Gravidute&mamici de Timisoara (6)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Noi mergem la soacra sa papam .de obicei face o gramada de feluri de mancare , cat pentru o nunta .
Ultima oara cand am mers la ea sa mancam ,am venit acasa si am la cat am mancat

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

noi asteptam mancarea chinezeasca.. rata si legume.. vedem noi ce vomitam...

am primit si noi DVD-ul cu BB!


pofta mare



PUSSI 29+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 8 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Eu nu am apucat sa ma uit la ultima parte dar deseara dupa ce vin si oricum nu o sa ma pot misca ca am prea multe in stomac ma intind ..pe o parte si o sa il vizionez in continoare

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

salut!

fetelor voi credeti ca eu as fi putut sa nasc natural cu bebe in fundulet si membrane rupte cu dilatatie 0 fara niciun fel de durere?
Hai ca m-ati speriat de moarte cu cazul ala cu a doua cezariana...si asa sunt eu speriata de bombe si ipohondra...

Ati citit articolul despre celule stem de la Hotnews de prin 10 septembrie? (preluat din saptamana financiara)



Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!
www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Skiathos

Bebe 2


"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

pusi multumim pt urari.
anka ti-ai intrebat sotul unde in londra veniti?

mami degiulia rebeca 13.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Alexi ...sotul meu drag a uitat sa intrebe in ce zona sta prietenul lui acum.Langa el o sa stam si noi... dar el zicea ca a locuit in zona parintilor tai cand a fost in Londra.


Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

mergem la nani si noi .. ca suntem obositi dupa drumul pana la soacra chiar daca a fost in masina... dar ma simt de parca as fi alergat pe langa masina

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by mihaser

salut!

fetelor voi credeti ca eu as fi putut sa nasc natural cu bebe in fundulet si membrane rupte cu dilatatie 0 fara niciun fel de durere?
Hai ca m-ati speriat de moarte cu cazul ala cu a doua cezariana...si asa sunt eu speriata de bombe si ipohondra...

Ati citit articolul despre celule stem de la Hotnews de prin 10 septembrie? (preluat din saptamana financiara)



Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!
www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Skiathos

Bebe 2


"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"









imi pare rau ca te-am speriat cu acel caz.... eu sunt de conceptia ca daca i s-a intamplat unei paciente asa ceva ... important e ca nu tu esti aia.Femeia din spital mi-a zis ca la prima sarcina a plecat sa nasca si ea natural si de fapt avea un fel de perete dublu la uter si cand bebe a incercat sa iasa s-a prins acolo ca intr-un buzunar .
Sa nu credeti ca sunt anti cezariana sau chestii din astea... eu sincer sunt foarte curioasa sa traiesc experienta unei nasteri naturale (poate credeti ca sunt masochista.. dar asa sunt eu vreau sa vad pe pielea mea cum e ), dar totusi pt mine cezariana reprezinta o operatie care implica riscurile ei.
Va pupic

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Buna dimineata!!!!!!... cred ca asta este prima noapte dupa vreo 3-4 luni in care am dormit non-stop fara treziri, mers la baie si apoi stat treaza cate o ora .... Ma simt asa de fresh

Ank 36+

Raul
Mai avem maxim 4 saptamani pana la marea intalnire !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ank asa visam si eu sa nasc natural...abia pe la 35 de saptamani mi-am dat seama ca ceea ce mi-a spus dr pe la 6 luni (ca voi naste prin cezariana) nu putea fi evitat. A fost foarte ciudat! Dupa nastere cand mergeam la WC ma miram de ce nu ma doare jos...apoi imi aminteam ca eu de fapt am fost operata si nu am de ce sa simt durere.
Fetelor cred ca e traumatizant sa fii pregatit sa nasti intr-un fel si sa termini prin a naste in celalalt mod.
Eu am fost fericita ca am nascut un bebe sanatos. Din pacate multe mamici nu au avut norocul meu! S-au intamplat destule chestii care sa ma convinga ca o cezariana poate salva atat mama, cat si bebelusul. Eu cred ca m-as fi chinuit de moarte in cazul unei nasteri naturale ca la 1,63 sa nasti un grasan de 3,500 nu prea e indicat...Chiar imi povestea o prietena ca o cunostinta a fost pusa la Odobescu sa nasca natural o fetita de 3 kg dupa parerea medicului, insa a avut de fapt 5,5 kg...Va dati seama ca a fost la un pas sa se intample o tragedie.

Eu va sfatuiesc sa mergeti la sigur! E foarte bine sa nasti natural, insa doar atunci cand e posibil. Bucurati-va ca la noi se recurge usor la cezariana, pentru ca in alte state nici atunci cand e cazul nu fac cezariana...si e destul de nasol, de multe ori copilul a fost sacrificat.

Acum eu nu vreau sa va sperii, insa vreau sa aveti puterea sa luati cea mai buna decizie!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!
www.onetruemedia.com/shared?p=3b01868c31a44c86fd1346&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Skiathos

Bebe 2


"It`s nice to be important, but it`s more important to be nice!"




Mergi la inceput