Constanta (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe, bravo!!! zi si magazinul pls!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!
Adriana sa porti sanatoasa toaleta festiva.
Sinzi tari vecinele tale, stiu pentru ce mai traiesc. Si eu astept pozele. lui David cel istet si frumos.
Alina ce mai face Sebi?
Crig, Mariuca are pretentii ca surioara sa aiba o anumita varsta?

Alex este mucoasa, din cate am inteles mai sunt copii mucosi la ea in grupa . A inceput bine gradi.
Am intrebat-o ce a mancat la micul dejun si mi-a spus ca mancat "niste fidea pe paine" noroc ca citisem meniul si stiam ca vor primi cascaval cu paine si ceai .("nu-mi place ce ceai au astia")

poze si www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi



Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

'neata!
Sanzi, am citit cu ochii lipiti de monitor, ca babele la volan...m-am mirat intai, apoi am zis: ce cooool...si m-am hotarat ca viata trebuie traita si la 75 de ani...asa ca propun de acum sa facem gasca "tinerelelor" care la "over seventy" vor iesi la plimbare intr-o decapotabila...si parca vad pe forumul DC in 2050 la "Prieteni dintotdeauna" topicul "Constanta over 70" ce ziceti, va inscrieti?

La noi la gradi e bine, copila mea papa tot, doarme la pranz de 2 zile, chiar sunt multumita de gradinita asta.
Lizuca, te vad zilnic, te salut dar nu te prinzi cine te "deranjeaza".
Nastasie, zi si tu magazinul unde ai gasit rochie masura mai mica, pt ca si eu sunt in jur de 50 de kilograme...
O zi buna!

_
IUBESC VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Eu sunt tot in mare graba. Sebi e mai bine, ieri i-am scos firisoarele, buzica arata aproape bine, cred ca pana luni (cand va merge Seb la gradi) o sa fie chiar ok. Cu dintisorul nu stiu ce sa zic... n-am reusit sa ajungem la dentist. Inca nu se vaita ca n-ar putea manca (ca n-ar putea musca cu dintisorii, caci de mestecat cu maselele nici nu se pune problema, ca se descurca f. bine), oricum ii tai totul in bucatele mici si e tare nostim cum si-le baga in gurita, cu mare grija, printr-o parte...
Am fost si eu la dr. Inca nu se poate spune daca sunt ok sau nu... la echo parea ca sunt ok (insa voi face analizele hormonale), dar as putea sa am sinechie uterina (cam aiurea)... ca ultimele menstruatii au fost cam ciudatele... Dar astept urmatorul cm si mai vedem dupa aceea... mi-a spus ca poate sa-mi faca dilatatie... Vom vedea...
Am avut aseara sedinta cu parintii la gradi: in continuare mi-a placut mult cum s-au prezentat educatoarele, am incredere ca se vor ocupa foarte bine de micii gradinari!
Acum fug inapoi la treburi!

O zi buna tuturor!



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=GKYNNZo301E&mode=related&search=" target="_blank">Dupa noapte vine zi!


"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Cooolll, am rezolvat problema cu ......ce o sa facem cand o sa ne mai cresca copilasii, daca vom mai fii pe aici sau o sa ne retragem si o sa lasam mamicutzele cu copilasi mici?
Da Mada eu ma inscriu.Chiar nu stiu ce m-as face fara DC.

Taniaaaaaaaaa, tu nu mai zici nimic?
Unde umbli, pe unde esti, cum esti?

Sanzii si eu vreau poze.
Va pup si in ciuda timpului va doresc sa va simtiti bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by Fiquelle
si parca vad pe forumul DC in 2050 la "Prieteni dintotdeauna" topicul "Constanta over 70" ce ziceti, va inscrieti?



hehehehe, da, daca ii primiti si pe aia "over 80" ma inscriu si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

fetelor, este magazinul de langa cinematograful ala de langa casa modei.este chiar acolo in constructie."dati coltul" imediat dupa casa modei, pe straduta care da exact in cuza voda.nu stiu cum se numeste.o luati chiar pe langa constructie, pe langa cinema, si imediat dati de el.are in vitrina rochii de ocazie.eu am dat pe a mea numai 2.800.000.avea si una aurie pt slabanoaga ca mine superba, dar aia mai trebuia scurtata pt mine.asta e aproape poerfecta daca ma urc pe toace.
pun poze sa vedeti.eu am vrut-o simpla fara prea multe zorzoane.sper sa va placa.eu ma saturasem de rosu si negru asa ca am indraznit sa iau culoarea asta.faceti exceptie ca nu-s aranjata da?
http://s124.photobucket.com/albums/p28/nastasie_adriana/rochie/

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

buna ziua la toata lumea!dupa o absenta de 3 saptamani,iata-ne si pe noi acasa!e,drept am revenit de pe 14 sept,dar,cu pregatiri de scoala,de gradi,nu prea am avut timp,apoi mi-a luat ceva timp sa citesc tot din urma sa vad ce am pierdut....concediul a fost frumos,mai obositor,dar frumos,si cu reusite,adica suntem rezidenti spanioli,motiv pt care de altfel am si plecat,iar la intoarcere spre casa,ne-am oprit vreo doua zile si in paris,la finii nostrii...ca de obicei parisul super....
mav,multa santate puiutului tau,iar in ceea ce priveste dintisorii,fiind de lapte,se sudeaza singuri...daca s-au zgaltait,si noi am patit-o cu mihaita,a cazut cu gurita de gresie....si mare of, a fost,i se misca un dinte rau de tot....
gradinarilor si scolareilor,multa bafta in noul an scolar...
si asa de bine ne mergea la gradi,incat mihaita a facut o indigestie,de mi-a vomat toata noaptea si toata noaptea mi-a facut febra,dar sper sa ne refacem repede sa nu chiulim prea mult
o sa pun si poze,desi spre rusinea mea,nu am facut prea multe...cand am fost in centrul madridului,in puerta del sol,am uitat aparatul in masina...si cu parcarile alea ale lor subterane,pana gaseam masina,ne-am cam lipsit...dar cum vom locui acolo,promit sa pun mai multe poze atunci
gata pe ziua de azi,v-am facut capul patrat...va pupic pe toate si va urez week-end placut!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mihaela bine ati revenit si felicitari pentru rtezidenta, cum ati reusit? cand va mutati acolo?
Adriana imi place culoarea rochiei, e frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaF spune:

Buna fetelor
Pot sa spun ca sunt o mamica relativ linistita. astazi este a doua zi in care fetita mea nu a plans cand am lasat-o la gradi. S-a acomodat cu ingrijitoarea. Aceasta ii da de lucru, ii spune ca e mare si tb sa o ajute sa pregateasca masa pt cei mici, lucru care o incanta pe Alexa.
[[b]b]Mav si noi am avut sedinta aseara. A fost cam dezorganizata. S-a tinut impreuna cu copii si iti dai seama ce a iesit. Initial s-au facut inscrieri pt 3 grupe de pitici, dar nu au venit deloc educatoarele de la o grupa, iar copii au fost impartiti in celelalte 2 grupe. Nu se pot strange bani pt amenajari(covoare, perdele, masute, capace de WC pt ca exista doar vasul de ceramica) pt ca daca se vor imparti iar copii, vor iesi dicutii ca parintii respectivilor copii au cumparat pt cealalta clasa si tot asa. Asa ca asteptam sa se definitiveze situatia grupelor.
Am o intrebare: copii vor avea aceleasi educatoare pana la grupa pregatitoare sau se vor schimba in fiecare an. Nu imi plac deloc educatoarele.
Ma bucur pt Sebi si pt ca ai avut noroc de educatoare.
Mult noroc in continuare celorlate mamici si cat mai putini copii bolnaviori.

cristy

Mergi la inceput