Teo vrea sa fie un copilas ca toti ceilalti

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

m-am luat cu vorba si am uitat sa va spun, s-a modificat contul de moneybookers pentru Teo. Acum este pe adresa alondra_best@yahoo.com. modific acum si pe prima pagina.

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2


Forumul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenycuta30 spune:

Tocmai am venit de la spital intr-o mica pauza si am intrat sa va spun ce mai facem.
Teo si-a mai revenit dupa raceala capatata saptamana trecuta dar este cam morocanos din cauza perfuziei care nu il lasa sa se joace.
A scazut iar la capitolul greutate si nu e de mirare daca toata saptamana a primit numai orez cu morcov.Diareea ii cam face probleme.
Il supara f tare sonda de pe nasuc dar nu avem ce face aceasta fiind necesara pentru eliminarea salivei.Astazi mi s-a spus ca as putea sa il scot un pic la plimbare pe hol dar imi este teama sa nu mai ia ceva ca raceala tot asa a luat-o.
Ne pregatim pentru operatia urmatoare aceasta fiind cam la sfarsitul saptamanii viitoare.Medicii de aici au spus ca mai intai sa aiba si el petrecerea pentru ziua de nastere si dupa aceea il vor opera.
Nu este ca si cum ar fi acasa dar o sa incerc sa ii pregatesc ceva .
Parca nu ar fi bine sa o petrecem ca o zi obisnuiuta nu???
Tinand cont ca el nu poate manca pe gurita o sa dau tortul probabil la doctoritele si asistentele de servici.Avem pentru ce sa le multumim !!!
Teo are pana acum 3 operatii si mai are nevoie de inca 2 cel putin.
Am emotii mari stiind ca in putin timp va fi urmatoarea si nu pot sa nu imi fie frica.
Maine o sa merg la biserica aici .Este nemaipomenit ca desi nu sunt foarte multi romani aici in Leipzig exista biserica romaneasca ,adica se tine slujba intr-o capela a unei biseri mai mari de aici.O sa vina preotul sa il impartaseasca pe Teo mai ales ca urmeaza inca o operatie



Multumiri tuturor celor care se gandesc la noi.

copoiueugenia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

eugenia, ma bucur ca ati reusit sa luati leg. cu preotul, am fost f surprinsa cand mi-a scris ca va cunoaste. Sper sa va poata ajuta mai mult, e mai aproape de voi.
Teo e cu tine sau in spital? Abia astept sa-i urez la multi ani!:)

Cristina
-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:



Speram ca Teo sa aiba o distractie grozava de ziua lui si totul sa mearga bine!

Multa sanatate si numai bine!

Pupici de la Sabina!

Cristina, mama Sabinei
http://sabinac.netfirms.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenycuta30 spune:

Din pacate Teo nu poate sta cu mine este legat de sonda care o are pe nasuc ce scoate saliva cu ajutorul unui aspirator .Si medici ar fi fost fericiti daca ar fi stat macar o perioada cu mine deoarece asa nu ar mai fi crescut suma pe care o avem de platit.
Ma consolez cu gandul ca nu o sa isi aminteasca nimic cand va fi mare.
Intradevar parintele Florin ne cunoaste pentru am incercat de cand am venit in iulie sa gasim o biserica crestina si am fost bucurosi ca am gasit una chiar romaneasca.Noi am vorbit ceva cu el dar am inteles ca in privinta banilor e cam greu pentru ca si ei duc lipsa.
A mai fost la spital sa il impartaseasca pe Teo iar acest lucru pentru mine este nemaipomenit.
In seara aceasta cand am plecat Teo avea din nou temperatura 38,4 .
Sper sa isi revina pentru ca are nevoie de putere sa reziste la operatiile urmatoare.Asa de mult mi-as fi dorit sa fi luat si el ceva in greutate.Dupa ultima operatie si-a revenit foarte greu si mai are de indurat pana ne vedem acasa....
Cred ca fiecare parinte simte durerea copilului sau de zeci de ori mai mare sau cel putin asa simt eu.Sunt momente in care plansul m-ar putea ajuta sa ma linistesc dar nici lacrimi nu mai am..
Rugativa impreuna cu mine pentru ca operatiile lui Teo sa reuseasca si sa se faca bine

copoiu Eugenia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

eugenia, majoritatea de aici suntem mamici si alaturi de tine cu sufletul. Sa stii ca multa lume citeste aici, chiar daca putini scriu (din pacate, as putea spune, pt ca o vorba buna face mult pt cel ce are nevoie de ea), si ne gandim la voi. Aveti mai mult de 4 luni de cand stati in spital, te cred ca ai ajuns la capatul puterii dar, uite, sunt sperante si incet incet se gaseste si cate o mana de ajutor. Din pacate in Leipzig sunt putini romani, dar sper din tot sufletul ca parintele ii va sensibiliza. Iti urez multa putere si asteptam sa mai scrii, cu sperante de vesti bune!

Cristina
-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Draga Mamica incercata,
Te inteleg perfect!

Dar trebuie sa gasim putere sa mergem mai departe pentru puii nostri!

Sunt convinsa ca o sa reusesti!

Suntem aici, ne rugam pentru voi!!

Cristina, mama Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Buna seara!
Astazi am fost in vizita la Teo si la Ionut!Amandoi sunt doi ingerasi frumosi.

Sa dea Dumnezeu sa treaca cat mai repede si cat mai bine peste aceste probleme.

Poze cu Teo:

http://www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4181293

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Eugenia, iti spun si tie ca si Marianei, ai un copil deosebit. Se vede ca e greu incercat, dragul de el, dar cu ajutorul lui Dumnezeu veti trece sid e asta, ai sa vezi. O sa-ti dea multe putere tie, si sanatate micutului. Ma bucur ca ati avut o duminica plina, v-a mai luat gandurile de la rutina zilnica, din pacate nu prea placuta.
Noi suntem aici, alaturi de voi, si vom ramane, nu scpai de noi asa repede:)
Ce face Teo azi?

Cristina
-----------------------------------------------
Un strigat de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenycuta30 spune:

Va multumesc din suflet tuturor!!!Intradevar atunci cand simti pe cineva alaturi de tine totul este mai usor!
Multumesc Dana pentru vizita si imi pare rau ca nu am stat cu voi mai mult sper sa recuperam la urmatoarea intalnire!
Intradevar a fost o zi plina ieri , parinetele a venit si i-a impartasit pe amandoi copii atat pe Teo si pe ionut.Este o binecuvantare sa avem biserica aici.
Astazi Teo este vesel si se joaca tot timpul numai ca temperatura creste mereu la 38.Incerc sa il mai tin ridicat in fundulet dar nu sta singur si nici nu cred ca va evolua in privinta asta pana nu plecam din spital.Nu vrea sa stea nici pe o parte cu toate ca este satul numai pe spate.
M-am uitat gresit pe calendar pentru ca vineri este 16 ziua lui iar astazi am intrebat o doctorita de sectie daca stie cave de data operatieie si nu cred ca va fi saptamana aceasta poate luni saptamana viitoare.Banuiesc ca stiu ei medici ce fac !!
Acum plec la spital si sper sa va aduc vesti mai bune!


copoiu Eugenia

Mergi la inceput