Teo vrea sa fie un copilas ca toti ceilalti

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Eugenia - multa sanatate lui Teo si operatii reusite! Sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine de aceste momente grele si sa va bucurati alaturi de puiul vostru drag!

Mami 15+ si Vladic (17.10.2006)
Sunt major!!!
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenycuta30 spune:

Multumesc draga Cristina.Iti doresc numai bine si sa ai un copil sanatos!
Nimic nu este mai de pret decat sanatatea.
Noi suntem bine numai de ar trece mai repede zilele astea mohorate ca ne-am saturat de spital!Am pus poza fratiorului mai mare langa patut sa stie si el ca are un frate care il asteapta acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenycuta30 spune:

[size=3][/size=3]Ma aflu intr-un moment in care oricare parinte s-ar afla dupa o perioada lunga in care spitalul devine casa iar tot ce iti doresti este sa iti vezi copilul bine si fara suferinta.
Cineva a spus ca tot ce mi se intampla este voia lui Dumnezeu dar nu pot accepta asta pentru ca altfel mi-as pierde credinta si speranta care imi da puterea sa cred in minuni.
Cum am spus si in povestea mea puterea de a merge mai departe o iau de la Teo.Zimbetul lui imi spune ca totul o sa fie bine dar nu ma pot stapani sa imi fie frica.
Probabil ca imi e foarte dor de casa si am scris simtind intr-un fel ca prietenii mei sunt aici chiar daca nu ne-am cunoscut niciodata personal.
Am vazut aici in spital cum exista un psihiatru care vine si ajuta parinti sa inteleaga si sa accepte ce li se intampla.Tare bine ar fi daca ar exista si in spitalele din Romania asa ceva.
Intradevar avem nevoie de ajutor financiar dar sunt momente in care un prieten valoreasa mult.
O admir pe Doina pentru puterea pe care o are si cu toate probemele isi face timp sa sune si sa ne spuna o vorba buna.Intotdeauna chiar daca sunt suparata termin convorbirea zimbind.
Ziua trece repede cand sunt cu Teo in spital, noaptea trece greu.

tuturor celor care ne sunt alaturi va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenycuta30 spune:

In sfarsit i s-a facut lui Teo testul cu substanta de contrast.
Vestile nu sunt prea bune si nu ma asteptam sa fie asa.Eram asa de optimista!!
Tractiunea de la capatul de jos a esofagului a fost pierduta!!
Distanta dintre capete este acum de aproximativ 4 cm iar inainte de ultima operatie era 2,5 cm cu aproximatie.
Sa zic ca este si o veste buna si anume ca partea de sus a esofagukui arata mai bine.
Medici de aici aveau in plan sa il opereze pentru ai mari tractiunea la partea de jos a esofagului dar acum probabil ca ii vor restabili tractiunea.Initial mi se spusese ca aceasta operatie va fi facuta saptamana viitoare dar astazi au spus ceva de 10 zile.Nu pot sa nu ma gandesc ca aceasta amanare este din cauza banilor pentru ca am fost intrebati daca am mai strans ceva.O data ce se stie ca tractiunea a fost pierduta cred ca acesta ar trebui restabinita cat mai repede dar aceasta este numai parerea mea nu sunt medic ca sa stiu cu exactitate si poate gresesc.
In rest Teo se simte bine si a inceput sa gangureasca mai mult iar greutatea nu a mai scazut se mentine in jurul la 7600g.

TEO ARE NEVOIE DE AJUTORUL DUMNEAVOASTRA VA ROG NU IL PARASITI ACUM!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyonise spune:

Jeni, suntem alaturi de voi cu sufletul. Imi pare rau ca vestile nu sunt cu totul bune. Noi va tinem pumnii in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenycuta30 spune:

Multumesc !!!
Azi Teo a avut temperatura de dimineata si nu a scazut sub 38 .
In sange nu apare nimic si mie teama sa nu fie cava la esofagul care a pierdut tractiunea.Offff cand ma gandeam ca merge bine .
Ce sa mai zic ....cu Dumnezeu inainte.!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

suntem si noi langa voi cu sufletul... Perioada asta e tare grea, Doamne-ajuta sa se rezolve odata cu bine.

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2


Forumul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenycuta30 spune:

Multumesc Doina pentru tot ceea ce ai facut pentru noi. Esti un om deosebit si ai tot respectul meu.
Chiar si dupa atat timp petrecut in spital si atatea operatii nu imi pare rau ca am venit aici.Sunt constienta ca aceasta metoda este cea mai buna pentru Teo si pentru toti copii cu atrezie de esofag.
Astazi Teo nu a mai avut febra asa mare dar ieri a fost cumplit 39,3 si pana la urma i-au cautat o vena pentru perfuzii si i s-a administrat un tratament mai puternic contra racelii.
Din cate am inteles operatia va fi saptamana viitoare iar pe 28 noiembrie cand vine dr Foker speram sa poata face anastomoza.
Aceasta este cea mai fericita varianta dar..... daca vor aparea complicatii postoperatorii nu mai stiu ce va fi.

jeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Draga Jeni, imi sunteti dragi si fac din tot sufletul ce pot pentru voi, imi pare rau ca nu reusesc sa fac mai mult... eu cred ca ceva se "deschide" in suflet atunci cand treci prin asa ceva, si sunt sigura ca si voi, asa cum am observat si la alti prieteni, parinti ai unor copilasi carea au avut probleme, veti face tot ce veti putea sa ajutati la randul vostru, cand situatia va fi de asa natura.

Ma simt foarte neputincioasa cand ma gandesc prin ce treceti. Stiu ca e greu acum si mai apar si diverse complicatii, ce sa ii faci, asa e cand esti in spital, te internezi cu una si te mai alegi cu inca cateva, dar imi pastrez speranta ca, avand ajutorul lui Dumnezeu, veti reusi sa treceti peste acest hop.

Cat despre tratament... da, e adevarat ca e greu, insa stiu ca ai studiat si tu diversele optiuni si acesta este motivul pentru care ati ales acest drum: stiti ca ii va asigura lui Teo o viata normala, fara complicatiile potential foarte grave pe care la aduc celelalte metode in timp.

pentru Teo! ma bucur ca e mai bine si ca a trecut febra. chiar ieri imi mai zicea o prietena ca "umbla pe aici" o epidemie de gripa de 2 zile... poate ca asta o fi fost. oricum, bine ca acum e ok si ca nu a fost grav. imi pare rau ca a fost nevoie sa il intepe pe micut ...

Doamne-ajuta sa fie asa cum s-a planificat de data asta cu operatiile, sa nu mai apara complicatii.

va pupam cu drag.

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2


Forumul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

am pus poze mai recente pe site-ul lui Teo! e una super in care e el cu prietenul lui Ionut, stau la o mica discutie

sper sa reusesc sa pun curand si filmuletele cu reportajele de la antena 1 despre el, macar ca links.

va doresc o noapte frumoasa. ma duc sa ma strecor langa Andrei, ca maine la 5 iar avem program de distractie...

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2


Forumul lui Andrei

Mergi la inceput