Teo vrea sa fie un copilas ca toti ceilalti

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Va rugam poftiti la pozici noi!
Am pus pe site poze recente, printre care si una cu Teo, parintii si Dr Foker.

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Admirat Teo cel frumos




Faceti ceva...orice/oricit
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenycuta30 spune:

BUNA SEARA.
AM INTRAT SA CONFIRM 50 EURO PRIMITI DE LA MARCU DENISA .
TEO ASTAZI A FOST VESEL SI NEBUNATIC .
NU MAI ARE FOARTE MULT TRATAMENT SI AU INCEPUT SA II DEA MANCARE.
NU PREA MAI AVEM RABDARE IN ASTEPTAREA DOCTORULUI FOKER DIN AMERICA PENTRU CA FIECARE ZI CARE TRECE INSEAMNA MAI MULTI BANI DE PLATIT.
SPERAM SA VINA LA SFARSITUL LUNII OCTOMBRIE.
TIMPUL TRECE MAI REPEDE ATUNCI CAND TEO ESTE BINE SI PUTEM SA NE JUCAM CU EL.

MULTUMIM TUTUROR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyonise spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Abia acum am reusit sa intru pe forum, si vreau sa va arat si voua mesajul frumos pe care mi l-am trimis Jeni acum doua zile despre Teo:

"Pentru mine a fost o zi speciala pentru ca dupa aproape trei luni Teo a iesit din camera lui de spital pentru 15 minute.M-am simtit ca si cum l-am luat in brate prima data. Cu toate ca ne-am plimbat numai pe holul sectiei de terapie intensiva a fost cea mai frumoasa aventura .

In general Teo este bine acum si asteptam sa facem saptamana viitoare radiografiile sa vedem cat a mai crescut esofagul."

Am mai pus si niste poze recente pe site-ul lui.
Noapte buna!

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2


Forumul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Teo a facut azi prima baie adevarata, in copaita, dupa atat timp!

Happiness is a smile



Andrei are nevoie de voi!
Despre Andrei pe DC: Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag 2


Forumul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna,

A depus sotul meu azi in cont o suma pentru Teo. Ea este mica dar daca am da fiecare atat eu cred ca s-ar putea face foarte multe.
Numele sotului este Szamcsek Calin.
Cod.documentului:407301191007 din foaia de varsamant, Raiffeisen bank

Numai bine!

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenycuta30 spune:

BUNA SEARA TUTUROR !
IN PRIMUL RAND AM VERIFICAT SI SUNT BANUTII IN CONT.MULTUMIM PENTRU AJUTOR .
A INCPUT SA FIE FRIG SI AICI DAR IN SPITAL ESTE CALD SI TEO NU ARE PROBLEME DIN ACEASTA CAUZA. TOATE ASISTENTELE SUNT TOPITE DUPA EL.ACUM SE SIMTE BINE SI ASTEPTAM MEDICUL DIN AMERICA.VESTEA PROASTA E CA VA VENI LA SFARSITUL LUNII NOIEMBRIE SI NU CRED CA VOM FI ACASA DE CRACIUN.NICI NU MAI CONTEAZA DACA TOTUL VA FI BINE.
SAPTAMANA VIITOARE I SE VA FACE UN TEST UNDE VOM VEDEA CAT A CRESCUT ESOFAGUL.
,,IN REST SUNTEM BINE SI NE JUCAM TOT TIMPUL IAR DE ASTAZI SUNT VECIN CU PRIETENUL MEU IONUT ,,

NUMAI BINE
SPERANTA MOARE ULTIMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Buna si tie, micutule Teo!

Recunosc ca am citit cam in viteza povestea ta, datorita implicarii Doinei, caci pe ea o stiam mai demult, si cumva inseamna pentru mine o garantie. O garantie ca totul va merge bine cu acest proiect, ca lucrurile vor intra pe un fagas normal, banutii se vor strage, iar tu vei veni acasa cu totul altul.

Te-am revazut asta seara la Antena 1, la stiri. Esti un scump! Iti doresc sa fii puternic in continuare si sa ai incredere ca totul va fi bine. Suma necesara nu este asa mare, dar din pacate costurile/zi la ATI sunt extrem de mari pentru buzunarele noastre. Totusi exista oameni si cu ajutorul lor viata ta va fi alta.

Sanatate multa! Pupici si de la Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenycuta30 spune:

Multumim pentru gandurile bune !
Si noi ne dorim foarte mult sa fie totul bine numai ca necesita timp si rabdare!( si bani bineinteles)
Datorita Doinei noi suntem aici acum.Daca ea nu insista sa ne conviga despre aceasta metoda poate ca nu incercam.
Din cate ni s-a spus medicii de aici vor face in 15 noiembrie inca o operatie pentru ai mari tractiunea la esofagul de jos de la stomac,urmand ca la sfarsitul lunii noiembrie cand vine dr.Foker sa vada daca se poate face anastomoza(legarea capetelor esofagului).In cazul in care nu se poate i se va face tractiune externa dupa care daca totul merge bine vor face anastomoza.Cel mai mare dusman este infectia care poate sa apara postoperator,aceasta putand distruge toata munca de pana acum.MA ROG SA NU SE INTAMPLE!
Cu greutatea stam cam prost.Acum avem 7,150 g iar in iulie cand ne-am internat aveam 7,600 g.
In rest totul este bine si asteptam sa vedem cat a crescut pana acum esofagul.
Si de la noi salutari lui Darius.

Cand a fost reportajul despre Teo ? Nu stiam ca il vor da!Poate il vad la inregistrari maine!

Mergi la inceput