FIV in Ungaria 21

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna seara
crisis...cam asa e prin strainataturi...te asteptam acasa
mi-ka ti-am vazut printesica dulce,sa fie sanatoasa si sa va aduca multe multe bucurii
va dau vesti nu foarte bune despre ioana....are doar 2 foliculi mari si 2 micuti,asta dupa doze maxime de merional....este suparata nu stie daca va face sau nu punctia
a facut hormonalele la clinica si FSH-ul ei nu este 6 ci 13 !!!!!!
traiasca synevo
magduta este bine,a inceput stimularea cu gonal
va pup fug la meci

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

cornelia, asta-i buna! cum e posibil sa fie o diferenta asa de mare la fsh intre synevo si szeged? fsh-ul l-a facut in ziua 2 sau 3 de ciclu, inainte de a incepe tratamentul? daca da, e foarte grav ca nu ne putem bizui pe astfel de analize, facute la lab. renumite, mai ales ca alta investigatie pt. rezerva ovariana nici nu exista momentan la noi. stau sa ma intreb daca nu ar trebui sa il repet si eu la szeged! imi pare tare rau pt. ioana, dar faptul ca are putini foliculi nu inseamna ca testul nu poate fi pozitiv! eu ii tin pumnii ca macar unul sa devina un bebe.
va pup pe toate si va doresc o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

magduta, doamne ajuta, iti tin pumnii sa mearga totul bine si sa vii cu vesti foarte bune1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiii

venim si noi cu vesti bune....nu facem injectiile de maturare a plamanilor ca uterul e foarte relaxat, lichid suficient si fetele grase:
Elena .. 1.157 gr.
Ana ... 1.052 gr.
colul lung si inchid ... de 4.5 cm

Am poze cu ele, va pun maine.. suntem frumoase foc, Ana era cu degerul in gurita ... Elena intr-o pozitie ciudata! Si Ana s-a intors .. din 69 transversal cum stateau luni seara acum erau la sueta, cu capurile unul langa altul in partea dreapta, tot transversal! Trebuie sa luam Materna si fier 1/zi ... utrogestan.. fara daca ma simt bine, continui cu restul inclusiv Gynipralul.. Pt. Arsuri mi-a dat ceva mai tare.. va spun maine si .. program de pat in continuare! De asta depinde tot!

Si cum eram asa voiosi ... ne-am oprit direct la Miniblu si am cumparat sterilizator cu aburi, sticle si tetine de la Avent, termometru cu cap mobil... forfecuta, pampersuri New born 1, sservetele umede, cosmetice BB de la Mustela, campuri sterile, tampoane san, termometru baie, bandaj special pt. cezariana, ser fiziologic!

Cornelia sa-i spui Ioanei ca suntem langa ea si ca va fi bine! Sa nu se necajeasca! ii trebuie 1 embrion lipicios .. nu mai mult!
Magduta tinem pumnii!
legaturoooooooooo trebuie sa-ti mearga bine
crisis hai acasa ... ca-i mai bine!

va pupacim!



PUSSI 27+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 10 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teacdrn spune:

cornelianeli-din pacate,daca-mi amintesc bine din ce am citit la acest subiect, s-a intamplat ca unele fete care aveau FSH-ul mare sa nu raspunda prea bine la tratamentul de stimulare si uneori Dr. Zadori a oprit procedura...eu am FSH-ul 14,2(Bioclinica) si m-a avertizat ca daca o sa fac FIV s-ar putea sa nu obtin rezultate asa de bune...ii tinem pumnii ioanei si trebuie sa ne amintim ca mi-ka a reusit cu un singur embrion si tocmai a pus recent niste poze frumoase...
Chiara-si eu sunt nedumerita de asa diferente....
magduta10-sa ai mult noroc!
pussi-sarcina usoara in continuare!!!!

va pup pe toate, Tea
editez: exprimarea mea de mai sus lasa de dorit....Sper ca Dr. Zadori sa nu considere ca trebuie oprita procedura; atunci isi are rost incurajarea pe care o incercam amintind de mi-ka...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna, fetelor! In primul rand va multumesc mult ca va ganditi la mine si va multumesc si pentru incurajari! Conteaza foarte mult pentru mine sa stiu ca-mi sunteti aproape si va ganditi la mine, mai ales acum camd nu merge chiar asa cum ar trebui.
Vineri voi face punctia, sper totusi ca din foliculii pe care ii am sa am macar doi buni, poate se formeaza doi embrioni.
O sa va mai scriu zilele astea.
Inca o data, va pup cu drag pe toate si va multumesc mult ca ma incurajati si ca va ganditi la mine!

Ioana
poze szeged poze cu animalutele mele poze noi animalutze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teacdrn spune:

ioana p76-ma bucur tare mult ca mergi mai departe!
tocmai ma chinuiam sa editez raspunsul anterior....
te pup si-ti doresc mult noroc si incredere!!!!
tea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

ioana ma bucur ca mergi mai departe,ma rog pentru tine
ti-am zis ca si eu as fi facut la fel....pana la urma e o loterie si trebuie sa ne jucam sansa
chiara daca ioana l-a avut 6 si e 13,eu care il am 10 cat l-oi avea?????
si l-as repeta dar unde?????daca la synevo in care eu una aveam incredere e asa de restul ce sa mai zic???
ioana a facut analizele la szeged in ziua 2,vazand fsh-ul mare zadori i-a dat si merional si gonal si i-a tot crescut doza....
pussi pup fetele frumoase
o zi buna

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

acum daca ma gandesc eu aveam mereu FSH-ul 3 la synevo si la medsana 5 si ceva. In rest analizele erau la fel, o fi vreo problema la analizele lor de FSH? Ca % de la 3 la 5 si ceva e diferenta destul de mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

quote:
Originally posted by pussi

Mi-ka ... ce de puiuti Bine ca acid la stomac ca nu stiu cum scapai fara sa-mi dai tort.. sunt o pofticioasaaaaaaaaaaaaaaa! Cum e Alex? Mai e bolnavioara?



PUSSI 27+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ


MAI AVEM 10 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!


pussilino,trebuia numai sa ridici un deget si eram la tine la Timisoara cu felia de tort
Am si eu o nedumerire: cum faci sa le deosebesti pe puiute, care este Ana si care este Elena? Glumeam
Alexia e bine acum, i-a trecut si diarea, iar azi mergem la doctor sa ne dea tratament pentru oxiuri sa scapam si de astia o data

Multumim pentru urari , pupam pe toate fetele, sa aveti incredere in D-zeu si veti reusi sigur!!!


_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput