Mamici de septembrie - octombrie 2007 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetelor, unde ati gasitara voi Galactigilul ala? Al meu a dat roata orasul si cica ca nu se mai gaseste ioc...

Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Annisia, la Helpnet au sigur, eu am luat de la Helpnet Iancului.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Rox, nu-ti pot spune cat de mult iti inteleg durerea. Offf, mititelulo de el, e intr-adevar de neiertat cum n-au vazut nimic in Municipalul ala. Si te-au mai si tinut acolo ca vezi-Domane are bb icter. In fine, macar mi-e invatatura de minte sa cer imediat externarea. Daca tot sunt atat de "profesionisti" macar sa stau comod acasa la mine.
Aandreea27, Polizu are medici buni, felul cum arata conteaza mai putin. Din cate stiu de la prietena mea si pe bebelusi ii ingrijesc destul de bine. Iar dr. sigur va veni daca asa ti-a promis. Unde mai pui ca acum se cam poarta inducerile, adica te va chema cand considera el si iti va provoca, in caz ca nu vrea sa se deplaseze.
Rodica, nasti?
Nana, imi place la nebunie calmul si starea ta de liniste. Nici nu ai de ce sa simti altfel, e pana la urma un lucru firesc nasterea asta si va decurge exemplar, eu am un feeling foarte bun in privinta voastra. Hai ca mult a fost, putin a ramas.
Maruntzika, eu nu ma mai vopsesc de cativa ani, vreo 4 cred, deci dinainte de sarcina cu Tudor. Oricum in generel stiu ca precautiile sunt aceleasi cat alaptezi ca si in sarcina. Iar la faza cu vopsitul in sarcina medicii au pareri impartite. Eu personal as face-o dar in fata unui geam deschis.
Iar vitamine voi lua pe toata perioada cat alaptez, aceleasi ca si in sarcina, Elevit in cazul meu. Stiu insa ginecologi care in alaptat recomanda doar fier si calciu. Aici nu se recomanda iodul ca supliment separat, insa toata sarea e iodata, e greu sa gasesti fara iod. De altfel si Elevitul cred ca are o anumita doza de iod. Tu mergi cu incredere pe mana alor tai, ca sigur sunt mai in trend ca medicii nostri.
Crishtina, incearca sa mananci chit ca n-ai pofta.
Annisia, imi pare tare rau ca ati patit asa. La ce spital ai fost internata cu Yannis si mai ales ce i-au facut acolo ca sa-l puna pe picioare? S-au purtat ok macar?

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
37+Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Andreea, nu mi-a fost teama ca nu vine dr, stiam sigur ca vine si noaptea, si in we. Mi-a fost teama ca nu vor fi locuri in spital .
Carmenita, si Klorane e o gama f buna din cate stiu. Da, m-am reapucat de sofat de duminica. Fire nu am avut de scos pt ca erau de alea care se absorb.
Roxana, nu imi vine sa cred ce spui tu acolo. Cum sa nu vada nene asa ceva? Si atatia doctori... Tare faza cu farmacistele
Sabina, eu mai am din cand in cand picaturi rozalii. Nu stiu ce sa spun.

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

bun venit bebeilorOana Isabella,Andrei Laurentiu si Tudor Constantin sa fiti sanatosi. mancaciosi si linistiti, iar mamicilor Amar, Terrapin si Urmychance si recuperare usoara

Annisia la farmacia Dona de la Orizont aveau saptamana trecuta , incearca si acolo, multa sanatate lui bebe Yannis si bafta sa vina lapticul



poze
Marta si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Am fost la spitalul de copii Vasile Alexandrescu. S-au purtat super cu bebe strumf. Isi faceau meseria si nu a trebuit sa arunc cu stimulente in stanga si-n dreapta. L-au pus pe perfuzii imediat si i-au introdus putin cate putin supliment in alimentatie. Acum bebe meu se trezeste ca ceasul sa-si ia doza...

Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Am cautat Galactogil pe net, la Sensiblu. Am si sunat sa rezerv doua cutii. Mutumesc frumos fetele!!!!

Bebe Yannis creste mare

Pozne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Tomasa .
Linistea si calmul mi le-au dat atatea povesti despre nasteri. Am constientizat ca niciuna nu seamana cu alta, ca se poate naste f usor, ex Annisia, dar se poate naste si f greu. Pana la urma, cum mi-o fi norocul. Sper ca DD sa nu ma uite si sa ma ajute la momentul respectiv sa fac fata. Pana atunci stau calma.
Pupici.

Annisia, lasa ca si eu cand ma uit la poze cum eram inainte mereu zic: moama ce "piesa" eram si in ce hal arat acum. Sunt convinsa ca nu o sa mai fiu cum am fost. Nici nu are cum, mai ales ca voi deveni mamica, iar asta este o bucurie si o implinire care nu se poate exprima in cuvinte si nici nu se poate compara cu ceva.


Nana, 40+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Annisia, vezi ca zicea Sabina, ca la ea da rezultate f bune si strugurele. CA ii creste lapticul daca maninca struguri, iar Roxana zicea ca i-a spus dr sa bea lapte, apa, compot de mere si ceai, ptr laptic.
La Sensiblu, are un ceai de la Humana, numit Stil tee, care este ptr stimularea lactatiei dar si anticolici ptr bebe. Mi-am luat si eu cand am fost in tara, ptr ca am vazut ca era recomandat pe bebelusultau.


Nana, 40+ Razvan Andrei

In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Felicitari Urmy si un bebelus mancacios si sanatos!

Rox ma bucur ca ai reusit sa mai dormi...daca bb e papacios dai sa manance cat vrea, poate si de asta era agitat ca nu manca de ajuns sau ca nu isi reglase el organismul la sistemul papa la 3 ore.

Maruntzica nu iti recomand sa-ti vopsesti parul cand alaptezi...incearca sa cauti in farmacie ceva mai natural sau poate chiar are coafeza ta.
In legatura cu slabitul , nu cred ca vei putea asa de repede mai ales ca alaptezi si nu te-ai reglat inca hormonal, dar nu te speria ca vei pierde toate kg...eu am pus cu primul 26kg , am iesit din spital cu 13 cu dupa 2 luni de nopti nedormite am mai pierdut 5, dar lapte nu aveam de ajuns si dupa 2 luni eram la munca.

Carmenita imi pare rau ca sotul nu va fi alaturi de tine...te inteleg, sper ca ai vorbit deja cu cineva de incredere care sa te ajute.



Ali34si Enrico 7ani
poze

Ali34si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput