Minunatele Scorpiutze (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pai cel mai bine da si tu niste telefoane de "control" ca doar sunteti intre prieteni si intreaba-le pe fete ce rochite si-au luat
dar sora ta ti-a gasit ceva?


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Salutari gagici.
Chiar ca am avut spor la scris azi
Adriana imi pare rau ca nu e buna rochia.Dar astia ce masura au trimis frate?Nu ai dus-o la croitoreasa sa vezi daca ti-o poate modifica fara sa o strice? sa nu mai fi suparici nici pentru date
Cat despre copiii mei din clasa ...sunt doar 12 pentru ca asa e la tara.Sunt copii mai putini la unele clase.La mine sunt 12 , la clasa paralela sunt 23.
Nina sa stapaniti sanatosi PC-ul.Tocmai de-aia a povestit de papuselele Stefaniei ca stiu ca anul trecut ma vaietam . la toate fetele din casa voastra.
Nina2 sa stapaniti sanatosi apartamentul.Si puici la sefa casei.Si io sunt mama sefei casei
Hai pupici la toate.Am puiul la cuptor pt seara asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pofta buna georgico
ai reusit sa faci ceva cu orarul?

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Sar'na Moni.Nu.Cu orarul de saptamana viitoare.Maine am ore de la 12 la 19 cu 2 ore fereastra si vineri de la 12 la 19 cu o ora fereastra.
Il asept pe nenea la cotitura


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Tocmai l-am doftorit si pe George care are peste 39 temperatura... Gabi a bocit toata ziua, am fost si la sedinta cu parintii la camin, si a venit mama care dupa 1 ora jumate a zis cum mai rezist in ritmul asta... pai daca si ea se intreaba, o sa imi rezerv la Socola un locusor, ca sa nu ma arunce astia in strada cand 'oi vorbi singura! Am de scos din "buzunarel" inca 3 milioane sa-i ia naiba de banditi, pentru pat la camin, ca deh, m-a pus in fata faptului implinit, fara sa imi ceara voie l-au culcat pe George intr-un pat nou, al unui copil plecat. Si tre' sa ii dau mamei respective 3 mil., ca 1 mil am dat deja pentru saltea, plus 500 mii cartile, ca deja fac "carte" frate de zici ca il dau direct la master! Asa imi venea sa ma iau de gatul "duamnelor", dar la cata oboseala si stres aveam cu pitica m-am lasat pagubasa prima data in astia 3 ani. Nu vreau sa il pun pe George intr-o lumina proasta, asa ca Ana, cuscra draga, te inteleg perfect cum a fost cu excursionul si invatatoarea! Asta e bucuros ca are patut nou, parca ii pasa ca mai am de trimis 5 milioane la nunta la Cluj, ca acum neam nu ma mai duc sa mai dau 6 mil si pe cazare si drum, doar daca ies la produs la Peco! Da' lasa ca ies si eu din butoiul asta si sa imi fie copiii sanatosi, ca asta ma necajeste cel mai tare, febra si noptile nedormite la amandoi!
Vai, ce m-am descarcat, maine stau cu amandoi acasa, macar de nu ar fi "temperaturi" prin casa, ca restul trece!
va las ca mai stau sa verific piticul mare, asta mica a capotat la tac'su in brate de obosita si de cat a putut urla in seara asta...si eu m-am "hodinit" cu voi nitel, ca nu am acum cui sa ma bocesc!

Elena - mami de www.babiesonline.com/babies/g/gabrielacapraru/" target="_blank">Gabriela (12.04.2007) si www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George (6.09.2002)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3a034f48c0d20ff847b12f&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Poveste fara sfarsit!
Filmulete copiii mei
***Printesa Ema din castel!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

seara buna scorpiutze dragi...

am promis ca revin..... multumesc din suflet pentru urari, sper sa reusim sa ne bucuram de tot ce avem.
Elena, multa sanatate puiutilor, chiar nu it lipsea sa se imbolnaveasca si George dupa cate ai de tras cu Gabitza ta. Multa, multa sanatate va dorim.
Nina, deci tu ai trei fetite, ce frumos povestesti tu de ele. Sa stapaniti sanatosi PC-ul cel nou...
Adriana, imi pare rau, se pare ca s-au adunat ghinioanele pe capul tau, da las' ca le rezolvi tu, ca doar esti scorpiutza.
Monica, am vazut si eu pozele cu bunatatile tale, iti dai seama ca dupa atata dieta imi ploua in gura. Oricum in ultima vreme am mai dat si pe la interzise ca am slabit prea de tot. Acum am ajuns la 46 de kg, si zice sotul ca in curand ma sufla vantul. Dar a fost o gramada de stres, oboseala.... Ma voi inspira si eu din bunatatile tale.
Georgi, deci tu esti doamna diriginta. Ma bucur ca zambareata ta s-a facut bine.

Fetelor dragi eu ma duc la somnic ca sunt tare obosita. Va dores si voua noapte buna


www.helpsonia.com" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia


Nina mamica de Renata Maria (15 aug. 2006)

www.flickr.com/photos/sweetmoments/" target="_blank">Poze cu noi
Cat sunt eu de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

moama georgi ce orar...eu cred ca muream cu el de gat pana acum dar daca zice ca-i doar provizioriu...mai da-i o shansa
elena, offf...imi pare tare rau ca-i georgica bolnavior ai grija sa nu ia si gabitza daca-o fi vreo raceala ceva...cat despre banii de la camin...ce sa mai zic... sa fiti voi sanatosi si lasa sa doarma baiatul in pat nou noutz...
nina2...cat?? 46 de kg...hai ca-ti mai dau de la mine macar vreo 5 asa ce zici?
eu sunt un camion de nervi, am fost la cumparaturi si ruxi m-a suparat incontinuu...am alergat dupa ea, se trantea pe jos...da' las ca-mi trece...si ea creste
va pup pe toate
somnic usor


am o poza noua
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri/photo#5112091725791469762

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata, fetelor.multumesc pentru incurajari.o rezolv incet si cu datele pierdute.rochita o pun ramburs.si ma duc azi putin in oras.nu mult ca am o tona de treaba.am luat si putina vopsea sa dau pe usi ca la anu le schimb dar acum dau doar asa sa le mai fac fata.am amanat santierul pt la primavara.am reusit sa salvez o parte din pozele din calculator.azi ma duc sa-mi iau si stick ca sa nu mai pierd eu datele ca nebuna.
va tin la curent si cu rochia.sper sa gasesc ceva in 3 saptamani.

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Neatza.
Elena m-ai lasat masca ...Cum vere vrea cucoana 3 milioane?Daca tot i-a facut patut lui fi-su de ce nu l-a luat cu ea cand a plecat???Mare ti-e gradina...Cred ca si io eram un car de nervi...Dar cel mai important e sa fiti voi sanatosi.Pupici la toti.
Adriana mai ai ceva timp sa cauti si sunt convinsa ca vei gasi.
Ceea ce-mi aduce aminte ca aseara mi s-au anuntzat 2 nuntzi.Una pe 4 si una pe 20 oct.Asa ca am pus-o de bani rau de tot luna asta
Va pupic dulce.Fug sa mai fac una-alta pana plec la scoala.

P.S. Moni stai linistita ca saptamana viitoare sunt in gatul lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata dragelor,

