Gravidute&mamici de Timisoara (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by alexi22

salutare si de la noi,
ce mai faceti?eu sunt racita si stau izolata in dormitor iar sotul e pe post de dadaca imi e frica sa nu ia si ea raceala.azi a avut concert din cauza colicilor plangea de nu se mai oprea m-am panicat putin .
fetele mai am 1 sapt si 3 zile pana la plecare si nu mai am rabdare mi se pare ca trece f greu timpul.
sambata viitoare avem botezul la bebelina,ne-am facut rochite ca doar suntem domnisoare,nu?
un pt toate fetele de la noi.

mami degiulia rebeca 13.08.2007




imi pare rau ca ai racit....... botezul il faceti aici pana la urma sa inteleg? si dupa plecati?

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

anka cand ajungi in uk inscri bebele la GP asa se numeste ii un fel de dr de familie dupa care el iti trimite pediatrul acasa,am inteles ca vine 1 data pe luna acasa iar daca ai ceva probleme mergi la cabinet.cu inscrisu nu e mare branza tre sa ai pasaportul lui si e ok se plateste o data pe luna 10 lire un fel de asigurare pt bebe.
da botezul il tin aici in 06 si in 09 plecam din budapesta ca am luat bilete de acolo sa nu avem escala asa mi-a zi dr ei sa nu am 2 aterizari si 2 decolari ca e presiunea prea mare asupra timpanului.

deci vi si tu in martie?ce fain ar fi.vreti sa stati acolo adica sa ramaneti?

mami degiulia rebeca 13.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexi unde anume tineti botezul???

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

34+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 4-5 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Cam asa ceva alexi.Prima data pleaca sotul la sf lui februarie si dupa la o luna sau 2 merg si eu cu Raul ...Nu stim daca de tot sau pe perioada nedeterminata.Eu sper sa fie bine si sa ramanem de tot.Casa unde vom sta e deja asigurata .In Londra sunt parintii tai nu? Acolo mergem si noi.

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

anka da in londra sunt ai mei sunt de 5 ani acolo.
bb yasmi noi tnem botezul la restaurant strelitia.

mami degiulia rebeca 13.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Pussi, cand mi-am facut internarea, asistenta de la internari mi-a facut si clisma. Recunosc, de clisma imi era cel mai frica . Dar i-am dat 10 ron la asistenta si am rugat-o sa fie finuta si nu a fost chiar asa de rau. Anestezia mi-a facut-o Doca fiica, parca Corina o cheama, nu mai stiu.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Alexi daca nu ne mai vedem aici in Ro pana pleci ..poate ne vedem la anul la o cafea in Londra.... ma bucur sincer ca o sa cunosc si eu pe cineva acolo, ca doar sotul are prieteni pe acolo.. pe care eu nu ii stiu inca

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

anka ma bucur ca vii acolo .ne vom intalni sa mergem cu bebeii la plimbare.in ce zona in londra in londra o sa stai?ai mei stau in E in Stratford.

mami degiulia rebeca 13.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Pussi, cand mi-am facut internarea, asistenta de la internari mi-a facut si clisma. Recunosc, de clisma imi era cel mai frica . Dar i-am dat 10 ron la asistenta si am rugat-o sa fie finuta si nu a fost chiar asa de rau. Anestezia mi-a facut-o Doca fiica, parca Corina o cheama, nu mai stiu.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by alexi22

anka ma bucur ca vii acolo .ne vom intalni sa mergem cu bebeii la plimbare.in ce zona in londra in londra o sa stai?ai mei stau in E in Stratford.

mami degiulia rebeca 13.08.2007




habar nu am .. nu am intrebat.. dar uite o sa il intreb pe sotul cand vine si iti zic

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput