Durerea unei pierderi de sarcina ( 38 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

baby si teo2rina

In asteptarea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Buna seara!
Sper sa aduca mai multa bucurie si impliniri capitolul asta.
Danangie - multumim pt. capitol!
Liana - bine ai revenit! Ne-ai lipsit.Ma bucur ca esti bine.
Teo2rina - stai linistita va fi bine. pupici pe burticuta!
V-am citit, dar nu prea ma simt bine. Duc o raceala pe picioare si am si dureri de burta ca de CM. Inca nu a venit, dar....
Va pup pe toate si va doresc o seara placuta!





myry




Mami si tati te asteapta http://tt.lilypie.com/n3Iep3.png

_

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Dragele mele,

Eu vin cu vesti bunicele, in sensul ca analizele pentru sindromul antifosfolipiic sunt Ok, deci nu am dintr-asta. Iar vestea si mai buna este ca b-HCG mi-a iesit saptamina asta de 0,08, deci s-ar parea ca totusi nu a fost mola . O sa mai fac analiza si saptamina viitoare.
Problema este ca nene doctoru’ ma cam amana cu rezultatul, l-am sunat si azi si mi-a zis ca inca nu e gata...dupa 5 saptamini????
Mi-e sa nu se fi intamplat intamplarea, ca cineva sa fi uitat sa fi trimis la analiza...exact ce spunea cineva la un moment dat pe forum!

Acum am si eu o povestiora, pe care am primit-o acum ceva timp pe mail, si m-am gandit sa v-o impartassc si voua, eu cred in ea, si de multe ori asa a fost la mine “tot raul spre bine”.

Va pup pe toate cu mult drag.
Miha
Doi ingeri calatori s-au oprit sa-si petreaca noaptea
in casa unei familii instarite. Familia a fost rea si a refuzat sa-i lase pe ingeri
sa innopteze in camera de oaspeti. In schimb, le-a oferit o camaruta in subsol.
In timp ce isi faceau paturile, ingerul cel batran a vazut o gaura in perete si a reparat-o imediat. Cand ingerul cel tanar l-a intrebat de ce, celalalt inger i-a raspuns:
"Lucrurile nu sunt intotdeauna ce par a fi”.
In noaptea urmatoare ingerii au ajuns sa se odihneasca in casa unui om foarte sarac, dar foarte ospitalier, taran ce locuia impreuna cu sotia lui. Dupa ce au impartit cu ei
putina mancare ce o aveau, i-au lasat pe ingeri sa doarma in patul lor, unde se puteau odihni in voie. Cand s-au trezit a doua zi, ingerii i-au gasit pe taran si pe sotia lui plangand. Singura lor vaca al carei lapte era singu lor venit, murise pe camp. Ingerul cel tanar s-a infuriat si l-a intrebat pe cel batran, cum se poate intampla un asemenea lucru? "Primul om avea tot si totusi l-ai ajutat", a spus el. "A doua familie avea atat de putin, dar era in stare sa imparta totul, si tu i-ai lasat vaca sa moara". Lucrurile nu sunt intotdeauna ce par a fi", i-a raspuns ingerul cel batran.
"Cand am stat in subsol am observat ca in gaura din perete era depozitat aur. De vreme ce stapanul era obsedat de lacomie si era incapabil sa-si imparta bogatia cu altcineva, am astupat zidul ca sa nu o mai gaseasc Noaptea trecuta cand am dormit in patul familiei de taran ingerul mortii a venit dupa sotia lui. I-am dat in schimb vaca.”Lucrurile nu sunt intotdeauna ce par a fi”.
Uneori chiar asa se intampla cand lucrurile nu se desfasoara asa cum ar trebui. Daca ai credinta,e nevoie doar sa crezi ca orice intamplare este intotdeauna in avantajul tau.
S-ar putea sa nu stii (sa nu afli de ce anume te-a pazit Dumnezeu) ... Unii oameni intra in viata noastra si pleaca repede... ne devin prieteni si stau aproape de noi lasandu-si minunatele amprente asupra inimii noastre... si noi nu mai suntem aceiasi pentru ca ne-am facut un prieten bun!!!
Ieri a trecut.
Maine este un mister. Astazi este un dar.
Cred ca viata aceasta este deosebita...traieste si savureza fiecare moment..



"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

miha74 - ma bucur ca e bun rezultatul.
Un sfat - e bine sa repeti BHCG inca de 2 ori, la 2 sapt. si sa iasa 0. Eu asa am facut. Pt. linistea mea.
Si insista cu biopsia. Si eu am patit la fel. Ma tot amanau. Si abia cand an cerut nr. de la laborator sa intreb personal de rezultatul meu, mi-au zis ca nu au dat-o. Daca ai posibilitatea afla nr. si intreaba personal.
Pupici!

myry




Mami si tati te asteapta http://tt.lilypie.com/n3Iep3.png

_

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

TEO, ma bucur ca ai dat un semn de viata!

FLAVIA, nu se poate, offf, imi pare rau ca esti si tu trista. Orice ar fi, sper sa se rezolve cat mai repede si in sens pozitiv pentru tine. Ai grija de tine si de piticei. Azi m-am uitat si eu pe pozele de la botez si m-am amuzat vazandu-l pe David asa gatit.

LIANA, bine ai revenit!

MIHA74, sper sa primesti curand rezultatele pe care le astepti. Cel putin cele de pana acum sunt bune. Legat de povestioara aceasta...si eu ma gandesc des ca cine stie e evolutie ar fi avut lucrurile, poate totul a avut un sens, as vrea totusi sa inteleg si eu...

toate fetele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Carmenbulina-azi a fost o zi groaznica pentru tine...ma rog sa fi trecut cumva peste ea..ma tot gandesc daca ai venit acasa sau esti inca in spital,sper ca cel putin durere fizica sa nu fii simtit..Te asteptam cand poti sa ne scrii din nou.
Pepsi-draga mea imi pare rau sa aud ca nu esti bine,ca esti si tu trista.Eu sper din suflet ca probleme de orice fel ar fi sa se rezolve in curand si sa revii cu zambetul tau atat de frumos pe care il vad in fiecare poza.ai grija de tine si incearca sa nu te consumi pentru nimeni si nimik,eu stiu ca totul se va rezolva pentru ca ai trecut prin atatea,e timpul sa stai si tu linistita.Multi pupici tie si copilasilor tai scumpi!Mi.-e dor de tine si mesajele tale...
Bluueyes-a cata zi esti azi?Poate ca testul este facut prea devreme,eu inca sper sa ne dai vestea cea mare TREBUIE!!!Iti tin pumnii in continuare!
Danangie-multumim frumos pentru noul capitol,sper sa fie plin de vesti bune!Daca sa stii ce putem sa facem sa nu murim zi de zi cate un pik ti-as spune cu draga inima...insa nu stiu,habar nu am...dar stiu ca in ritmul asta nu voi mai rezista mult..Ma bucur mult ca analizele sunt in ordine...
LauraIoana-am pierdut numaratoare pentru ca a trecut perioada fertila de mult asa ca nu mai conteaza...sunt cu sotul meu din placere si asa am fost luna de luna insa iata fara rezultat..tu ai aflat ce ai in burtika?
Cristina26-nu cred ca e bine sa ma vada sotul atat de deprimata,caci ar suferi si el enorm si nu vreau asta.Tu ce mai faci?ce face micuta?
IreneCam-asa este viata asta ne calca uneori (cateoadata prea des)sufletele in picioare....e greu prea greu sa ne revenim.Iti multumesc pentru cuvintele tale.
Mav-cum mai esti?Cum se mai simte baietelul tau?
Catty-da soarta nu ne-o putem schimba dar de ce este atata nedreptate in viata asta?Este drept ca unele sa nasca copii sanatosi si sa ii omoare iar noi sa ne chinuim si sa suferim atat?Nu pot intelege de ce natura e atat de"oarba"...scuze nu vreau sa te intrsitez mai ales ca nu e bine pentru bebe trebuie sa ai grija de tine si sa fii optimista de dragul puiutului din burtica.
Ale-te rog mult sa nu te superi pe nimeni ca s-a gresit in dreptul tau(la nr de saptamani),sigur nu a fost intentionat.Imi pare rau ca si tu esti atat de trista...
L5845-draga mea acum ca ai primit analizele ce vei face mai departe?sunt asa cum te-ai asteptat sau nu?
Irinabobe-imi pare atat de rau ca din nou testul e negativ,totusi e prea devreme poate...
Musettepink-e foarte greu sa fiu linsitita sufleteste iar daca copilasul mult dorit doar atunci cand vi fi impacata suflteste va veni atunci e clar ca asta nu va fi niciodata...
Ninia81-fetele spuneau ca cm-ul dupa chiuretaj vine la 6 saptamani circa deci mai ai putintica rabdare sunt sigura ca va veni...eu nu mai tin minte la cat timp a venit la mine...
Baby-r7-ma bucur ca esti optimista si te asteptam sa revii din nou activa ca intotdeauna.
Liana30-bine ai revenit.Cum a fost in Ungaria?
Cristy74-imi pare tare rau ca esti racita...eu iti recomand sa incerci sa bei lapte caramelizat caldut si iti va face muult bine...daca nu stii sa il faci scrie-mi pm si iti explic.Multa sanatate.
Teo2rina-nu imi vine sa cred ce a trecut timpul...FELICITARI pentru baietel,cred ca sunteti tare mandrii!Sarcina usoara in continuare!
Miha74-foarte frumoasa povestioara ta!Imi pare rau ca te amana atat cu rezultatul,sper sa fie totul bine!!
Remaliis-cum mai esti?sunt sigura ca toate ne-am bucura daca ne-ai scrie cateva randuri!
Acum sa va povestesc scurt ce mi s-a intamplat astazi pe cand eram in sala de asteptare la medicul de familie...Eram in sala de astepare ..ma uitam cu sotul pe niste reviste si asteptam sa ii vina randul la sot...cand intra doua femei (cred ca erau surori si aveau in jur de 20 si ceva de ani)cu o fetita tare scumpa care avea in jur de 2 ani,poate doi ani jumate...Fetita se tot uita la mine si imi zambea...In fine venea langa mine se uita imi zambea si fugea la mama ei...Ii vine randul sotului si nu stiu de ce dar nu am intrat de data asta cu el,l-am asteptat in sala de asteptare...La un moment dat fetita intinde manuta si arata catre mine si striga tare"mami,mami" si tot salonul incepe sa rada...mama ei ii spune"draga eu sunt mama ta nu tanti"dar ea vine langa mine se uita la mine si repeta"mami.,mami"intr-una...Mama ei cred ca deja era nervoasa ca tonul ei se schimbase si imi spune ca asa ceva nu a mai patit sa ii zica altcuiva "mami"...apoi a luat-.o de manuta si au iesit afara...Atat de ciudat m-am simtit fetelor,nu stiu daca a fost doar o intamplare asa sau poate un semn de bine sau de rau..nu stiu...cineva ar rade de mine daca i-as povesti insa m-am simtit ciudat nu stiu ce a fost in acele momente(imi venea sa plang desi zambeam)...scuzati ca v-am plictisit cu asa ceva...
Aveti grija de voi´si va pup dulce pe toate!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

