Nora pentru mama 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

nu vreau sa fiu rea..dar baietii selectati sunt cam ..uratei..si am observat ca aproape toti sunt someri..(cf. site-ului)



Burtik
Nasi 7/07/07
Pentru Alessia

Cristina 36+ cu Alessia Stefana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Normal ca sunt someri / studenti sau eu mai stiu ce, altfel cum sa lipseasca atat de la servici? Ca bagi un concediu de odihna, dar apoi...

Eu deocamdata nu ma pronunt, sunt prea multi, nu mai am timp sa ma uit la toata emisiunea si nu stiu nici cum ii cheama pe toti , mai incolo cand se vor forma cupluri mai vedem

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Pe mine ma deprima organizarea emisiunii ( editiei a 2-a): stai ca vin mame, stai ca nu au ce mame sa vina, stai ca poate gasesc vreo vecina sau vreo cumatra...Ceva fara cap si fara coada. Asa, parca i-ar fi surprins musafirii de la nunta pe miri in pijamale...( ca sa nu zic cu nadragii in vine...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Therra spune:

Nora pentru mama 2...hmmm eu cred ca intotdeauna prima editie a unei emisiuni e cea mai buna,deja la a doua editie stii la ce sa te astepti stii cam cum va decurge totul.Ok pai baietii slava Domnului acum sunt 7.Mie personal imi place Dragos pentru ca e mai vorbaret si pare sa stie ce vrea(aici ma refer la Tatiana)Cristian e cel mai dragutel si la locul lui asa,e mai timid,dar are totusi o nuanta de mister care atrage,plus ca se potriveste cu Alexandra care pare destul de linistita si cerebrala in acelasi timp.Preferata mea e Carmen,mi se pare tiparul perfect de fata draguta,sigura pe ea,care stie ce vrea si care totusi nu "calca pe cadavre" pentru a'si atinge scopurile (ma refer la Nicoleta si la cearta lor in legatura cu Cristian)imi pare bine ca a iesit mireasa saptamanii si ca nu a plecat din casa.Cred ca s'ar fi potrivit cu Cristian,el fiind mai linistit,ea un pic mai dezghetata,s'ar fi completat perfect;pe de alta parte ea si cu Viorel ar putea sa formeze cel mai matur cuplu din casa.Bogdan si Monica imi sunt indiferenti,Pisoias nu a facut o alegere buna,in sensul ca Nicoleta il vrea pe Cristian si doar pe el ("daca nu e Cristian in casa,o sa fie alt baiat afara"),Adrian e enervant de emotiv si daca ramane cu Sonia o sa fie ceva gen papusarul si marioneta.Vasile a ales'o bine pe Adina,nu prea l'as vedea cu alta fata.Mamele sunt ok,doamna Fanica e cam prea pretentioasa si pare genul care poarta ranchiuna,doamna Aurica e mai zapacita si doamna Elena pare un pic mai calculata.As vrea sa intre in casa mama lui Viorel pentru ca este o femei hotarata,stie sa vorbeasca si ar face putina ordine in casa.Despre restul concurentilor care nu prea s'au afirmat nu pot inca sa spun nimic.Sunt doar curioasa cine o sa iasa sambata viitore...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Am o mare nedumerire: am citit pagina de prezenatre a concurentilor. Inteleg ca nu or fi gasit baieti candidati la insuratoare cu ajutorul mamelor lor sau al formatului emisiunii in general....DAR cum au putut sa il selectioneze pe Viorel de 38 de ani in contextul in care media de varsta a fetelor este de 20 de ani!...NU vreau sa par rea, dar indignarea ma face sa o spun: e posibil si sa <<infieze>> pe una dintre ele?? Ca aproape 20 de ani diferenta NU au cum sa nu se vada! Daca e asa de dornic de insuratoare ( nu am nimic persoanal cu el ci cu varsta lui)de ce nu s-a dus la Un Nou Inceput??????Ca fetele de argint de acolo nu erau de lepadat si ...trecusera de mult timp de varsta majoratului!!!!


Inchei, ca ma cuprinde revolta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Fetelor,
Eu o chestie nu inteleg. De ce s-ar baga cineva in asa ceva? Si ca sa imi intelegeti mai bine intrebarea, reformulez: o cunosc personal pe una din fetele din casa (Irina), a fost colega de liceu cu sora mea, e o fata buna, desteapta, simpla, care nu a dus lipsa de pretendenti. De ce s-ar preta la asa ceva? Pur si simplu nu reusesc s-o inteleg. Tocmai a terminat facultatea...oare faptul ca nu si-a gasit un job s-o fi dus la disperare sa participe la castingul pentru o asemenea emisiune, care mie personal mi se pare degradanta. Iar barbatii aia din casa sunt ceva de speriat, nici unul nu e mai breaz decat altul

Leah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheherezada spune:

Ca sa ii raspund lui Leah (si ca sa fiu si putin carcotasa ) pentru ca nu au altceva mai bun de facut !Si poate ca si pica ceva!Adica daca nu ajunge sa se marite/insoare devine vedeta.Ca de...toti cei care apar pe sticla sunt vedete!

Sheherezada si Maia-Iulia

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Eu raman la parerea ca cel mai dragut baiat din casa este Cristi,finut,misterios si educat,nu stiu daca se potriveste f. bine cu Alexandra,cred ca daca o alegea pe Carmen ar fi fost "perechea ideala"!Am vazut aseara ca au avut loc si ceva conflicte intre Vasile si Carmen apoi intre Vasile si Viorel...iar intr-un final Vasile a cerut sa plece din casa!De la inceputul emisiunii mi-a facut o impresie proasta acest personaj,este chiar f. vulgar si badaran...chiar nu intelegeam ce-o fi vazut Adina la el,erau total nepotriviti!
Ei,asta e,mi-am spus si eu parerea ,oricum,e clar,premiul e tentant si de-asta se inghesuie toti sa participe,nici pe departe nu este vorba de dragoste,cel putin asa vad lucrurile acum intre cuplurile formate!!!



Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

quote:
Originally posted by camelia72

Eu raman la parerea ca cel mai dragut baiat din casa este Cristi,finut,misterios si educat,nu stiu daca se potriveste f. bine cu Alexandra,cred ca daca o alegea pe Carmen ar fi fost "perechea ideala"!Am vazut aseara ca au avut loc si ceva conflicte intre Vasile si Carmen apoi intre Vasile si Viorel...iar intr-un final Vasile a cerut sa plece din casa!De la inceputul emisiunii mi-a facut o impresie proasta acest personaj,este chiar f. vulgar si badaran...chiar nu intelegeam ce-o fi vazut Adina la el,erau total nepotriviti!
Ei,asta e,mi-am spus si eu parerea ,oricum,e clar,premiul e tentant si de-asta se inghesuie toti sa participe,nici pe departe nu este vorba de dragoste,cel putin asa vad lucrurile acum intre cuplurile formate!!!



Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE



De acord cu tine.

belutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Ceea ce s-a intimplat simbata, a fost ceva...NO COMMENT.Atit Vasile cit si mama lui, nu prea au ce cauta la aceasta emisiune.Au facut atita circ simbata cu plecatu din casa, dar s-au intors, ca doar au semnat un contract si probabil aveau de dat ceva euroi,daca plecau.Nu l-a tinut buzunarele.
Nu imi place, ca nu au intrat toate mamele in casa, iar votul de 90%, ptr madame Fanica....
Nu stiu ce va fi de aceasta editie...

Bucuria vine din lucruri marunte...
Lena

Mergi la inceput