reclamele tv

reclamele tv | Autor: Oliv75

Link direct la acest mesaj

Buna
Dupa umila mea parere cele mai multe reclame tv difuzate la noi sunt vulgare, fara substanta si lipsite de orice simt estetic sau artistic. Te naucesc pur si simplu cand vezi ca nu se mai termina, te enervezi ca bizonu' si nu-ti ramane decat sa numeri pan' la 5 si sa rasufli adanc
De ceva vreme vad o reclama care nu stiu in ce categorie s-o incadrez : abstracta sau stupida. Aia facuta pt o banca in care un tip ce-l banuiesc de niscaiva capacitati paranormale ghiceste ca un altul are verigheta noua( desi e evident ca nu avea cum s-o vada, mana stanga pe care sedea gingas verigheta fiind mascata de cutia de cadouri, iar datorita pozitiei pe care o avea tanarul insuratel angajatul bancii nu-i vedea nici macar mana in cauza). Ce bine-mi pare ca ma cred idioata! Cam asta ar tb sa fie mesajul .
Apoi acelasi tip il revad si la o reclama de detergent(ce spala bine); oare banca vrea sa facem asemenea asocieri?
Mai sunt si alte reclame care merita sa fie remarcate de voi. Astept sugestii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns David_mami spune:

Sunt unele reclame dragutze, dar altele sunt groaznice. De regula cele la produse de curatat...Nu stiu unde gasesc atatea wc-uri imputite, aragazuri nespalate de luni de zile...Cand le mai vad si pe gospodine ca racaie mizeria cu unghia, innebunesc!
De mult nu am mai vazut o reclama care sa imi atraga atentia, in sensul bun....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Mai sint si individele alea de poarta mereu la ele detergent/balsam. O intrebi cum de are haina asa de curata/pufoasa/alba, iar ea repede iti scoate din poseta o carafa cu detergent lichid sau balsam.


------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns croitorualin spune:

O reclama tare buna, cu un simt pronuntat nationalist este una la apa minerala: ceva de genul savureaza pe langa apa minerala la care ei fac reclama(si pe care spre rusinea mea nu mi-o amintesc)hot dog-ul romanesc : carnatul oltenesc si mai este o varianta cu parjoala moldoveneasca. Mi-a placut reclama si mai ales ideea de a promova lucrurile tipic romanesti, care ne reprezinta si de care suntem mandri.
Mi-a mai placut reclama la Bergenbier(parca)cu femeile care lupta impotriva incalzirii globale (s-au vopsit blonde, au micsorat costumele de baie etc.) Mi s-a parut inteligenta si plina de un umor fin.
Reclama tampita - la Adria - parca intri intr-o lume de retardati, au niste replici tampite de te doare mintea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Vaiiiii a naparlit leopardul!!!! Cele mai stupide reclame sunt la acel detergent.

Cami de www.totsites.com/tot/lucaionut" target="_blank">Luca-Ionut (25.09.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1f1cbbe4646895e79c3a8b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Botezul Ubitului
Uite cum cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

cea mai vulgara mi se pare reclama la axe, aia cu manechinul...de fapt sunt vreo 3, cu acelasi manechin...

diana, denisa si raisa
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Mai sint si individele alea de poarta mereu la ele detergent/balsam. O intrebi cum de are haina asa de curata/pufoasa/alba, iar ea repede iti scoate din poseta o carafa cu detergent lichid sau balsam.


------------------
Numai bine,
Natalia si Vlad
Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze
Lucrusoare pentru bb2


Pai mi se pare normal sa mergi la intalnire cu balsamu' la tine.Mai stii la ce-ti trebuie?Poate-i bun in loc de spray cu piper pt. autoaparare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SEASOUL spune:

Mie imi place reclama de la Dalin,samponul pentru bebici.Fetita este absolut adorabila si canta in baie cu niste ratuste....(suna cam asa:mi-a zis mama sa ma duc,pan' la baie repejor/pentru ca mi-a luat dalin....)este reclama pe care mi-ar placea sa o vad cel mai des la tv.Mai este si reclama la un balsam de rufe,dar imi place tot bebele din ea,in rest...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GGina spune:

Pe mine nu ma deranjeaza continutul lor ,ci numarul lor.Pina se termina reclamele la tv, te duci si iti faci un dus,iti faci o cafea ,tragi o tigara, chiar 2 pe terasa etc.Sint peste tot reclame bune si mai putin bune nu numai in Ro.
Pe mine ma enerveaza ca sint prea multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:


Asta e reclama mea favorita copiati adresa daca vreti sa o vizionati.

http://www.youtube.com/watch?v=K45m79fEyz8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Da' de "zboaaaaraaa, puiule!!!" ce spuneti?
Noroc ca au scos-o de pe piata.
Subscriu la reclamele la Bonux cu "talii de viespi", "muscate invidioase pe prosop" si alte tampenii... A, mai erau reclamele alea la margarina sau branza cu o tipa care infuleca cu pofta o felie unsa si era murdara la gura... Aia cred ca nu mai vazuse dupa Revolutie haleala si acum se chinuia sa recupereze.
Sa vorbin de reclamele la absorbante? Mai ales alea mai vechi??? mai bine nu...
Imi plac insa foarte mult reclamele la Altex (sunt amuzante si mesajul e clar), reclama propusa de Lemoni o stiu de vreo 2 ani si este intr-adevar "de colectie" (eu stiam versiunea dublata in franceza... ).

Dora, mami de Ami -- 7 ani - 12 februarie 2007
Quod non potest diabolus, mulier vincit!

Mergi la inceput