Gravidute&mamici de Timisoara (6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Ashera

Pussi, cand mi-am facut internarea, asistenta de la internari mi-a facut si clisma. Recunosc, de clisma imi era cel mai frica . Dar i-am dat 10 ron la asistenta si am rugat-o sa fie finuta si nu a fost chiar asa de rau. Anestezia mi-a facut-o Doca fiica, parca Corina o cheama, nu mai stiu.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)




unde iti face clisma ??? chiar acolo la internari? ca am vazut ca si acolo au masa ... si am auzit ca fetele cam trebuie trimise sus clismate

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Fetelor cand se misca bebe in burtica si ramane intepenit intr-o parte..inseamna ca am contractii nedureroase??

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Bb, la dr am dat 300 euro si la anestezista 100. Se face epidurala la odobescu, dar platesti o taxa de 200 ron la spital. Mie mi-a recomandat anestezista generala, in baza analizelor. Eram tare umflata la mani si la picioare, am retinut multa apa. In spital am stat 6 zile, ptr ca nu mi-au dat bebele. Eu aveam externarea facuta dupa 3 zile. Probabil ca trebuia sa dau ceva si la neonato, dar dr. Nagy nu a meritat nimic ! Am dat 10 ron la fiecare asistenta care aducea bb, dar tot nu m-au invatat nimic. Veneau si iti tranteau copilul in pat langa tine. In primele zile nu il poti ridica. Eu l-am luat in brate ptr ca urla de foame si nu era nimeni sa ma ajute. Sunt foarte dezamagita de asistentele de la neonato. Laptele a inceput cam de a doua zi, cateva picaturi. Pe mine m-a ajutat mult pompa de la Avent.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Ank, multumesc . Ce putin mai ai si intri in randul mamicilor

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ashera, seara daca vroiai puteai merge sa vezi cum ii fac baie lui bebe? Sau nu ai pomenit de asa ceva?

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Ashera mersi, eu merg tiot pe anestezie totala! o sa vad si cu clisma, e singura care ma streseaza! si probabil laptele din Z2
alexi imi pare rau ca esti racita! vreau sa vad pozele de la botez, sper ac sapt. viitoare sa ma linistesc si eu si o sa te sun... !
ank deci si tu pleci... macar o sa am pe cine vizita la Londra!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

fetelor noi mai stam 10 minute si mergem la culcare ...ca dimineata iar trebuie sa facem prezenta la spital

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by pussi

Ashera mersi, eu merg tiot pe anestezie totala! o sa vad si cu clisma, e singura care ma streseaza! si probabil laptele din Z2
alexi imi pare rau ca esti racita! vreau sa vad pozele de la botez, sper ac sapt. viitoare sa ma linistesc si eu si o sa te sun... !
ank deci si tu pleci... macar o sa am pe cine vizita la Londra!



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!



pussi poti sa vii in vizita la noi la Londra.. iti dai seama ce bucuros va fi fiu-meu cu 2 gagici pe langa el

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by Ashera

Si pe mine ma intereseaza sali si meniuri ptr botez . Burgundul e ok, dar e cam departe de mine. Ar mai fi Valery, macar ptr gradina. Niste prieteni au facut la Hotel Perla si a fost ok. Eu asi vrea ceva mai micut, ca nu ma insir cu tambalau. Doar ceva prieteni apropiati.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)



Ashera cred ca eu te-as putea ajuta, uite un locusor frumusel care mie mi-a placut la nebunie: http://www.hotelfrancesca.ro/
eu una zic ca e ideal ptr. botezuri avand in vedere ca are si camera unde sa-ti pui BB-ul in cazul in care vrei, iar in legatura cu meniul...ai de ales dintr-o gama mai larga decat clasicele gretosenii care se fac pe la noi...
P.S. BINE AI REVENIT !!!

Simona 31+ TOBIA
http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

alexi imi pare rau ca esti racita! Insanatosire grabnica !!!
distractie placuta la botez !!!

Simona 31+ TOBIA
http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput