Constanta (92)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Umflatel, bine ati revenit! Felicitari pt rezidenta si din tot sufletul va doresc sa va ajute D-zeu sa rezolvati adevarata problema pt care ati plecat in Spania!

CristinaF, la noi la sedinta nu au fost prezenti chiar toti parintii, dar dintre cei prezenti, 13 (13 din 20 nou inscrisi, caci parintilor copiilor de la grupa mijlocie, care au fost doar temporar reimpartiti, nu le-a cerut nimeni nimic) deja au dat cate 100lei pt "sponsorizari" (vom cumpara noi, fara sa va mai cerem voua, celor de la grupa vecina, colace WC si agatatori pt prosopele la baie si sonerie pt usa de la hol, printre multe altele!). La noi la grupa, educatoarele s-au prezentat f. bine si spun asta avand in vedere ca eu am si experienta anului trecut -cand n-am fost prea multumita de celelalte educatoare- si... am fost si eu cadru didactic, am studii psiho-pedagogice... n-am pretentia ca parerea mea este obiectiva (de fapt, sigur e subiectiva!), dar nici n-as avea de ce sa le laud fara motiv pe educatoare, nu suntem nici rude, nici prietene, abia le-am cunoscut si eu. Parintii au fost nesperat de receptivi, abia astept sa vad cum va arata clasa noastra peste vreo saptamana-doua, cand va fi mai bine aranjata. Cu putina bunavointa.... si voi ati putea sa faceti la fel... in definitiv, copiii vor sta acolo 4 ani de acum inainte...
Despre educatoarele voastre, chiar nu stiu ce sa zic, ieri n-am apucat sa le vad, eu nu l-am dus pe Sebi la gradi saptamana asta.... asa ca... habar n-am.... imi pare rau pt voi!
...Nu stiu daca ai sorti de izbanda sau nu.... dar de ce nu incerci sa mergi la dna directoare, s-o rogi frumooooos de tot, ca in schimbul unui copil de la grupa reimpartita, sa o mute pe Alexa la grupa noastra?! ...Nici nu stiu ce sa zic... si asa la noi sunt doar 17 patuturi si in total -cu cei de la mijlocie- 24 de copii...

Adriana, eu stiu magazinul. Despre rochita stii parerea mea! Distractie placuta!




Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=GKYNNZo301E&mode=related&search=" target="_blank">Dupa noapte vine zi!


"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Ady, super rochitza. Culoarea .........ce pot sa mai zic, ar trebi sa-ti imprumut masina mea ca santeti in ton. Tot timpul ma exprim despre ea: ca este vie!

Distractie frumoasa la nunta.In ce locatie mergeti? E in oras?
Asteptam si poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaF spune:

Buna Mav
Voi sunteti la etajul 2? Noi suntem la 1 la clasa din mijloc. Ultima clasa au facut-o dormitor deoarece s-a desfiintat temporar grupa.
Parintii au fost f receptivi la cerinte. Sunt de acord sa plateasca pt amenajarea clasei cat mai frumos.Nu se strang bani(apropo am intrat si in comitetul de parinti pt ca nu prea se inghesuiau parintii) pt ca asteptam definitivarea situatiei lor. Vrem sa facem clasa cat mai frumoasa si primitoare. Noi de abia asteptam cica urmatoarea sedinta.
Una dintre educatoare a declarat ca ea deja a fost terminata intr-una din zile.
Alexei i-am cumparat o pernuta cu niste ratuste desenate pe ea. I-am lasat-o la gradi si i-am spus ca tb sa mearaga in fiecare zi acolo pt ca ratustele o asteapta sa doarma cu ele.
Poate mai incearca metoda asta si o alta mamica care are probleme cu puiutu.
O sa vedem cum va fi luni.



cristy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LeeAnn spune:

Daca mai apuc, , va puteti baza pe mine pt. Constanta over 70!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

multumesc mult, fetelor.da, merg la nunta in constanta si avem cununia religioasa la catedrala(de care am auzit numai de rau ca se dau bani multi, ca fug preotii dupa tine) iar petrecerea e la restaurant Pelican(exact unde am facut nunta) unde ii cunosc pe toti de vreo 10 ani.si este pe 13 octombrie.acum ajutati-ma si pe mine.am dat comanda de buchet de trandafiri unde normal ar fi jumatate alb si jumatate....ce se asorteaza cu verde?sau sa-l fac pe tot o singura culoare?am dat comanda aici la casa de cultura, la floraria luana.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by nastasie
acum ajutati-ma si pe mine.am dat comanda de buchet de trandafiri unde normal ar fi jumatate alb si jumatate....ce se asorteaza cu verde?sau sa-l fac pe tot o singura culoare?


as opta pentru trandafiri galbeni daca e musai trandafiri. se asorteaza cu verde si nu esti chiar toata aceesi culoare. poti lua si pantofi aurii si poseta la fel. daca vrei o pata de culoare alege caramiziu/brick care da un contrast superb. poti incerca ceva de genul asta: http://www.morgansofchigwell.co.uk/Bouqtrp.gif
o alta varianta ar fi calele acelea galbene si caramizi....care-s tare elegante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

roxana, eu am lasat-o pe fina mea sa aleaga cum vrea ea buchetele.adica daca vrea sa fie la fel buchetul ei cu al meu.si a zis ca le vrea la fel numai sa difere culoarea.ea are trandafiri albi cu portocalii, si eu alb cu ce vreau(era in functie de rochie) iar lumanarile sunt la fel cu buchetele:una alb cu portocaliu si una alb si cu aceeasi culoare ca si buchetul.pai acum sunt in cautare de sandale si poseta argintii(ma gandeam sa se asorteze cu brosa aia argintie).zici ca sa iau aurii?si buchetul galben?chiar daca aia e argintie?

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Adriana e misto culoarea.
eu as zice buchetul galben, atit. fara alta culoare.
si da, accesoriile aurii ar fi super.
eu de floraria "luana" am fost foarte multumita asta-vara cind mi-a trebuit luminare ptr botez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

deci auriu chiar daca brosa e argintie?dar de par?va pun cateva poze.eu ma gandeam ceva strans
http://s124.photobucket.com/albums/p28/nastasie_adriana/coafuri/

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

simona, ce faci?cum merge "treaba"?ai iesit prin oras cu masina?

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput