Minunatele Scorpiutze (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Cica buna dimineata!
Gabi a fost cumintica asta noapte, si fff obosita, asa ca s-a rezolvat partial problema doar cu un plans pe la 3 si in rest cu foiri normale! George saracul a tot mornait, dar i-a cedat febra, parca nu i-as da antibiotic, vad si azi cum evolueaza, daca nu...
Nina, daca tot ai 3 fetite, nu mai vrei una? (glumesc) Abia astept sa iti pui netul!
Nina 2, sa stapaniti fericiti casuta si sa se bucure "sefa" de marimea ei! Si eu sunt siiii mai darnica decat Monica, ti-as da 10 kile sa nu te mai bata vantul
Cuscro, de ce nu te am mai aproapeeee? Si nu, nu mai e frumoasa blonda in grupa cu George, dar la telefon si acasa mai povestim/ne vedem! Insa sunt 2 fetite la camin, care de anul trecut tot il "vroiau" pentru ele, si sa vezi ce se inghesuiesc sa il ia de mana pe strada! Ce e drept... frumoase sunt, si mai mari decat el cu ceva luni! Una cel putin, e mai soliduta decat firavul "Geo" (asa il striga pe acolo) si cand il prinde, il strange in brate si il pupa pe frunte apasaaaat, de asta iese vanat! Deci e pregatit sa intre si in mana Luanei!
Georgi, pai ideea e ca daca dai banul, acolo ramanepatul, insa copilul a dormit doar 2 luni in patut nou, plus ca e colega de serviciu tipa cu Marin al meu. Mi-e jena de ea, insa mi-e ciuda pe doamne ca ma lucreaza prin copil. Stie ca eu nu sunt nesimtita sa nu dau bani femeii, si uite asa ma "pedepsesc" pentru ca anul trecut nu am colaborat frumos cu ele si nu am scos banul gramada. iar Gabi nu va merge la grupa asta, macar sa stiu ca am investit pe termen lung, ci la grupa alaturata, unde deja se stie ca jumate din banii de paturi de acolo vor fi acoperiti de viitorii parinti. E o logica pe acolo... de iti vine sa tragi cu tunul. Daca eram rea, ma puneam cu ele si refuzam, insa ii cream niste frustrari lui George si nu vreau sa mearga cu ele toata viata, stiu ce "bagaj" aduc eu din copilaria mea si inca ma lupt cu el. Ata e! Spor la diriguiala!
Laurici, poate te lasa Teo sa ne arati pozele!
Adriana sper sa treci peste toate piedicile!
Monica, printre pozele cu papici, mai "insereaza" si cate una cu copiii! Ii mai vad pe avatar, dar vreau sa ii vad si in format mare!
Va pup pe toate, brodez la mesaj de la 9, intre timp am si plans, am si papat....

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3a034f48c0d20ff847b12f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Poveste fara sfarsit!
Filmulete copiii mei
***Printesa Ema din castel!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

am rezolvat cu camera.am dus-o la reprezentanta sony si ne suna cand e gata.de baza de date acum ma ocup.rochita am gasit.umblam prin oras cu treaba si am intrat intr-un magazin in care credeam ca nu ma voi putea apropia din cauza preturilor si cand colo am gasit-o.mie mi-a placut ca era simpla si nu vroiam sub nici o forma rosie sau neagra.asa ca va pun poze insa faceti abstractie ca arat naspa.va atasez 3 poze.acum va place nu va place am cumparat-o
http://s124.photobucket.com/albums/p28/nastasie_adriana/rochie/

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Da' ati scris nu gluma!!!
Eu tot pe fuga....stiti voi. Azi David are zi de padure (odata pe luna merg cu inca o gradinita in padure unde se joaca, gatesc si vin abia la ora 2), asa ca peste 15 trebuie sa plec, sa-mi iau intai bicicleta de la reparat si apoi dupa David.
Aseara am ajuns acasa bezmetica de cap, toata ziua m-a durut si n-am avut Algocalminul cu mine. Cum am ajuns am vomitat si m-am bagat in pat. Da cine poate dormi??' toti 3 erau toooot calare pe mine. Ii tot scoteau din dormitor ei tot veneau...pana cand au adormit si ei.
Azi mi-e mai bine dar tot ametita sunt.
Nina pai aici incep abia la 5 ani gradinita, primul an nici macar nu e obligatoriu, plus ca nu invata NIMIC, nici o poezie, nici sa traga o linie, nimic. Se joaca, ce ar putea sa faca in 2-3 ore cat stau acolo. Sunt si amestecati, grupa mica cu cea mare. Max 20 copii intr-o gradinita.
Prietena mea are scolar in clasa I. Nu are nici un manual, nici caiete cu care vine acasa. DE doua ori pe saptamana au teme pentru acasa. Duminica imi povestea ca tema lui a fost sa scrie 5 m mic si 5 M mare. In clasa I nu invata decat literele de tipar, cele de mana anul urmator. Nu au nici un fel de programa. Fiecare profesor face ce vrea. Si porgramul e la fel 3-31/2 ore pe zi, apoi vin acasa si mai merg 1-2 ore dupamasa. Ea a inceput sa lucreze ca profa de mate la liceu, la cei mai bune care merg apoi la facultate (sunt despartiti deja din clasa 9) si la ea e la fel. Nu stie ce au facut anul trecut nu-i spune nimeni ce sa le predea, seful ei cica le-a dat prea mari note......el cica le da asa de greu incat sa fie sigur ca nimeni nu poate termina si lua nota maxima ..........si totul e asa de relativ. Fiecare canton are legile lui si programul lui. Poti nimeri unde e si mai bine, adica au un program fix de la 8-12 aprox si gata, sau ca si aici unde stam noi. 8,15, 9-10.30, 11.35 plus dupamese. Adica eu cu 3 o sa fiu numai cu ochii pe program unul vine altul pleaca.

mi-a explirat timpul......revin
v-am pupat.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna scorpiutelor,
adriana, imi place tare mult rochitza...si culoarea este una deosebita...sa o porti sanatoasa...bafta la recuperat date
ana, mi-a trecut supararea pe ruxitza azi noapte mi-a tras si-un pipi in patut noroc ca am avut scutec din ala absorbant pe pat si am rezolvat problema in 2 minute
mira...eu intr-un fel sunt de acord cu sistemul asta de invatamant...bravo lor ca nus treseaza copilashii
elena, sa traiti am inteles cum mai sunt piticii?
georgico...chiar ca ai pus-o cu 2 nunti intr-o luna...da las ca te distrezi
noi suntem ok, ne invartim pe-aici prin casa, papica avem...asa ca lenevim
va pup pe toate


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Neatza.
Adriana si culoare si model. si ma bucur ca in sfarsit ti-ai gasit si te-ai linistit.Acum te poti hotari la culoarea buchetului.
Ana ma intrebai cum fac puiul...Il arunc in tava (dupa ce-l fac bucati) si toc toate legumele disponibile prin casa: morcov, ceapa, ardei, cartof.Pun ulei si pasta de tomate indoita cu apa calduta, zahar, piper si neaparat oragano.Deasupra tavii pun folie de aluminiu sa se inabuseasca bine acolo cu legumele si sa nu fuga mirosurile .Cam atat.La fel fac si pestele care iese si mai bun.

Azi am zi lunga la scoala.Am vorbit ieri cu ala cu orarul.Sa vedem ce iese.Sper ca mai bine ca-l face impreuna cu alt profesor acum si ala are mai multa minte decat pustanul asta .Astept cu emotii
In rest...Stefi e la gradi.Nu mai vorbiti de cerinte ca i-am dus azi rechizitele si toate cele care m-au sarit de milion.Mai am luni de dus fondul clasei cica de 50 RON .Deocamdata atat.Dar din ce povestiti voi...cred ca n-am scapat inca
Pupici la toata lumea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Salut!
Georgi, sper sa fi scapat cu atat! Rechizitele si pe mine m-au costat peste milion, am luat si caietele obligatorii 500 de mii, iar fondul clasei cica sa il dam in ianuarie, ca prea ne-au "cocosit", dar eu mai am patutul... poate tu scapi de achizitionat mobiliere! Bafta la nimerit orarul asa cum trebe! Faza nasoala e ca nu poti sa iei patutul acasa, asa au zis toti parintii ca ei vor sa si-l ia, cica e cu titlu de donatie, insa nicaieri nu am semnat asta... atat ne mai abureste doamna asta...
Moni, hai ca azi noapte au dormit piciulicii ok, adica cu 2 treziri sunt in grafic, ma mai descurc cumva! Fara urlat, dus in brate si alte cele! Mira, daca ar fi si aici asa program cu gradi, nu stiu ce m-as face, probabil m-as lasa de serviciu.
Adriana, misto de tot rochia! Pai ai sa fii o nasicaaaaa!
Cuscro, ce faci? Auzi, macar sper pentru tine sa nu va mai ceara situra asta bani de "renovare" a clasei. Cred ca invatatoarea lui Alex intr-adevar e mana in mana cu directiunea, de reuseste performanta de a-i face pe parinti sa cotizeze! La noi sunt 2 "minuni" de mame, care iti zic in fata ca "ce, nu ai cum sa faci luna de luna economii ca sa ii cumperi ce trebuie copilului?" Pai, io ii cumpar fix ce trebuie (ca nici sa le salut nu ma mai chinui la cata nesimitire au bagat), plus ca imi platesc taxele la stat... Dar cata vreme nu sunt parintii uniti si sa faca scandal toti, nu numai cate una ca mine... Eu i-am zis la aia ca nu e ea indreptatita sa imi faca bugetul si sa imi zica pentru ce sa fac economii, ca eu prefer sa ii dau unui copil care are nevoie de el, decat in mobilier in care doarme 1 ora jumate pe zi. La alta mama i-a zis ca ce e ea vinovata ca nu a facut scoala ca ea sa ajunga unde trebuie si sa aiba bani! Saraca aia ii venea sa se bage tot ea in pamant de rusine, pana i-am zis ca intamplator eu o cunosc si stiu si cum a ajuns acolo unde a ajuns! Cand m-a auzit a tacut, probabil se gandea ca daca mai scoate un sunet afla si parintii povestea care circula in institutia respectiva! Acum eu nu pot sa cred toate balivernele, dar macar am redus-o la tacere si ieri era mica-mica si nu stiu cand a plecat de acolo cu cupilul. Pana la urma tot la copii le fac rau, ca ii izoleaza de ceilalti. Insa pana 'oi emigra, trebuie sa ma acomodez la sistemul asta stupid! Cum ii mai merge Luanei la "facultatea de Luane"?
Nina2, sa ne arati poze cu apartamentul! Si cu sefa in actiuea ei de amenajare!
Mai, da' cati "sefi" avem pe aici si eu sunt sluga la doi sefi...dar ce e drept, imi si place asta!
M-am lungit ca a adormit Gabi, va pupez si o zi tocmai buna! A... sa o vedeti pe Gabi cum face ca Tarzan, mai ales dimineata la 6, priviti aici
O zi buuuuna!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3a034f48c0d20ff847b12f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Poveste fara sfarsit!
Filmulete copiii mei
***Printesa Ema din castel!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

acum am o mare problema cu buchetul.m-am uitat pe net si am vazut buchete cu mai multa verdeata ca sa para verde.al meu trebuie sa fie jumatate alb cu jumatate....aici e aici.ce pun ca sa se asorteze cu verde.are prin el si niste bulbi mici verzi.eventual sa-mi puna mai multi d-astia verzi.si s-a hotarat si sotul sa-si ia costum.avea unul nou(adica ala de ginerica ca el nu poarta costume deloc) si a zis ca-si ia unul negru cu camasa si cravata la asorte cu mine.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Cand am scris de buchet sa stii ca eu chiar ma gandeam ce buchet as face eu.Adica ce culoare.Io sunt mai zapacita putin asa...si eu as face un buchet din flori lila (nu stiu ce flori lila ) si cu bulbi de-aia verzi cum zici tu.Mi-am dat si io cu parerea nu daaati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare,
Elena draga...cunosc shablonul cu tzatzele bune de gura care isi dau in petec cand nu e cazul...si ling la greu cururi de invatatoare si profi..mi-e scarba de mor si de-as avea o bazooka...aaaahhhh!vai de mama si de steaua lor ce dreptate mi-as face de una singura!Dar,vorba ta,pana plec in strainezia...sau pana voi primi mostenirea din America...mergem cu valu',ce drac sa fac?!Ca toate discutiile adultilor se rasfrang automat asupra copilului si fara sa vrem le facem copilasilor un rau...Mama ei de democratie!
Hehehehehe....Tarzan' Gabitza...ce scumpa e cum comenteaza ea acolo pe limba bebelusheasca(vorba Luanei)...Pupam scumpetea!
Ei,draga mee...zici ca ginerelu' face furori si inimi franta in grupa?!Pai mi se pare firesc,cu asa ochi frumosi si mutrita de smecheras....sa fiu in locul mandrelor ce ii dau tarcoale...bash ca si eu as pica pe spate...Cum se mai simte racitul?Si-a mai revenit?
Cu Luana...pai daaaaa...s-a acomodat de n-are ea treaba acuma,intra pe usa la clasa si se tot duce,uita sa ma pupe...figuranta!Azi dimineata a fost oleaca geloasa,o colega noua din grupa ei si,banuiesc,prima data la gardi,plangea de ti se rupea sufletul si a venit mititica la mine si m-a prins strans de gat cu manutele si zicea intr-una:"vine tata?vreau la tata meu!"....mey,mi s-a inmuiat sufletul de ea,mititica....si Luana,scorpie de-a noastra,deh!,i s-a gelozit pe ea,cum de o tin io p-aia in brate(nici nu ma putea desprinde de ea,asa strans ma tinea micuta),asa ca doamna a luat-o pe mandra mea in brate si a dragalit-o...si cand,intr-un final,am scapat de colega plangacioasa...ufa!ce dragoste infocata si amor ghebos pe noi doua,cu "mama mea!,te iubesc mama mea!" si alte astea....de imi venea rasu'-plansu'...Asa ca la facultatea de Luane trebile merg ca pe roate...
Adrianaaaaa....uau!!!!...ce rochie superba ti-ai tras,femeie...zau ca ma faci sa ma apuc de cura de slabire...moooaaammaaa,ce misto este!Bine ca ai gasit rochita preferata,ai scapat de problemuta...Ziceai de buchet:pai verde merge cu galben,maro,vernil,chiar si rosu,da tonuri mai tari...albastru,mov sau lila...
Mira...nu cumva te paste un pui de raceala sau e de la oboseala durerea de cap?Cum s-a distrat David la padure?
Monica...accidente d-astea nocturne se mai intampla...si noi am avut unul acu' vreo 3 nopti in urma....da' se mai intampla...
Georgi...am un adevarat taifun in gura...taaaareee bun suna pasarea aia gatita....am sa fac si io...yam-yam!Sa ai bafta cu orarul!La gradi la Luana se aduna bani si doamnele cumpara toate manualele necesare...parca e mai bine asa!

Dragelor va pup si va doresc o zi excelenta!Si un weekend super!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

ana, nu mai zi tu de cura ca uite ce problema am cu "oasele mele".nu gasesc nimic gata facut.e tare greu.multumesc oricum ca sunteti alaturi de mine.am vrut sa fiu putin mai altfel ca mai toate nasele cand vedeam aveau rosu, grena sau auriu.ce are daca e verde.trebuie sa ma gandesc la buchet dar o sa vb si cu dna de la florarie.trebuie sa stie ca doar a mai avut cazuri.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput