Gravidute si mamici de Constanta (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

fetele, am revenit!
rozi sa stii ca eu am votat pt anuta!

Alina 9+
bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=2y3xqs87.cobnw4h3&Uy=2qnwbd&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by Adryana_4u

fetelor care ati fost deja la eco 3D/4D la d-na dr.Ciufu,va rog sa ma lamuriti in niste probleme:
1- am sunat sa ma programez,dar mi-a spus sa sun maine dimineata ,dupa ora 9,00...d ce?nu ma putea programa acuma,daca tot am sunat?
2- cam cat timp dureaza de cand sun sa ma programez pana la data cand voi face ecografia?
3- exista o perioada limita pana la care se poate face ecografia de morfologie ?ma gandesc sa nu treaca prea mult timp pana ma programeaza,si sa ies din schema...
4- la o astfel de ecografie,imi spune si ceva despre colul meu?ca eu pana in acest moment habar n-am in ce stare imi e..lung/scurt....inchis/deschis....
5- am auzit de poze si de CD...trebuie sa specific ca le vreau,sau se dau automat la fiecare pacienta?si intra in pretul de 2mil jumate al ecografiei,sau se platesc separat?
6- este permis accesul sotului,odata cu mine,la eco?Pt. ca sotul meu s-a cam obisnuit sa intre cu mine,si mai ales ca e faimosul 3D/4D, sa nu fie socat daca nu-l lasa,sa am timp sa-l pregatesc dinainte...
7- ar mai trebui sa mai stiu ceva inainte sa fac acest eco la acest medic?mai spuneti-mi voi
PUPICEI

Adriana S.

-21sapt-
http://community.webshots.com/album/560678069PUQAgJ?vhost=community


Raspund repede ca sunt pe fuga.

Sotul te poate insoti fara probleme.

Morfologia se poate face pana la 24 de sapt.

CD iti da si intra in pret, iti da si CD si poze daca Doamne fereste uita poti sa ii aduci tu aminte.

Programarile se fac repede, adik cam intr-o sapt, daca e urgenta te baga mai repede.

Cu siguranta iti spune si cum e colul, e f important, dar eu oricum intreb singura si la dna Lutescu

fetelor viitoare mamici a aparut revista Ce se intampla doctore cu DVD despre ingrijirea sugarului intre 0 si 6 luni, 10 ron, am luat-o e super. Fug ca nu mai pot sta, Pupici!!!!

Pupici,
Angelique 26+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Bisous, intrebai de coc, mi l-am facut la un coafor in tomis III, la bulevard acolo, nr de tel e 655127, la dna Tincuta, fa-ti programare maine, sper sa mai aiba loc si pe urma iti explic eu cum sa ajungi sau mergem pana acolo

Pupici,
Angelique 26+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna dimineata fetelor,eu nu am somn si am si motive.Fetita mea nu a luat decat 200 grame in doua saptamani,mi-a facut doppler si mi-a zis ca e totul ok daca nu ne gandim la antecedente,are 2719 grame si in loc sa aiba 37 saptmani are36.Azi ma duc la spital sa-mi faca testul non-stress si injectii pt maturarea plamanilor si daca e totul ok sambata facem cezariana,daca nu mai devreme.Of si sunt speriata ca am avut si un vis ciudat(mi s-au rupt doua perechi de pantaloni) eu cred in visele mele ca mereu m-au avertizat.

Mihaela 37+Theodora Natalya
2-4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

buna dimineata jojo, iti tin pumnii sa fie totul bine, si DD sa aiba grija de tine si de bb-lusa ta!!

Alina 10+
bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=2y3xqs87.cobnw4h3&Uy=2qnwbd&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Jojo_miha,

Pupici,
Angelique 26+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Buna dimineata.

Jojo nu intra in panica si nu te speria. stiu ca sfatul e ca din carti dar ... tinem pumnii sa fie totul bine.

Fetelor va pup pe toate, fara exceptie. Imi cer scuze ca nu va aminstesc, dar sint pe picior de plecare. Astzi mi-a iesit drum in cafea. Tur de Dobrogea aproape: Constanta, calarasi, Fetesti.... si fara sofer - tre` sa sofez eu ... si de 3/4 ore ma uit la sifonier cu ce sa ma imbrac - comod si dragut.
Va pup. O zi buna
Cind ma intorc intru sa va salut.

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

intru si eu sa va dau "buna dimineata"
jojo,nu te panica,ca nu e bine pt bebe,fii optimista,iar noi toate de aici vom fi alaturi de tine,cu ganduri bune pentru bebita si pentru tine
vorbim si mai incolo,fetelor,ca sunt la munca si-mi suna telefonul ca-n gara de nord

Adriana S.

-21sapt-
http://community.webshots.com/album/560678069PUQAgJ?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Anul acesta, pt Sebi este promitator inceputul gradinitei (se cunoaste ca are experienta anului trecut in colectivitate), ieri s-a purtat frumos (a impartit cu colegii jucariile aduse de acasa, a mancat singurel -cat o fi mancat-, a cantat cu toti copiii, a mers singur la toaleta) si a primit bulina, de fapt inimioara rosie, fapt care l-a entuziasmat neasteptat de mult: are de gand sa adune o colectie intreaga de "buline bune" de la gradi, astfel incat sa-l uimeasca pe Mosu' si acesta sa-i lase sub bradut un sac plin cu jucarii... (n-a mai primit jucarii cadou de la parinti de cateva luni!).
Pt noi, parintii, e inca bine, ca nu pune intrebari de genul "da' cum de-i vede Mosu' pe toti copiii, tot timpul?"... (cum face vara-sa care-i cu 2 ani mai mare). In schimb, azi dimineata, m-a intrebat (doar asa, de control) care-i drumul pe care vine Mosu'... (zboara prin cer, cu sania trasa de reni, nu merge pe drumul obisnuit).
A fost foarte suparat ca un coleg i-a stricat o masinuta (mi s-a plans imediat ce-a dat cu ochii de mine), insa azi tot n-am plecat cu mana goala la gradi, ci cu o intreaga ferma cu animale, pe care insa i-a incredintat-o doamnei educatoare.
Mi-a povestit TOT ce au facut ieri la gradinita (inclusiv faptul ca a fost singur la wc si apoi nu s-a spalat pe manute).
...In drum catre gradi, mi-a recitat poezia cu piticul si cea cu pisicuta(*) si mi-a atras atentia ca el stie cantecelele "Bate vantul", "Alunelul", "Saniuta" si "Mos Craciun cu plete dalbe" si altele.

(*) "Pisicuta mea e trista,
Ca nu are o batista,
Sa-si stearga cu ea mustata,
Ca i-a murdarit-o rata.
Pisicuta, stai nitel,
Sa-ti aduc un prosopel!
Da' pana ma-ntorc cu el,
Ai grija de soricel!"

Sper ca nu v-am plictisit cu mesajul meu, eu oricum scriu despre Sebi (la subiectul dedicat lui), caci vreau sa pastrez vii aceste amintiri...

Jojo_miha, sa fie bine! Daca e asa cum spui, e chiar indicat sa-o scoateti pe Teo mai devreme din burtica, iti tin pumnii sa reuseasca cezariana si cat de curand s-o tii pe micuta ta la piept, sanatoase fiind amandoua! Doamne ajuta!!!



O zi buna tuturor!


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput