Minunatele Scorpiutze (45)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Hehehehehehehe...Iaca scrise scorpioana din tine Adriana,chiar ma asteptam la o reactie de asta la tine(ca si eu la fel fac,d-aia zic),e tipic scorpioniceste...


"am vrut sa fiu putin mai altfel ca mai toate nasele cand vedeam aveau rosu, grena sau auriu.ce are daca e verde"






N-are nimic,draga mea si,cum am scris sincer,iti sta foarte frumos,pe cuvant...Mie imi place la nebunie culoarera si croiul si zau ca te prinde...Un sfat cu o florareasa n-ar strica,insa tind sa cred ,ca si Georgi...ca niste flori mov sau lila s-ar portivi de minune,ti-ar scoate rochia in evidenta...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mai, fetelor, pai am vazut ieri niste sandale argintii ca sa se asorteze si aveau putine pietricele mov si chiar ma gandeam cum sa asortez cu mov.si erau eleganta insa cu talpa ortopedica.superbe.ce ziceti?

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fete minunate !
Am avut din nou probleme cu net-ul. Daca tot asa figuri ne face, vom trece la ClickNet, se pare.
Acum, merge struna, dar nu stiu pt. cat timp.
Adriana, e superba rochia(imi aminteste de femeile elene, mai putin culoarea, bine-nteles), imi place si mie, mult. Si eu sunt cu verdele(de la ochi mi se trage) si lila(liliacul e floarea mea preferata), doar ca prefer albastrul de multe ori, pt. ca e mai comun. Eu mi-s din celelate scorpioance....mai ascunse.
Si inca ceva, la nunta la care nu am mai ajuns in august, nasa avea o rochita verde, din satin. Asadar, se poate ! Eleganta sa fie !
Imi vine sa rad, ca eu, cand cautam rochita pt. nunta, exact culorile astea de care fugi tu, mi s-au oferit, grena, auriu sau negru. [:)))] Stii tu ce stii !
Elena, da, vreau si o fetita mica, mica ! In vacanta Medeea mai vedea de baietelul(1 an si 4 luni) unor prieteni de familie, veniti in vizita la parinti. Asa iubeste copiii mici, ca dupa ce a plecat, ma intreba daca nu mai stiu pe cineva cu bb, ca tare ii lipseste un bb. Asa ca, nu numai eu vreau.
Cristina e racita si ea, de ieri. Am lasat-o acasa, azi.
Cred ca de la aerul prea rece de dimineata, aici, la noi.
A gasit-o doctorita cu faringita, dar azi-noapte s-a transformat in rinofaringgita, cred.
Sper ca pana luni sa-i treaca, sa poata merge intre copii.
George cum mai e, el ce a avut ?
Ce bine ca s-a mai linistit, Gabitza ! Maine, poimaine, ne anuntzi ca i-au iesit ceva dintisori.
Ana, ce frumos iti spune Luana, "mama mea ! te iubesc, mama mea !" Cred ca erai topita toata.
Eu asa patesc, cand isi manifesta dragostea, Cristina.
Da, mama este o persoana tare calda ! Iubeste copiii neconditionat.
Ea merge cu Kiki la gradi si sta, acolo, cu ea, pana isi ia gustarea. Ce crezi ? Copiii asa se bucura cand o vad, toti o striga "buni!, cei mici asezandu-i-se chiar in brate cand plang.
Cred ca, cea mai mare mostenire primita de la mama este dragostea.
Monica, ai putea sa o duci pe Ruxi la gradi, la primavara, ca e mai maricica. Ar fi super incantata, din cate povestesti despre ea.
N-ai scris despre masinaria acea minunata, daca e scumpa. Eu n-am vazut pe aici, dar drept ii, ca nici nu am cautat-o.
Mira, Doamne, ce invatamant ! Si cum ajung sa invete o meserie sau cum ajung sa profeseze daca nu li se cere prea multe in scoala ?
Micutzele tale nu plang si ele ca vor cu David la gradi ?
Ce vreme aveti, pe acolo, ca sa stiu ce ne asteapta si pe noi pe aici ?
Deocamdata e frig la noi, dupa 2 zile frumoase, cu soare.
Vanina, Doamne, ce subtirica esti ! Ce inaltime ai ?
Tu si Adriana, va puteti lua de mana.
Ce mai face sefa mica ?
Georgi, stiam eu ca am citit la cineva "mama, sefei casei", dar nu mai stiam la cine.
Tu ce faci cu tinutele pt. cele 2 nunti, de unde le scoti ?
Zambaretei ii place la gradi ?
Gata, trebuie sa va las, am intalnire cu fetele mele, in centru, sa cautam pantofi pt. Patricia(nepotica mai mica), iar apoi ii facem o vizita mamei Lali(soacra), care dupa 4 baietei, se bucura acum din plin de cele 3 fetite ale noastre.
Va doresc un weekend minunat, dragele mele scorpiutze !
{:)]




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

adriana foarte frumoasa rochita. si culoarea imi place, chiar ce daca e verde!!.........iar buchetelul mov zic si eu ca fetele ca merge. Ah, ....eu am avut buchetel mov la cununia mea......maine
acu 6 ani!!!.
Ana nu-s racita numai ce mia trecut raceala. Curios de ceva vreme ma doare capul cu 1-2 zile inaite de CM........alt simptom nu am, cel putin asta ca altfel uit de la o luna la alta cand ar trebui sa vina.
David a venit de la padure kaput, l-a mai muscat si o albina de cap, cica s-a bagat in sapca si cand si-a pus scapca in cap la muscat. A adormit instantaneu.
Monica da chinuie bietii copilasi cu dute-vino asta . Cum sa-l mai trimiti la 1, 1.30 din nou la scoala si asta pentru 1-2 ore. Elena normal ca trebuie sa fie cineva tot timpul acasa cu ei altfel nu poti lucra cu programul asta de scoala si gradinita ce-l au, de aceea aici nu sunt prea multe posibilitati de cresa sau alte gradi, mamele sunt mai mult sau mai putin obligate sa stea acasa.
Nina e frumos la noi dar destul de rece. Cica de zilele urmatoare se face frig. ..........Daria ar vrea si ea dar udne sa o dau ar exista un spielgrupe (grupa de joaca) pentru ea odata pe saptamana 2 ore. Da'ce-i aia, ar trebui sa o duc cu masina, nici sa nu ajung acasa si sa merg dupa ea. Le mai duc joi la fitnes la copii. eu nu mai fac sport dar pe ele pe primeste ca le cunosc pe tantile de acolo.
Nina2 da chiar ce slaba esti!!! spune reteta ce faci??? si eu am cateva kg de dat.....nu le vrei???

V-am pupat pe toate!!


Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Adriana, rochia ta!. Super, ce mai.....
Elena, pozici voi face si le voi posta in curand... sper....
Nina, stai linistita ca nu sunt eu chiar asa slaba, am 1.53 m deci sunt mignona, insa nu am mai avut greutatea asta din facultate si sotul nu e obisnuit cu mine asa. Sefa mica din pacate e bolnavioara, a racit zdravan, a facut si putina febra ieri si am fost consemnate la domiciliu ca si azi a mai facut putina febra, dar sper sa treaca in curand, ca ea mititica e obisnuita sa stam mult pe afara si tot merge in hol si imi aduce pantofiorii sa o incalt si sa mergem afara. Pupici mult Cristinei sa se faca si ea repede bine. Asa e cu debutul sezonului mai rece.
Mira, asa cum spuneam nu sunt eu f slaba, si parca nu as prea vrea inca niste kg in plus, Cat despre regim... fara dulciuri fara paine,, fainoase, doar cereale integrale, gatit fara grasimi, multa apa. asa am slabit 18 kg din aprilie incoace.
Fetelor va doresc un weekend super, noi ne pregatim incet sa mergem la o aniversare....

www.helpsonia.com" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia


Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

www.flickr.com/photos/sweetmoments/" target="_blank">Poze cu noi
Cat sunt eu de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna scorpiutelor,
fetelor masinutza de paine gasiti parca intre 3 mil si 6-7 mil(lei vechi) depinde de marca...a mea parca a fost vreo 5 si putin(eu am mai avut una de care nu am fost asa multumita...era melissa sa nu cumparati fiindca se ia tefalul de pe cuva) sa va indreptati catre moulinex sau panasonic...astea-s bune.
sanatate multa copilashilor bolnaviori, se vede ca au inceput gradinitele...
sanatate renatei sa se face bine repejor, si crisinucai la fel
elena, copilashii tai cum se mai simt?
ana, da stiu ca accidente or sa mai tot fie piticii
adriana, pai gata pune mana pe sandalute auzi da pe nashu' mic cu ce-l imbraci?
mira, of Doamne...si albina aia auzi sa se bage in shapca si pe-al meu l-a ciupit odata o albina de ureche de atunci cand le vede...fuge de nu se mai opreste
georgi, hai ca a venit we ai scapat de scoala pentru 2 zile
noi astazi merge la o petrecere(desi de oameni mari) astia mici abia asteapta fiindca tipul la care mergem are psicina in curte
va pup pe toate
sa aveti un we fain

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

monica, pe razvan nu cred ca-l iau la nunta.am vb cu mama sa-l las la ea de vineri.pentru ca sambata pe la 3 or sa-mi vina musafirii ori el atunci doarme.plus ca de facut putin curat si de facut platouri cu pilotul nu se poate.a zis mama ca poate vine cu el la starea civila dar o sa stea calare pe mine.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da adriana e complicat si daca ai cu cine-l lasa nu are rost sa-l iei cu tine...decat daca tot asa ar veni mama ta si apoi sa plece cu el acasica la nani...

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

scorpiutele

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Pup si io scopriutele si sa aiba un inceput de saptamana superb! Aici vremea e faina, de toamna, cu soare si miros de struguri (la ai mei la curte...)!
Noi ne-am agravat, adica mai intai eu, iau acum antibiotic, iar de la mine a luat.... Gabi asa ca mititica baga tuse si muci din greu si eu sunt atat de necajita ca oricat am ferit-o si am tot aerisit camerele intr-una tot s-a imbolnavit. De abia azi e de gasit pediatra, asa ca sper sa ne dea doar de astea usurele, ca nu vreau antibiotic la asa varsta mica! George de ieri tuseste si el si se mucuieste, Marin e pe trecute, deci o familie bolnava
Va pup, cred ca o imbrac "mumusel" si asteptam pe tati, ca de la 1 are tanti doftor cabinet!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3a034f48c0d20ff847b12f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Poveste fara sfarsit!
Filmulete copiii mei
***Printesa Ema din castel!***

Mergi la inceput