Durerea unei pierderi de sarcina ( 38 )

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

michelle, draga mea prietena, mesajul tau mi-a dat putere sa scriu, chiar daca tu suferi f mult esti alaturi de mine ca intotdeauna si ma incurajezi. e clar un semn ce s-a intimplat cu fetita aceea azi, mi-a venit sa pling! si eu te-am visat,si nu mai iei medicamentul ala in ziua cind nu trebuie, cine stie poate va fi luna norocoasa!sanatate multa sotului.te pup tare de tot, si nu renunta sa strigi asa ca in visul meu, te elibereaza de durere!

o alta prietena draga mie are probleme mari, si am plins azi si ptr ea, oare de ce se intimpla numa oamenilor buni?

in alta ordine de idei, am plins de numa cind am vazut pozele ciinelui superb a lui ale!este SUPERB, tot am cerut poze sa il vad si in sfirsit il vad, e tare frumos! de ce am plins?pai, cum ziceam sint cam la pamint si eu, si mi-am amintit de catelul meu iubit Pepsi......ale, imi pare tare rau ca si tu trebuia sa nasti acuma......m-am uitat si la poza aia cu tine, ai o privire f trista,dar puternica, se vede clar ca tu vei reusi!laura a luat polidin inainte sa ramina gravida, poate da rezultat si la tine. sanatate sa-ti treaca raceala, si eu am fost si mi-a trecut am luat echinaceea si propolis

carmina, m-am gindit la tine mult azi!

mirelush imi pare tare rau ca testul e negativ, in cit septembrie e ziua ta?nu te-am uitat esti pe lista mea!

catty, cum mai esti?

alinushca, imi pare rau ca treci prina atitea!

irina, imi pare rau de testele negative,nu e prea devreme?

dana, m-am uitat zilele trecute la noile poze din concediul de acuma, tare frumoase, de vis, imi venea sa ma arunc in apa aia si sa uit de problemele mele, cred ca nu vom avea concediu nici la anul.....nu am mai avut concediu de 4 ani, la anu vor fi 5......nu stiu cit voi mai rezista!vremea la noi e superba, mai cald ca vara, avem vara aia indiana de care vorbeam....noapte in schimb e mult mai frig. america si canada sint tare la fel, seamana mult!da, bineinteles ca alaptez, pe dominic l-am alaptat exclusiv pina la 6 luni, nici apa nu i-am dat, si acuma vreau sa fac la fel. (pe dominic pina la 18 luni l-am alaptat) sint tare pro alaptat, si m-am chinuit enorm numa eu stiu cum , cu sindromul ala, dar merita fiecare moment ai sa vezi!chestia cu laptele nu-i bun, e o prostie, o fi mai bun laptele altei specii?unele nu vor ca sa nu-si strice vezi doamne frumusetea!imi pare rau ca si tu ai cazut in butoi, e putin mai greu ca lucrezi cu cumnata ta gravida, dar vei reusi tu ai sa vezi!

idaira, chiar ma intrebam si eu oare unde ai disparut din nou!concediu placut

teo, felicitarile mele din suflet ptr baietel, si ptr gradinita!

lianooo, mi-a fost dor de tine, ma bucur de vestile bune, lasa ca pleaca sigur chistul ala, ca daca nu ii dau eu in cap!tin pumnii ptr ce va urma

laura, asa sa faci abia astept sa pui poze cu baietelul in brate! sper sa nu ne faci sa asteptam 3 luni cum m-a facut mari sa astept!

ninia, tin pumnii sa vina!

baby, imi pare rau ca n-a fost sa fie!

cristy, multa sanatate sa ai grija de tine

myry, sanatate multa si tie, ai grija cu raceala, eu am fost racita in luna cind am ramas, poate si tu la fel

miha, ma bucur ptr tine ptr vestile bune

irene, din pacate nu este rezolvare decit poate in citeva luni, care mi se vor parea lungi ca asteptare......

remalis, mai da un semn ceva, sa stiu cum esti! te-am mai contactat pe messenger dar cred ca erai in spital!

ileana, mari, ce mai faceti?

