, nu marimea .
Va pup pe toate si numai bine
Meda 18+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Daniela, nastere usoara si bebelina sanatoasa , cuminte si frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

GINGER sa dea DD sa fie totul bine,sa veniti acasa.
ANDICU e minunat ca Filip nu iti mai da bataie de cap noaptea,sa iti traiasca finuta,sigur iti va fi dor de bebe cat timp vei fi plecata.
DANIELA nastere usoara
LILIANA ce mai faci??
DENISA tu cum te mai simti??
CELLU,PUSSI,DELFI,MADA,MEDA si la toate -utele,mamicile
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

quote:
Originally posted by Monica-Elena

Andicu pozitia transversala la marsupiu este fff buna. Noi aproape ca numai pe aia am folosito ptr a nu ii solicita coloana si sa nu stea ghemuit in el.Este pozitia de tinut in brate exact cum il ti tu culcat cand il alaptezi numai ca il tine marsupiu si tu ai mainile libere si chestia d ela cap care este tare il protejeaza de lovituri si chiar curent. Sa creste-ti mari si frumusei!

Monica mamica unui globulet de aur - Mihnea-Gabriel
Esentele tari se tin in sticlute mici.




Monica, merci mult!sper sa si ii dau de cap cum se prinde corect in pozitia aia; ce ma bucur ca esti prin zona! ce mai face Mihnea? sunteti baieti mari acum!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Da Andicu suntem baieti mari acum avem 2 ani si 3 luni.Eu m-am reintors la servici la implinirea celor 2 anisori din pacate si Mihnea a ramas cu bunicii. Vorbim absolut de toate,facem la olita, numaram pana la 10 singurel si stim culorile. De calculator ce sa mai vorbim de la 1 an si 8 luni isi da drumul singurel si isi pune cd-ul cu jocuri la calculator. Mai nou avem pasiuni ptr desenele animate Cars, cartea junglei, nemo si thomas. O sa ajungeti si voi cat de curand la stadiul asta.


Mergi la inceput