Durerea unei pierderi de sarcina ( 38 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

PENTRU CA NU AM TIMP SA VA MAI SCRIU..ACUM CU INVATATUL NU MAI AM TIMP NICI MACAR SA VA CITESC......................
am vazut ca majoritatea sunteti in butoi...pai asa ne-a fost vorba......hai capul sus si cu speranta inainte............ pe toate fetele!!!!!!!!!!
noi ne-am hotarat in sfarsit..............daca nu vine bebe natural.trecem la IA...............pe urma la FIV......si daca nu vine nici asa..................adoptam un bebe.......ca sunt atatia bebelusi in lume nedoriti ca mi se rupe sufletul sa ii vad la stiri........saracutii.....si in acelasi timp sunt prea multe femei care sufera pentru ca pierd sarcinile sau care nu pot avea copii......
eu va rog din suflet sa nu va pierdeti speranta si credinta in Bunul Dumnezeu..............
sigur acolo sus suntem iubite toate si sigur exista cate un ingeras pentru fiecare.
eu azi sunt z8 de cm..............si privesc cu speranta catre viitor.
va pup pe toate si cand mai am timp o sa incerc sa va scriu........
Michelle te rog sa incerci sa iti revii.........mi se rupe sufletul sa te vad asa.

bebe te asteptam....
ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura mersi mult pt raspuns!
Din pacate,nu este prea devreme, sunt in Z25 si astazi sau maine ar trebui sa imi vina CM Te si fii optimista in continuare!

Dana iti multumesc ca imi tii pumnii dar totusi nu cred ca sunt sanse de bebe. Inca nu am luat Polidin-ul dar trebuie sa merg neaparat astazi pana nu ma invadeaza uratzii! Am inteles ca se da si fara reteta!

Ninia nu te ingrijora ca o sa vina si CM.Dupa chiuretaj ar trebui sa vina pana in 45 de zile.

Carmina ma gandesc la tine!Sper ca pana acum sa se fi terminat totul si ca esti bine,cel putin fizic!

Irina imi pare rau ca nu este bebe!Cred ca ar trebui sa intrerupi Utrogestan-ul ca sa poata veni CM.


Michelle,Flavia,Cristina26,Lau-Meli,Irene,Roxana,Musettepink,Cmyry,Catty,Alinushca,Cristy,Mav, va pe toate,sa aveti o zi frumoasa indiferent de vremea de afara!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor plec la munca. Ne "auzim" diseara! Va doresc o zi buna, un sf. de saptamana bun si relaxant.





Dana

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Blueeyes, , sper sa ai dreptate. Multumesc de incurajare. daca nu as avea starile astea proaste...am dureri de cap, de burta, bufeuri de zici ca sunt o femeie intrata la menopauza. Asa ma simt de ieri. probabil ca va veni.
Mussete, , multumesc si tie de incurajare.
Va pup.

N.Petros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

am venit
va pupacesc pe toateee ca tare dor mi'a fost de voi,,
multam de pumnii stransii mi'au prins bine..
sunt bineeeeeeee
am un chistuletz micutz dar il elimin io
fugg sa cetesc tot..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Liana bine ai revenit, chiar ti-am simtit lipsa.

Danangie, multumesc de intrebare, nu sunt bine deloc. Raceala asta ma omoara. La eco am fost, dar era prea devreme si nu s-a vazut nimic. Poate saptamana viitoare ma mai duc la una.

Va pup pe toate, imi cer scuze ca nu scriu mai mult, dar mi-e rau, asa as vrea sa ma duc acasa si sa ma bag in pat...

Cristina

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Liana bine ai revenit!Ne-a fost dor de tine!

Cristy ai mare grija de tine si de bebe!Insanatosire grabnica iti doresc!



Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Cristy sanatate sa te faci bine!
Liana bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

nu am mai intrat ca sint si eu in butoi, dupa mult timp ca n-am mai fost, am cazut si eu!de aceea n-am mai scris ca nu am puterea sa incurajez pe nimeni.o problema in viata personala, sper ca vom trece cu bine.......oricum ma gindesc la voi toate in fiecare zi, nu va lasati fetelor, multa sanatate la cele care au nevoie!

va pup tare pe toate!

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

dragele mele, mii si mii de scuze, stiu ca ma veti ierta ca am lipsit, dar nu mi-o pot ierta eu... am avut foarte multa treaba, nu am avut timp nici macar de mancare si am vazut ca a fost si este atata tristete aici. m-as putea bucura sa va pot ajuta, e greu prin ce treceti, carmina, catty, michelle, danangie (si eu am patit cam la fel ca tine si-ti cunosc sentimentele, e greu sa mai poti sta langa persoana respectiva). niciodata nu am fost de parere ca trebuie uitat, lasat in urma totul, nimeni nu se va gandi la ingerasii pierduti, numai noi o putem face, dar asta nu trebuie sa puna stapanire pe viata si sentimentele voastre. carmina, te cunosc de la odisee unde eu nu am scris decat putin din superstitie. aici nu am putut sa nu scriu in coninuare pentru ca fetele m-au ajutat foarte mult cand am trecut prin durerea pierderii. e exact cum spui: dureros si aproape stupid, nu stiu cine ce planuri are cu vietile noastre, nu putem sa schimbam nimic din pacate.
Lau-Meli, bravo, m-am bucurat ca in sfarsit te poti apuca de tratament.
flavia, pupici multi, am terminat gradinita si am si personalul angajat acum, ce mai suntem in rand cu lumea. am vazut pozele de la botez, erau manecutele mai mari decat mainile, era haios foc.
dragele mele, stiu ca sunt putin off topic, scuze, dar voiam sa va spun ca am fost la eco ieri si avem baietel. eu nu l-am vazut ca mie nu mi l-a aratat dr. iar mi-a fost rusine sa-i zic... dar am timp. am facut si triplul test, Doamne ajuta sa iasa bine, dureaza o gramada, doua saptamani... promit ca maine fac poze si le postez. acum trebuie sa plec acasa, pupici muuuuulti si o seara frumoasa si linistita. Michelle, ai grija!

Marina, o in cu 17+

Mergi la inceput