haideti fetelor capul sus, da-ti mina la mine, nu va lasati, uitati-va in oglinda ff atent si repetati ca veti reusi! trebuie sa credeti tare si asa va fi!nu aveti voie sa va lasati doborite! multa sanatate la cine are nevoie!
va pup tare pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

miha74,
foarte frumoasa povestioara ta. mie mi-a placut asa ca unui copil. de fapt mie imi plac foarte mult povestile si noi avem o carte de povesti romanesti din care ne citim din cand in cand reciproc (sotul&io). Morala povestii este cu siguranta foarte adevarata. Are Dumnezeu grija de noi mult mai mult decat ne dam seama sau decat vom putea vreodata intelege sau crede, doar ca ne e foarte greu sa fim de acord cu El ca suntem si noi doar in postura celor 2 batrani din poveste. multumesc! sa mai scrii povetioare cand o sa mai gasesti!
Michelle, poate fetita era un ingeras ca in povestea lui miha74! eu nu cred ca poate fi decat "de bine" ce ti s-a intamplat. Uite la mine copiii nici nu se uita si nici nu zambesc la mine... bine ca si eu sunt serioasa tot timpul si cand ma stradui sa zambesc putin la ei nu prea imi iese...

Pepsi, am citit ca ii ziceai Danei ca nu ai concediu de ceva ani si ca nici nu ai sa iti poti lua... nu stiu... e adevarat ca munca mea este extrem de plictisitoare si de monotona, dar daca nu as putea sa imi iau concediu sigur mi-as lua campii... pentru ce muncim atata daca nu ca sa ajungem sa ne bucuram de banii castigati unde in relaxare/placere/confort ?? Nu-i frumos asa...

dan_ny, dupa toate povestile cu morala spuse aici (inclusiv Ninia81 ) nu spune te rog ca e o luna pierduta. Stii ca luna trecuta eram "in cursa" amandoua dar nu a fost sa fie. Luna asta este doar o pauza pentru altceva care poate va fi important pentru viitorul nostru si luna viitoare, cine stie ? ...

Eu ma cam opresc din scris acum si ma bag in pat la caldura. In dimineata asta am simtit ceva umed ca ma invadeaza. DAR (!!!!) nu l-am bagat in seama ca mi-am zis "n-are cum sa fie ciclul". Si cand am ajuns la baie (dupa ce a facut pijamaua de toata frumusetea) cheaguri ca la robinet. Azi eram programata la Badiu. Cred ca a venit de frica!! Ziua 52 de la ultimul ciclu ... NU stiu ce sa mai inteleg. Pe ecografie scria sinechie numai legat de intrarea in uter... sa vedem ce decide el... poate ma medicamenteaza ca sa o tina deschisa acum...
Fete dragi va scriu imediat ce apuc tuturor ca toate imi sunteti dragi!

In asteptarea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Fetelor, imi pare rau ca nu am mai apucat sa scriu saptamana aceasta, daram o perioada foarte incarcata si la scoala si la serviciu. Am citit din urma si asa m-am intristat cand am vazut atata suferinta. Nu se mai termina odata…

Carmina, am plans cand am citit mesajele tale. Am retrait clipa cand am mers la medic in saptamana 12, plina de speranta si bucuroasa, si el mi-a spus ca copilasului meu nu ii mai bate inimioara. Nu am cuvinte sa iti spun cat de rau imi pare ca treci prin asa ceva, sper sa reusesti sa mergi mai departe, chiar daca stiu ca este foarte greu.

Michelle, m-a emotionat povestea ta cu fetita. Intr-adevar, este neobisnuit ca un copilas sa ii spuna “mama” unei persoane pe care nu a vazut-o niciodata. Poate ca a fost un semn (eu cred in semne) pe care ti l-a trimis Dumnezeu. O sa fii mamica, sunt absolut sigura de asta, ai atata de multa dragoste de oferit! Sper ca sotul tau se simte mai bine.

Catty, scuza-ma ca nu sunt la curent, dar ce crezi ca vin uratii? Crezi ca testul sa inselat??

Mirela imi pare rau pentru testul negativ, poate e prea devreme. Stiu ca esti demoralizata acum, dar nu renunta sa speri, o sa fie bine.

Dana, poti sa vii la mine in vizita, daca vrei sa vezi America. Si eu eram tare curioasa inainte sa vin aici. E o alta lume, diferita de Europa. Dar eu prefer Europa, spre disperarea sotului, caruia ii place mult aici. Ma bucur ca te-ai mai linistit, o sa vina si ziua in care o sa ceri tu colegelor tale favoruri, nu te indoi de asta. Mereu te-am admirat pentru puterea ta, sunt sigura ca nu te vei lasa doborata.

Fetelor, habar nu aveam de polidin ca e bun la asa ceva. Nu am decat amintiri neplacute despre polidin, din copilarie, cand eram terifiata la gandul de a face o injectie. Eu stiam ca doare tare…

Roxana, spor la invatat!

Liana, bine ai revenit!

Flavia, draga mea, sper sa rezolvi toate problemele, sunt alaturi de tine! Orice problema are o rezolvare, sunt sigura ca o sa reusesti sa treci peste.

Marina, felicitari pentru baietel!!!! Sa fie sanatos si tu sa ai o sarcina usoara in continuare! Felicitari si pentru gradi, mult success iti doresc!

Miha74, ma bucur ca e bun rezultatul.

Fetelor, va pup mult pe toate si va rog sa iesiti din butoi!!! Viata este prea scurta ca sa ne-o petrecem suferind. E greu, mai ales cand vezi cum ti se spulbera iluziile si visele, dar nu trebuie sa renuntam niciodata la visele noastre!




Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Carminabulina-cum esti?Oare ai venit acasa?M-am gandit ieri la tine....
L5845-cand poti draga mea sa intrii sa ne spui cum a fpst la medic,despre rezultate si ce veiti putea face in continuare...Sper sa fie totul bine pana la urma!
Dan-ny-imi pare rau ca si tu esti atat de suparata...of si chiar acum s-au gandit si musafirii astia sa vina?Imi pare rau ca nu va puteti bucura de perioada fertila asa cum ar trebui...
Oana-oana26-nu stiu ce sa zic,poate ca fost doar o pura intamplare...Tu ce mai faci?Ai reusit sa gasesti dozarile hormonale de care aveai nevoie?
Ninia81-eu am pus aici odata pilda lui Octavian Paler intr-un capitol...iar fetele au pus-o pe prima pagina la "aspirante optimisite".Da e tare frumoasa!
Bluueyes-cum esti?Sper sa nu vina uratii noua luni de zile!eu iti spun ca poate ai facut testul prea devreme,eu sper mult pentru tine luna asta!
Pepsi-cat m-am bucurat sa vad ca ai scris din nou,imi era dor de mesajele tale...eu am ramas poate singura care a scris INTOTDEAUNA ,cand ai fost gravida,cand ai fost bolnava,ocupata,cand ai nascut,in ziua botezului si tot mai departe....Fara tine acest forum poate nu ar mai fi fost...Esti o femeie extraordinara care pune suflet in tot ceea ce face si tot ceea ce zice!cum e cu gripa,ti-a mai trecut putin?Azi merge Dominik la gradinita nu?Sper ca nu va mai plange.Dar David?Papa,ia in greutate,doarme mult,cum e?Creste repede asa-i?Ai grija de tine te rog!Nu stiu ce sa zic despre ceea ce mi s-a intamplat...poate e semn bun sau rau..nu stiu..nu am mai luat Duphaston luna asta deloc ca nu are rost...
Alinuschca-totusi e bine ca in sfarsit ti-au venit uratii nu?Cum te mai simti?
Andreea16-ai grija sa te odihnesti destul.cum te simti?au inceput greturile?asa este,viata e prea scurta asa in general dar cand e si umbrita de atata suferinta fara sfarsit...
Sotul meu se simte mai bine,de marti va merge din nou la lucru...Eu insa nu sunt prea bine,nu stiu cum am pikat asa...Aveti grija de voi fete minunate!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:


Neatza fetelor!

Raportez : Z1, nu cred ca am fost asa de bucuroasa de mult timp: ca astazi sa ma trezesc, sa ma duc la baie si sa zic yupiiiiiiii...a venit in Z35!
Alinushca: hai ca poate o fi un semn bun, poate nu e nimic grav. Oricum eu am ramas “interzisa” cand am citit rezultatul tau de la eco... Nu stiu cum aveai tu cm menstrual inainte, dar la mine asa este de obicei 45-60 de zile, dar daca iau progesteron (dufaston sau utrogestan, ce gasesc la farmacie) din ziua 14 pana in ziua 25, reusesc sa il manageriez ( ca sa vorbesc in termeni la moda ).
Incerc sa gasesc maine o clinica sa imi fac si eu testele de Z2, asa de la voi citire, rau nu pot sa fac, nu ?
Carmina da-ne o veste…cum esti ? si eu m-am gandit la tine ieri!
Ninia81 – si mie mi-a placut mult “interviu cu Dumnezeu” o am imprimata si pusa pe perete

Michelle81
– frumoasa intamplarea, o fii vreun ingeras...sa crezi tare in asta.
cristy74 – sanatate multa si aveti grija de voi

blueeyes2003
– curaj !

Catty – cum iti este ?

Nu mai am timp sa scriu mai mult…ca trebe sa ma intorc la ale mele, ...pe plantatie am o licitatie maaaare astazi ( noi cumparam) si e prima oara cand particip asa ca am ceva fluturasi in burtica, dar asta nu-mi strica bucuria pe care am simtit-o de dimineatza in baie.

Va pup pe toate si stiti voi: capul sus....
Miha



"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Heeeeeelp!

Imi sta pe creier, asa ca va mai intreb inca odata ca sa nu pierd Z2, ma duc maine sa fac: FT3, FT4, TSH, FSH si LH
Lau, Danangie si alte fete care ati facut minunile asta confirmati-mi va roooooooooog

Multam,
Miha



"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

pe aci,am fost putin ocupata zilele astea, din cauza asta am lipsit, dar am revenit cu forte noi si sunt pe baricade din nou .
Vad ca e cam multa tristete pe aici, dar trebuie remediata problema.
FETELOR, VA ZIC DOAR ATAT: BUCURATI-VA DE TOT CE E BUN SI FRUMOS IN VIATA SI IN JURUL VOSTRU, LINISTITI-VA SI NU MAI DATI VOIE STRESULUI SA VA RASCOLEASCA VIATA!
O sa citesc din urma, ca sa va scriu la fiecare, asa ca fug sa recuperez. minunatelor de aici!



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

CARMINA, cum esti? Sper ca macar fizic nu te-au chinuit ieri. Da-ne un semn cand poti.
ALINUSHCA, tin pumnii sa fie de bine si sa nu mai ai probleme cu sinechia. Sa ne spui ce a zis Badiu.
MIHA74, succes azi, sunt convinsa ca ai sa te descurci f bine. Cu analizele, poate te ajuta fetele, ca eu n-am facut niciodata.
MICHELLE, ma bucur ca se simte mai bine sotul tau. Aproape ireal ce ti s-a intamplat la medic, cu fetita. Te iubesc mult copiii, iar ai tai nu se vor mai lasa mult asteptati, stiu eu!
ANDREEA16, ma bucur ca ai reusit sa ne mai scrii, chiar si asa ocupata cu scoala si serviciul. Sa ne mai povestesti de gandacel...cand mai mergi la medic?
LAUMELI, ai fost la dr sa-ti interpreteze analizele?Sau le trimiti la dr din Ungaria?
CATTY, esti bine?? Nu mai fi trista, daca testul a fost pozitiv...e de bineeee, nu te mai gandi tu la urati. Stai linistita si nu-ti mai face sange rau.

Va pup pe toate si revin diseara!!!Sa fiti cuminti! La mine e z5, tot iau la "bulinele" pe care mi le-a dat dr pt inflamatia colului, ca nu le-am terminat inca. Da' luna asta le dau gata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Eu sunt tot in mare graba si nici n-am avut timp sa citesc ultimele pagini.
Sebi e mai bine, ieri i-am scos firisoarele, buzica arata aproape bine, cred ca pana luni (cand va merge Seb la gradi) o sa fie chiar ok. Cu dintisorul nu stiu ce sa zic... n-am reusit sa ajungem la dentist. Inca nu se vaita ca n-ar putea manca (ca n-ar putea musca cu dintisorii, caci de mestecat cu maselele nici nu se pune problema, ca se descurca f. bine), oricum ii tai totul in bucatele mici si e tare nostim cum si-le baga in gurita, cu mare grija, printr-o parte...
Am fost si eu la dr. Inca nu se poate spune daca sunt ok sau nu... la echo parea ca sunt ok (insa voi face analizele hormonale), dar as putea sa am sinechie uterina (cam aiurea)... ca ultimele menstruatii au fost cam ciudatele... Dar astept urmatorul cm (ca poate doar mi s-a parut mie ca nu-i in regula) si mai vedem dupa aceea... mi-a spus ca poate sa-mi faca dilatatie... Vom vedea... Sincer, n-am nici o tragere de inima pt o alta interventie....
Am avut aseara sedinta cu parintii la gradi: in continuare mi-a placut mult cum s-au prezentat educatoarele (sunt noi, caci l-am mutat pe Sebi de la grupa de anul trecut si cred ca am facut foarte bine!), am incredere ca se vor ocupa foarte bine de micii gradinari!
Acum fug inapoi la treburi!

O zi buna tuturor!

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=GKYNNZo301E&mode=related&search=" target="_blank">Dupa noapte vine zi!


"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna dragutelor,
Flavia imi pare rau ca nu treci prin momente tocmai bune,dar tu stii bine ca problemele,chiar si cele grave,trec pana la urma.Orice problema am avea,solutiile sunt de zece ori mai multe si nu trebuie sa te lasi prada tristetii.Sunt sigura ca vei reusi sa treci peste ceea ce te nemultumeste si totul va fi asa cum iti doresti!Te imbratisez cu drag!
Ziua mea este pe 28 sept.

Michelle iti multumesc pentru gandurile bune,dar stii ca atunci cand simti ca nu e pai asa este.Chiar nu simt nimic special care ar avea legatura cu bebe.Astept din moment in moment CM.
Si eu cred ca este un semn ceea ce s-a intamplat cu fetita!Stii ca nimic nu este intamplator,cu siguranta cat de curand vei avea copilasul tau care iti va spune "mami"
Ma bucur ca sotul tau este mai bine!

Teo felicitari pentru baietel!!! Ma bucur ca totul este bine,multa bafta pentru TT ca am vazut ca da cam multe emotii gravidutzelor.

Miha se pare ca lucrurile intra pe fagasul normal si la tine,analizele sunt ok,CM a venit...Tu cat timp trebuie sa astepti pana cand ai liber pentru bebe?

Alinushca ce bine ca ti-a venit CM!Poate totusi ar fi trebuit sa iei Duphaston de la inceput.Si mie cand imi intarziase dupa chiuretaj,mi-a dat sa iau Utrogestan sau Duphaston dar nu am apucat sa iau ca a venit singur si stiu ca a fost foarte abundent,chiar ma speriasem.Ai grija de tine!

Andreea ma bucur ca ne mai scrii,incearca sa nu te obosesti prea tare!De ce nu iti pui la semnatura semnul de ?

Irene tu nici luna asta nu treci la proiectul bebe? Poate iti trimite DD un dar deosebit de ziua ta dar trebuie sa il ajuti si tu putin!

Mav ma bucur ca Sebi este mai bine!
De ce zici ca ar putea fi vorba de sinechie? Cum este CM?Nu te mai gandi la ce-i rau,dc dr a zis ca la eco e totul bine,inseamna ca asa este!
Lau-Meli ce faci cu analizele?Le trimiti in Ungaria?Se pare ca te apropii cu pasi repezi de marele proiect!Multa bafta iti doresc!

Fetelor,va ! Mai "vorbim"!




Mirela

Mergi la inceput