FIV in Ungaria 21

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

teacdrn, conditiile sunt aceleasi ca si la noi (romania): 2-5 zile abstinenta; daca recoltarea nu se face la clinica, proba trebuie sa o duceti in max. 30 minute de la recoltare; daca se face si spermocultura, recipientul trebuie sa fie steril si sa se faca toaleta genitala (doar cu apa) inainte de recoltare; daca temperatura de afara e foarte scazuta (ceea ce nu e cazul acum), recipientul cu trebuie tinut cat mai aproape de corp; inainte cu 1 zi sotul sa nu consume alcool (personal, nu cred ca influenteaza prea mult rezultatul, dar, ma rog...asa se recomanda). sper ca ti-am raspuns corect. daca ar mai fi ceva de completat, le rog pe fete sa intervina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

n-am facut nimic la dr,nu pot incepe stimularea din cauza ca nu vine armata rosie,asa ca continui cu decapeptylul si vineri merg din nou,mi-a zis ca neaparat trebuie sa-mi vina pana atunci ca de nu trebuie sa opresc trat.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

a, in legatura cu ora pana la care se poate face spermograma: noi cand am facut-o a fost fie 10, fie 14. deci eu cred ca biologul citeste probele dupa orele diminetii, cand e prea ocupat cu punctii si transferuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

corina, ce ma bucur ca ai revenit! sa-ti traiasca flacaul sau printesa! deja 5 luni!!!! ce mai trece timpul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teacdrn spune:

Chiara-iti multumesc pentru raspuns.Tu ai observat diferente la rezultat in comparatie cu spermogramele facute in tara la Bioclinica? (in bine sau rau)
kla78-iti tin pumnii sa se rezolve problema ta.
va pup pe toate,tea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

CEAU!


PUSSI multumim de urari. Sa stai cuminte la patut, sa ai grija de O sa punem poze de la chef. A fost si prietena noastra Daria. Intr-un cuvant o intreaga nebunie,o sa vezi tu mai tarziu.
MAGDUTA 10 bafta, sa fie intr-un ceas bun si Doamne ajuta!



Ade 26s + Dari si Cai

AB Darius si Caius Gazele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Nu ma pot despartii de voi nici cum, ca drept uramre va mai scriu si ep ultima suta de metri
Kla nu te necaji, te rog eu, las' ca vor venii si rusii, nu au cum sa nu vina , vezi si al mien au venit la trei ziel duap socoteliel dr-tei. Capul sus si pe cind citesc pe net de la unguri vreu sa vad ca ai inceput tratamentul. Tin pumnii Doamne ajuta.
Corina ce ma bucur ca ai aparut si ma bucu r ca sunteti bien si bebele este bine. P e 26 d ene ajuta Doamne Doamen si nu intrerupem tratamentul vom fi acolo cu siguranta doar sa imi spui unde si cind sa ne intilnim, scriemi pe forum voi citi la unguri. Sa fiti cuminti si numai bine.
Teacdrn iti doresc si eu numai succes, si sa fie cu rezultat.
Pusii mult grija de voi.

VA PUP PE TOATE SI AVETI GRIJA DE VOI, SI NUMAI SUCCESE VREU SA CITESC PE FORUM

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Multumesc Adaca, va pup

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiiiii,

noi am fost la dr.( dureri de burtica fara contractii) si fetele sunt bine: Ana are 917 gr., Elena 1.170 gr. Colul lung si inchis... o sa mai merg odata saptamana asta si in principiu sambata-duminica fac injectiile de maturare a plamanilor! S-a reconfirmat data nasterii .. 1-2 noiembrie!

corina bine ati revenit!
tea sunt diferente.. la Bioclinica iese mai buna spermograma, la noi la Bioclinica a fost 85 de milioane si la Szeged 78 milioane... noi n-am avut probleme de spermograma!
magda sa ai grija de tine! fara stres.. pleci in concediu nu la tratament si sa veniti minim 3!
adaca va pupam si noi, BB din burtic ce face?



PUSSI 27+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

MAI AVEM 10 SAPTAMANI DE STAT IN BURTICA! DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna dimineata
despre ioana va spun ca este un pic suparata,are doar 4 foliculi,i-a tot marit doza,acum a zis ca face doza maxima gonal+merional.....
si saptamana viitoare imi primesc si eu schema
va pup


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)


Daisey


Mergi la inceput