Carmina, imi pare rau pentru ceea ce ti s-a intamplat si nu a-mi cuvinte pentru a-ti alina durerea. Sper din tot sufletul sa gasesti o explicatie la suferinta ta, sa te ajute DD sa mergi mai departe si sa iti tii cat mai repede in brrate un ingeras al tau


Fetelor, va multumesc de raspuns si sper sa am bafta si sa am parte luna aceasta de samburelul mult dorit.

Va dulce si va doresc sa ajungeti sa va bucurati cat mai repede de aceasta minune dumnezeiasca:copilul.

Maria
poze
Clipuri Nunta
In asteptarea lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dan_ny spune:

pup fetele triste...sunt prin zona dar chiar nu am avut timp si loc sa va mai scriu...ma doare sufletul cand va vad asa de necajite. si nici nu stiu cum sa va alin, ca nici eu nu trec printr-o perioada prea grozava. si-s nervoasa si suparata si nu-mi mai intra nimeni in voie. pt mine luna asta e pierduta pt ca de vreo 2 sapt. avem musafiri si stam cam la inghesuiala ca nu avem prea mult spatiu si n-am avut loc de.... si ce ma enerveaza mai mult- chiar nu era neaparat necesar sa stea atat de mult aici...ma rog, e o poveste mai complicata...n-are rost sa ma intind acum...
asta este, astept luna urmatoare ca acum...cu siguranta am ratat momentul.
maine seara o sa plecam sa ducem rudele la provincie si ne intoarcem duminica seara. am prins acum un moment ca sunt singura pe-aici si am vrut sa vorbesc putin cu voi, sa va pup si sa va-mbratisez pe toate
sa va spun ca ma gandesc la voi chiar daca nu ma arat prea des.


_
priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller

poze filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Michelle,
toate se intampla cu un rost si cred ca asta e un semn, o sa fie bine pentru tine in final, sunt convinsa
Te imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Michelle, este sublima povestea, mie mi-au dat lacrimile de emotie...ink odata viata ne arata ca desi uneori suferinta ne ia farame din suflet nu uita totusi sa ne arate si fata ei frumoasa. Pentru tine sunt sigura k a fost un moment plin de emotie.
Astazi citeam pe net cateva lucruri d-ale lui Octavian Paler si am fost impresionata de <<Interviu cu Dumnezeu>> Nu vi-l mai pun aici, k este destul de lung, poate il veti cauta voi pe google, va dau doar finalul lui:
<<Ca părinte, care ar fi câteva dintre lectiile de viată pe care ai dori să le învete copiii tăi?
- Să învete că durează doar câteva secunde să deschidă răni profunde în inima celor pe care îi iubesc si că durează mai multi ani pentru ca acestea să se vindece; să învete că un om bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai putin; să învete că există oameni care îi iubesc, dar pur si simplu nu stiu încă să îsi exprime sentimentele; să învete că doi oameni se pot uita la acelasi lucru si că pot să îl vadă în mod diferit; să învete că nu este suficient să îi ierte pe ceilalti si că, de asemenea, trebuie să se ierte pe ei însisi.
- Multumesc pentru timpul acordat…, am zis umil. Ar mai fi ceva ce ai dori ca oamenii să stie?
Dumnezeu m-a privit zâmbind si a spus:
- Doar faptul că sunt aici, întotdeauna…>>



N.Petros

Mergi la inceput