Monica...cred ca toti copiii cu fratiori sau surioare mai mari,la scoala sau gradi,patesc la fel.Nu mai departe aseara,a venit Alex de la scoala si si-a dus rucsacul in camera si ,de obicei,ii spun sa isi scoata cartile si caietele sa le puna la locul lor si aseara si-a lasat rucsacul asa cum era cand a venit de la scoala.Intru eu in camera si ii spun sa goleasca geanta,copilu' incepe sa faca treaba si apare Marius,cu o falca in cer si una in pamant si incepe sa ma admonesteze ca de ce i-am zis lui Alex sa goleasca geanta,ca Luana e tembela si vrea cartile si caietele lui Alex si ca urla si incepe circul.Eu nu stiusem ca Marius ii spusese lui Alex sa lase asa geanta si s-o goleasca dimineata....si nu vrei sa sti chiar ce circ a inceput cu Luana,care vroia si ea sa scrie si sa invete si cu Marius care facea spume la gura si cu mine,ca m-am facut mica in patratica mea...ca picasem la mijloc...Si in fiecare zi Luana le zice si lui Alex si Duniei ca si ea vrea la scoala lor si nu care cumva sa nu o astepte si pe ea sa mearga cu ei sau sa nu-i gaseasca acasa cand vine ea de la gradi...
Alex s-a acomodat,pot spune,cu profii...Pana acum doar de profe a dat..la toate materiile facute pana acum.Dintre toate ii place de profa de muzica,de aia de geografie si d-aia de franceza.Cea mai rea i se pare aia de romana...Acuma,stiu si eu?,calificativele astea bun-rau nu stiu pe ce criteriul le da el,dar banuiesc,din cate mi-a povestit,ca sunt puse in functie de pretentiile fiecarei profe fata de ei.Pai profa de romana le-a zis asa:vin cu tema nefacuta primesc nota 1,nu au invatat lectia primesc 2 si daca copiaza sau vorbesc la teze si lucrari ,3.Le-a zis ca pentru ea notele sunt de la 1 la 10...Deci inca nu a cunoscut toti profesorii...
Ei?Ti-a trecut supararea pe Ruxi?Daca l-ai vedea pe nepotelul meu,de care povesteam in capitolul anterior...Robert...cred ca i-ai vizualiza Ruxitei si aura si aripioarele de ingeras...zau asa!
Adriana...sti ca un necaz nu vine niciodata singur,asa ca dupa ce ca hardul ti-a facut figura ,mai ai problema si cu rochita...Bafta sa le rezolvi pe toate cu brio!
Georgi,cum a fost pasarea la cuptor?Cum o prepari?O tai bucatele sau o pui intreaga?Nah,cu orarul tau...chiar ca e cam ciudat...l-ai inghesuit pe nea' caisa care il face?
Cuscrissima draga....sa pupi cu foc ginerelu' de la soacra-sa si sa-i urezi insanatosire grabnica!Imi pare rau sa citesc ca e bolnav !Care e treaba:rosu in gat?!Dragul de el!Au mai iesit din dintisorii Gabitei?Chiar ca e tare greu de tine acum si cu raceala si cu dintisori rebeli...ce-ai putea face?!Bine ca cuscru te ajuta,asta e o bile alba pentru el si ma bucur ca ai ajutor din partea lui.Eeeeiiii si cu banii cheltuiti ampulea la gradinita si asa mai departe...e poveste de poveste.Stai sa vezi la scoala cum va fi...Cred ca iti mai amintesti cand scriam ca am dat bani pentru calculator,in clasa I...pe care Alex n-a pus mana niciodata,bani pentru jaluzele verticale,pentru parchet nou,pentru tabla noua,pentru mobilier si cate si mai cate si in clasa aia a invatat doar doi ani(sau trei,nu mai stiu),anii astia doi in care s-au intamplat modificarile din clasa cu tot ce am scris mai sus.In a IV-a a mers la alta scoala,ca scoala lor nu mai avea loc pentru ei si in clasa asta reconstruita de parinti au venit alte doua clase care au facut dezastru...Sa iti zic ultima bomba:doamna are acum clasa I in aceeasi clasa unde Alex face a V-a...Deci nici macar nu si-a pastrat clasa in care noi am bagat niste banuti...Iti dai seama acum ca o s-o ia de-a cappo cu clasa ei si cu parintii astia noi...si pana iese la pesie,ma gandesc,cred ca asta redecoreaza toata scoala...Poti sa mai zici ceva?Ca intotdeauna se gasesc parinti care dau ca au bani,parinti care dau ca sa mearga si ei cu valul si sa nu se comenteze despre ei si parinti care se opun,dar pana la urma daca nu merg si ei cu valul au de suferit copiii si tot fac cumva si cotizeaza...asta e ca o regula,zau asa!Bine ca eu una nu am dat nimic in plus,nici cadou,nici cand s-a strans sa se dea doamnei daru'...doar ce a fost strict legat de scoala si manuale si concursuri.Atat!
Sa vedem ce-o sa fie anul asta,cu diriga si stai,ca nu-i tot,ce pretentii vor fi la gradi....ca anul trecut a fost 1 milion plus alti banuti de mobilier(tot 1 milion) si cate si mai cate maruntisuri...Dai faliment,nu alta!Asa ca,cuscra draga...trage aer adanc in piept...injura cu foc si...cu Dumnezeu inainte!
Sanatate la puiuti si tie si la cuscru sa aveti puterea si rabdarea sa treceti cu bine de toate!

Ei...cam asta!Va pup si va doresc o zi excelenta!Mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput