Gravidute&mamici de Timisoara (6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

M-am trezit cu dureri de spate sper sa nu am azi vreo surpriza si sa raman la spital , ca nu vreau inca

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata

ank las ca bebe mai sta acolo vreo 3 saptamani bune!!!!
ashera, multumesc frumos e informatii!! tot asa stiam si eu 300 euro la dr pt cezariana si 50 la anestezist (dc nu fac epidurala nu dau mai mult)!! iar in legatura cu asistentele ma astept sa fie scarboase!! zici ca prima prima zi e mai nasoala ca nu poti ridica copilul??? dar poate sta mama mea oare cu mine????

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

34+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 4-5 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna dimineatza fetele. . Simo, mulumesc. O sa ma uit sa vad. . Sa va mai raspund : clisma se face jos, dar nu in cabinetul de internari, ci mai e o sala acolo, la capatul holului. E si o toaleta (mizerabila) acolo. Sa va luati multa hartie igenica sa "bandajati" wc-ul, ca sa puteti sa stati pe el. Si servetele umede, ca nu mai aveti unde sa va spalati. Dupa clisma urmeaza sala de nasteri. Asa a fost la mine.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Si mai ceva : asistenta de la internari va incerca sa va vanda o burtiera, cu 15 ron. Nu cumparati de la ea. Eu am luat, si pe langa faptul ca nu e buna de nimic, o gasiti la magazinele de 38.000. Daca vreti burtiera, e o asistenta sefa, o unguroaica, care vinde. Asta dupa ce nasteti.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ashera multumim frumos de pontu' cu burtiera!!!
cat e meniul la strelitia???

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

34+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 4-5 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ashera si eu l-am avut pe Cristian la dr Nagy si nu mi-a placut...nu-si da interesul. Mi l-a dat acasa cu o enterocolita si nu mi-a zis nimic. Am fost tare speriati in seara aia, inca nu aveam pediatru...a gasit sotul urgent a doua zi pediatru si a venit acasa sa-l vada pe bebe. Era saracu super dezhidratat.

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!
www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Skiathos

Bebe 2


"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Si eu l-am scos din spital plin de bubite rosi si cu conjunctivita. Bubitele au trecut in cateva zile dar din pacate um ochisor mai curge si acum. Si in spital o tot intrebam pe Nagy ce are bb pe fata si la ochisor, si imi spunea ca nimic. Si cand am vrut sa-l iau acasa si-a adus aminte ca a uitat sa-i faca vaccinurile si ca nici nu are spitalul vaccin, sa ma duc eu sa cumpar. Asa ca, in loc sa fie vaccinat in primele 48 h cum trebuie, l-am vaccinat dupa 5 zile ! Fetele, sa cumparati vaccinul imediat dupa nastere si sa-l dati sa-l faca! Mie nu mi-a zis nimeni nimic de vaccin pana am vrut sa plec. Si am mai avut o gramada de "altercatii" cu Nagy, ca pana la urma a facut sotul scandal si i-am zis ca scot copilul pe semnatura si fara externarea ei. Sunt tare dezamagita de personalul medical si, din punctul asta de vedere, regret ca nu am nascut in Ungaria.

Mami de bebe
Chris (08.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

salutare fetele,
unde sunteti azi?slaba miscare azi pe forum.

mami degiulia rebeca 13.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

bb yasmi meniul la strelitia te lasa sa alegi tu ce vrei nu iti impun ei,eu am ales e 1 mil dar cred ca reduc ca e prea multa mancare,iar bauturile le poti cumpara de la ei sau le poti aduce de acasa,eu le iau de la ei ca oricum au preturi bune.restaurantul arata f bine ca la renovat acum.daca te intreseaza vezi ca tre sa rezevi cat mai curand eu am rezervat din aprile pt octombrie.succes

mami degiulia rebeca 13.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

raportam o noapte nedormita si plina de de la acid! Fetele erau agitate.....

cand e Baby Expo la noi???????????



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput