Mamici de Martie-Aprilie 2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

quote:
Originally posted by Olgutzika
Deci pe 25.09 sper sa o pot ruga pe Ela sa treaca in listoaka un nou nume de medic.


Cu mare placere!

quote:
Originally posted by Olgutzika
Iar maine ma duc la Babes sa refac IgG si IgM de toxo si la Medlife sa iau rezultatele la TT. Si of course ca ma cam ia cu fiori cand ma gandesc la probabilitatea de a vedea rezultate proaste ..


Nu nu nuuu..n-ai voieee sa gandesti asa!!Incorrect considered!
Rezultate bune->mamica fericita->BB fericit=corect!!

quote:
Originally posted by Olgutzika
A! Si azi aniversam 15 saptamani.


La mai mare!!


Ela.. in 13+!!

Varsta mogaldetzei

Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Chris-Dumnezeu e mare-si sunt sigura ca totul va fi bine de data asta!
Marei dulci-care o incurajeaza pe mami cum poate ea!

Ela.. in 13+!!

Varsta mogaldetzei

Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Chris, eu urmez un tratament homeopat pentru o problema pe care mai demult am avut-o cu secretia, tot cu E-Coli, asa am si scapat de el din col, fara antibiotic (luasem inainte vreo 3, fara rezultat), inca mai am de luat remedii... insa de ce nu si-o fi facut treaba si pentru aparatul urinar???
Luni poate ajung iar la homeopat. Multumesc.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Cine stie , poate acel remediu este special doar pentru e-coli, si pentru infectie se da altceva, eu am vazut ca la fetita mea chiar si pentru acceasi fel de raceala, i-a dat altceva in randuri diferite.

Cristina 9+ si Mara(4 ani si juma')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Apropo de anestezia epidurala, eu am facut anestezie in coloana la operatia de apendicita si aveam 19 ani, nu doare deloc, nici nu simti. simti doar un lichid cald care ti se scurge pe sira spinarii, atat. Daca ar fi sa aleg intre cezariana si epidurala, ar fi clar epidurala, numai ca aici in Bz abia acum 1 luna o dna. doctor a facut-o, a fost ca un experiment. Poate pana nasc eu se mai fac, capata experienta.

Foarte frumoase povestirile voastre, m-au motivat sa fiu curajoasa pentru bebe.

8 sapt (cred)

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Elena ai 9sapt.!In fiecare zi de Vineri mai adaugi o saptamana la cele precedente!

Ela.. in 13+!!

Varsta mogaldetzei

Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Asa o fi, dar la homeopata la care merg eu se ajunge greu, trebuie sa stai la cozi... are numar limitat depacienti pe zi, doar 3 zile pe saptamana (4 pe zi); voi face si asta, sa vad ce-mi recomanda ginecologul (in niciun caz homeopate, dar sa vad cat de grav este).
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

saru'mana Zozela, * 1000000


9 sapt fix

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Aoleu, fetelor, cum sa reusesc eu sa mai scriu ceva demn de luat in seama, cand nici macar nu reusesc sa citesc din urma?! Zilele astea nu mai fac fata la numarul de pagini de la mamici! Vin de la munca, pregatesc ceva repede de halit si ma asez la calculator. Dar pana termin de mancat abia reusesc sa citesc vreo cateva pagini...si ma ia somnul, asa ca fug in pat...

In alta ordine de idei, am inceput sa ma simt excelent, asa cum spuneam si mai demult, numai ca acum aproape ca uit de sarcina. Parca nu ma mai doare nimic, inca nu ma incomodeaza burtica, nici nu mai obosesc, mananc bine... Se simte ca sunt in trimestrul 2!

Sa dea Domnul sa ne simtim toate bine si sa nu avem nicio problema pana la final!

Pupici!

Ioana
16+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

quote:
Originally posted by Nicoleta

Asa o fi, dar la homeopata la care merg eu se ajunge greu, trebuie sa stai la cozi... are numar limitat depacienti pe zi, doar 3 zile pe saptamana (4 pe zi); voi face si asta, sa vad ce-mi recomanda ginecologul (in niciun caz homeopate, dar sa vad cat de grav este).
Nicoleta



Poate ca daca ii zici ca vine bb, si vaaaai ce rau iti e, si nu poti sta la coada, te ia mai iute la consult

Io ce am invatat de la sarcina anterioara, si asta e sfat pentru toate randunicile: mintiti cu nerusinare cand intampinati o problema ca sa se rezolve cat mai usor si mai repede
Tre sa profitam cat mai mult sa ne ajute toata lumea, si noua sa ne fie cat mai comod si bine, ca doara e o perioada speciala in care trebuie sa fim protejate, ajutate si rasfatate la maxim, na!


Edit: ca sa nu ziceti ca e de la mine citire asta cu mintitu, sa stiti ca scrie intr-o carte asa ceva, mi-a spus sora-mea care e in Canada si care mi-a dat sfaturi super pana acuma (si e valabil si pentru dupa nastere cand navalesc toti sa vada bbu' si tu nu te mai tii pe picioare de oboseala - trust me, e testat )

Cristina 9+ si Mara(4 ani si juma')

Mergi la inceput