Gravidute prin FIV (6)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Daniela! felicitari mamico! sa-ti triasca printesa!

Liana multumim de veste!
danyalo multumim de invitatie... noi nu venim... e prea departe si avem program de patut, dar sa nu mai puneti poze cu mnacare ca sufar rau de tot !



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Daniela, FELICITARI DIN TOATA INIMA!
Alexandra, grasunica, bine-ai venit pe lume! sa fii sanatoasa , mancacioasa si sa dormi bine noaptea!


Monica, moamaaa ce multe face Mihnea!felicitari pt asa baiet destept! deh, astia nascuti prin FIV or fi mai cu mot, mai stii?! si-al meu gangureste de rupe de pe la 1 luna 1/2!

Meda, eu zic ca se misca bebeii! si mie mi se misca asa burta si sigur nu erau contractii! mai dupa trim. 2 spre3 am inteles ca si sughita bebeii si se misca burta intr-un mod ritmic.





Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

DANIELA FELICITARI PT BUBULINA!!!!

Madalina 21+
calea sigura a esecului este sa renunti...

http://image.lafemmebonita.com/c/bg440719.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Meda nu sunt contractii se misca bebe.

Andicu sti faza cu cioara care isi lauda puiul. Toti copii sunt deosebiti, probabil ca noi cele care ne chinuim mai mult ii vedem cu alti ochi.

aurel esti o dulcica. am uitat s aiti spun si doua stop cardiorespiratorii pe masa din cauza anesteziei la cele 6 anestezii generale pe care le am la activ, dar noi sa fim sanataosi. sa sti ca in viata nu exista nu pot si nu vreau asa ca bebe va veni pe lume cu siguranta, iar mamica trebuie sa fie o optimista si o cumintica si totul va fi ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Buna fetele! Acum sunt bine nu mai sangerez,insa fac cat mai putin efort si stau mai mult in pat.Fac progesteron injectabil in afara de cal pe care il bag inauntru.Stiti cumva pana la ce varsta a sarcinii se face progesteron injectabil?
Ginger sper sa fie bine pana la urma,ne rugam la Doamne Doamne!
Meda. cred ca sunt miscarile bebeilor,si stimti asa pt ca sunt trei,trebuie sa te obisnuiesti ca asa va fi din ce in ce mai mult pana vor veni pe lume!
Daniela,felicitari pt printesa,sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii!Refacere usoara!
Va pup pe toate dulce dulce si sa auzim numai de bine!

8 si Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

denisa ma bucur ca esti mai bine! Eu si acum fac progesteron injectabil... pana la 33-34 sapt! Nu am avut sangerari .. doar ca mi-au aparut contractiile devreme!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Multumesc fetele de raspunsuri.
Denisa, ma bucur ca esti mai bine
Daniela, felicitari ptr fetita, sa va aduca numai bucurii
Pussi, cum esti , sper ca mai bine . Cu mincatul cum esti?
Eu tot la pat , cit pot de mult.
Va pup pe toate
Meda 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

AurelCris nu stiu cum sa zic ca sint..ca in asteptare,tu in schimb am vazut ca nu esti prea cumintica...
Ginger iubita te asteptam cu vesti bune...cum e cu LA?
Pussi incearca sa maninci putin si des,poate va fii mai bine,cum te mai simti...hai ca mai ai putin, mamica de sabine frumoase
Medamaya Cellu cumintele la patut

... despre mine: ... nu am mai avut secretii nici dureri,dar ieri la fix 6 sapt.se vedea decit camera gestationala de 6 mm,embrionul nu...si chestia ma cam sperie,mi-e frica sa nu fie sarcina goala,noul dr a zis ca poate totusi am ovulat tirziu dar...oricum ma asteapta sapt.viitoare la un nou control,intre timp asteptarea asta prelungita ma omoara...vineri as putea sa fac o echo la un echografist pt sarcini..nu stiu daca sa mai merg...sau sa astept sa ma vada noul meu dr.sapt.viitoare...

Numai bine prietenele mele dragi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

meda eu zic sa stai cuminte la patuc, la mine a functionat cu patul... cu mancarea... e ok, in schimb cu acidul mai prost!
liliana tin pumnii sa fie totul bine cu bb ...

eu azi trebuia sa incep perfuziile, dar dr. meu n-a vrut sa le fac decat in spital ca exista riscul sa intru in soc analactic.. sau asa ceva... si trebuie sub supravegherea anestezistului. Si era vorba de 6 zile de mers si stat la spital.. ceea ce n-am vrut! Dupa lungi dezbateri am ajuns la un compromis: fac 3 zile, 1 zi da/ 1 nu, doza dubla si incep de joi seara cand e o asistenta draguta care sa-mi puna perfuzia si e si dr. meu acolo!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

DANIELA, SA VA TRAIASCA PRINTESA! SA FIE SANATOASA!


Cellu 24+ George
http://bd.lilypie.com/uMPhp3.png

Mergi la inceput