Gravidute si mamici de Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Buna, fetele!
Am mai intrat si eu sa vad ce mai faceti...frumoase pozele de la intalnire!

Mihaela...iti tin pumnii sa fie totul bine si sa nasti sambata, asa cum ati stabilit! Cred ca abia astepti sa o vezi pe bebelina!

Ina...ma bucur tare mult ca ti-e bine!

Mada, Yannia...voi cum va mai simtiti cu greturile? Sper s-au mai ameliorat

MAv...ai un baiat mare si cuminte! I-a trecut buzita?

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:


Revin si eu, cu intrebari pt cine ma poate lamuri (am scris si la aspirante, numai sa-mi zica si mie cineva ceva!), ca am uitat sa va zic de la dr: mi-a recomandat sa iau acid folic, vitamina E si ulei de somon.

Mi-a mai zis dr sa fac estradionul si prolactina intre zilele 3 si 5 ale ciclului (progesteronul l-am facut in z21, la un cm de 26 zile). Pe aici citeam ceva de z2?! Va rog mult sa-mi raspundeti daca va pricepeti!
In afara de acestea, trebuie sa mai fac: fibrinogen, timp de protrombina Quick, timp de sangerare si timp de tromboplastina partial activat-APTT.

Multumesc anticipat pt raspunsuri!

creem, da, buzica aproape i-a trecut, este ok acum.


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

mav nu stiu prea multe despre astea decat de ac folic stiu ca se ia 1 pastiluta de 5 mg pe zi de preferat cu 2-3 luni inainte de a ramane si pana in saptamana 14 de sarcina!!eu nu am apucat sa iau decat 1 luna si jumatate ca a si venit bb imediat

kristina, multumim de pont, am luat si eu revista!!

Alina 10+
bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=2y3xqs87.cobnw4h3&Uy=2qnwbd&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

buna fetele

m-am intors si eu, am vazut poze de la intalnire, sunt numai mamici si gravidute frumoase pe acolo!!
ma abonez de pe acum la urmatoarea intalnire, sper s ama prinda prin oras (plimbareata de subsemnata a inceput iarasi sa-si faca de cap)

mi-am luat si eu dvd-ul cela, la noi intrase o mamica la odisee sa ne spuna, dar spusese de septembrie. e, in fond, tot in septembrie am cumparat revista :)

mav,
ma bucur ca ti-a fost de folos programarea mea, sper ca te poate lamuri un pic cu ce se intampla.

adryana,
la dr Ciufu intri cu cine vrei tu (eu am fost si cu amandoua fetele odata, n-a fost problema) ai monitor sa te uiti si tu si tati. verifica si colul, daca e inchis, masoara lungimea etc.
poze face pe cd in banii dati, eu ultima oara cand am vazut cat sta sa scrie cd-ul am zis ca eventual imi aduc stick-ul meu de memorie, s anu se mai chinuie. n-a zis nici da nici ba, a zambit, asa ca o sa incerc. programarea se facea destul de repede, eu ultima oara am prins greu pentru ca venea din concediu si avea 2 sapt full. cand m-am dus disperata prin 6 sapt, ca vroiam sa vad daca e sarcina sau nu, m-a primit si in ziua respective, am aviut programare la 8.30 seara!!
daca nu ai putut fac eprogramare atunci e pentru ca acolo mai are o dr. pediatru cabinet, si cel mai bine suni cand are doctorita Ciufu program, vorbesti cu asistenta si e ok. si eu am patit la fel, se vede ca nu-si prea fac servicii reciproc cele 2 dr. de acolo.
lamurici??

v-am fetele,
Monica 25+ cu putsa

Life's a beach
pisoi in lucru
www.flickr.com/photos/monicu/sets/" target="_blank"> poze de tot felu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

toate fetele!

Un gand bun si o pentru Dana, care ieri a avut o zi tare grea! sunt alaturi de tine si sper sa fii bine !

Alina 10+
bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=2y3xqs87.cobnw4h3&Uy=2qnwbd&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Buna seara fetelor,intru si eu sa va salut,am vazut ca v-ati intalnit dar cum Patrick al meu imi ocupa tot timpul nu am avut timp sa va citesc sa aflu de intalnire.
Daca organizati alta in parc,ne inscriem si noi.


Mav,am vazut ca tu ai copilul la pediatra Carmen Dumbrava,si al meu tot la ea e,cum e,ce parere ai despre ea,esti multumita,e buna ca medic?

poze cu Patrick si noi
www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=3904829" target="_blank">filmulet Patrick
Mary,mami de Patrick Andrei(14.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Andicu,ai gasit leagan?Eu i-am luat lui Paty al meu din doraly, graco electronic silhouette,este super.Esti cumva sora lui Silviu?Te intreb pt ca eu cu Silviu D am fost colegi la facultate si ne intelegeam bine.

poze cu Patrick si noi
www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=3904829" target="_blank">filmulet Patrick
Mary,mami de Patrick Andrei(14.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bisous spune:

Revin si eu dupa o mica pauza , sper ca nu mi ati dus dorul prea mult.Aztazi am fost sa imi caut ceva de imbracat la nunta.La inceput am zis lasa ca nu e problema ca am de unde alege (am vreo 5 tinute acumulate in timp),2 erau prea pretentioase dar surprisa surprisa restul nu mai im vin , sau au intrat la apa stand in sifonier sau 2 copii si au lasat amprenta,tipa pe mine, se uita sotul la mine si zice t ai basoldit,eu suparata ii aduc aminte ca de cand ne cunoastem a trecut de la 67 de kg la 92 asa ca i am inchis gura,rade ciob de oala sparta.Cert este ca sunt multumita de achizitia facuta , rochie neagra simpla , o sa vedeti in poze.
Sunt forte curioasa ca este o nunta de macedoni si am auzit ca sunt diferite ca la romani,stie cineva sa imi zica la ce sa ma astept, pot sa dansez sau pun muzica numai de al lor?
Yannia,sa iti traisca sotul cu romantismul lui, sper sa o tineti asa inca 50 de ani pe putin.Tu cum te mai simti?
Jojo,mai e putin si iti tii comoara in brate , o sa fie bine , o sa vezi.Nu te cunosc dar tin legatura cu florina poate vin sa vad si comoara la spital sau nu vrei sa fii stresata de vizite , sa ne zici daca e asa.Te pupic mamica curajoasa , ca din cate stiu de povestea ta ai dat dovada de mult curaj si incredere in dumnezeu, mai e putin si o sa fii rasplatita.
Angi,am tot amanat rezervarea pana s a facut prea tirziu dar maiine dimineata asta fac primul lucru.Nunta e duminica , oare e deschis?Ma duc la ea si ii zic vreau exact ca la Angi(poate am parul prea scurt),sa imi zici daca vrei sa ai exclusivitate la cel mai frumos coc.Hai ca te stresez, scuza ma Kris
Mav,felicitari pentru copilul bun si intelegator.Pe mine cel putin nu ma plictisesti deloc cand vorbesti de Sebi , te inteleg perfect ,este lumea ta cum este cristina si victor a mea , as vorbi numai de ei.Cred ca ai fost si esti o mamica foarte rabdatoare care t ai ocupat mult de Sebi,eu am sa imi reprosez ca in ultimul timo sunt prea nervoasa si nu mai am pic de rabdare cu ei(ma invinovetesc pentru asta).Ier de ex , imi este rusine sa spun dar i am dat o bataie zdravana lui cristina ca mi a varsat de 2 ori la pranz( s a fortat),nu vrea decat pasat la pranz si se ineca cu cartofi fiert,m a scos din minti si am batut o cum nu am facut o pana acum, a luat o doamna din mainiile mele.Am plans toata dupa amiaza , de aia nici nu am intrat pe net,ca ma simteam vinovata , un monstru mai ales ca m a vazut saracuta ca plang si a vemit sa ma mangaie si sa ma pupe ,zicea mami nu pou(plange),ea ma pupea si eu mai rau plangeam .Ce iti este si un copil tu il pocnesti si el te uibeste,m a terminat psihic , m am dus i am cumparat papusa noua sa imi rascumpar eu constiinta,i am luat tot ce a vrut de la magazin , mama nebuna , ce mai.Repet imi este asa rusine de mine.
Alina, tin pumnii sa vii cu vesti bune de la echo maiine,intri cum vii de la doctor si dai raportul , s a inteles!Glumesc
Zicea Ina ca este glumeata ,nu e singura.Pup mamica de fetita(iti spun eu)

Cred ca ma duc sa ma culc asa ca va pup fetele mele dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

fetele mele dragi, va doresc o zi buna!

bisous, nu te mai necaji atat, te intelegem ca iti este greu cu 2 copii, poate ar trebui sa iti rezervi vreo 2 zile numai pentru tine, mai ales ca o ai si pe doamna care sa stea cu copiii, mergi la cumparaturi, i-ati ceva frumos, o sedinta la cosmetica, o manichiura si o pedichiura super (tocmai bine pica ca ai si nunta acum), apoi o cina in 2 cu sotul la un local intim si dragut, si asa ai zis ca nu a-ti mai iesit de mult decat voi doi, si sigur ai sa revii apoi cu forte noi si cu mai multa rabdare, te !!

la 4 merg la dr. am niste emotii! intru diseara sa va zic cum a fost!

Alina 10+
bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=2y3xqs87.cobnw4h3&Uy=2qnwbd&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Neata, intru pe fuga, sunt la birou, acasa am muncitori si e un dezastru, asa ca ma intelegeti voi...

Bisou, incearca sa te linistesti, sfaturile Alinei sunt fff bune, ai putea sa incerci sa faci macar o parte din ce a sugerat ea, sunt o metoda excelenta de destresare. Eu nu pot sa iti spun nimic pt ca nu am trecut prin asa ceva si oricum din afara vazuta treaba e mult mai usor decat sa fii direct implicata. Dumnezeu sa ma ierte dar de aceea nu cred ca voi face si al doilea copil, am impresia ca voi fi in permanenta sfasiata si ma voi pierde pe mine pe parcurs.

Cat despre coc, poti sa dai download la poza cu cocol meu si te duci la ea, iti cedez drepturile de autor pt cocul meu, nu tin la exclusivitate Suni, vb cu ea si o rogi daca se poate duminica, si atunci va veni.

Cat despre nuntile macedonesti sunt cazuri si cazuri, de obicei pun muzica amestecata tocmai pt ca nu vor fi numai macedoneni invitati la nunta dar sunt si unii care pun numai muzica de-a lor. Mie imi plac nuntile macedonesti (sotul meu e macedonean ) si la nunta la noi am avut de toate si au dansat toti si pe muzica macedoneasca, mie imi place fff mult muzica lor...

Mav, pe prima pagina a subiectului sunt postate zilele in care se fac analizele hormonale, adica:

In ziua 2 sau 3, dar nu mai tarziu de 4 se fac urmatoarele:
TSH=25 RON
Prolactina=28 RON
FSH=26 RON
LH=26 RON
Estradiol=24 RON
Testosteron liber=29 RON

Cele de mai sus, mai putin testosteronul se fac si in ziua 14 si in ziua 21, cu deosebirea ca in ziua 21 se face si progesteronul=26 RON


Mary_lou, sigur vom mai organiza si o intalnire in parc...

Pupici,
Angelique 26+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput