Mamici de Martie-Aprilie 2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Hai mai Elara!Asta cu frica de circulara e ca si frica de drobul de sare! Acuma..si cezariana are dezavantajele ei..
Nu conteaza cum alegem sa nastem pana la urma.Important este-ca in inima nostra sa fie alegerea corecta-si atat!!

Ela.. in 13+!!

Varsta mogaldetzei

Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Imi cer scuze ca totul pare invaluit in mister...

Simo,mami de Luca si 16+ cu

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Simonette,

Tu esti cea care intotdeauna ne incurajeaza, ne indeamna sa fim optimiste si sa traim fiecare clipa la maxim; din cauza asta am indraznit sa scriu msajul de mai sus, ca te vazusem un pic tristuta si as fi vrut sa fiu langa tine sa-ti dau un pupic si sa te rog sa ma ajuti si de-acum incolo asa cum ai facut-o de fiecare data cand ti-am cerut ajutorul. Poate ca m-am bagat un pic mai mult unde nu-mi fierbe oala, dar imi esti atat de draga ...

Laly 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Cristina, abia acum m-am apucat si eu sa citesc povestea nasterii lui Vladut, ca pana acum nu am avut timp. Si m-a intrigat o chestiune: nu-mi ies lunile la socoteala...
Cred ca in iunie 2005, nu 2006 v-ati decis ca sunteti gata sa aveti un copil.

Acum fug sa citesc. Revin cu impresii.


Elara
12+
vine bebe :)
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Laly, stai linistita! La mine tristetea nu dureaza mult! Azi chiar nu eram trista...n-am de ce...vezi ca ti-am trimis PM

Elara, ce figura esti! Nici mie nu mi-a iesit socoteala acolo dar am presupus ca a fost o greseala...bravo!

Simo,mami de Luca si 16+ cu

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

M-am intors.

Cristina, foarte frumosa si povestirea ta. Iar am dat apa la soareci... si sa nu te superi, pls, ca te-am corectat.
Simo,nu cred ca merit nici un bravo... ca sigur au mai observat si alte fete, sau altele chiar deloc nu au vazut fiind prea absorbite de povestire..
Eu insa.. sunt recunoscuta pentru firea mea critica... ..insa nu o fac cu rautate sau ironie, va asigur, ci cu bunavointa de a ajuta sa se indrepte lucrurile.

Nu m-ati vazut la lucru, ce ochi critic am...Daca ai stii de cate ori modific ceva pana ajung final... Cred ca sunt exasperanta pentru colegi... Eu ma simt bine asa..dar cand trebuie lucrat in echipa... Noroc ca sunt intelegatri si fac haz de necaz..ca altfel...

Delphin, ti-am citit si tie povestirea. F emotzionanta...De fapt eu oricum ma emotzionez usor de felul meu..iar acum... si mai si ca inainte...
M-a uimit ce gandire de strateg ai si pana la ce detaliu ai planificat tot... Si conceperea si nasterea...


Elara
12+
vine bebe :)
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Nicoleta, incearca cu cea mai mare incredere un tratament homeopat, am o prietena care a fost in aceeasi situatie, si a scapat fara antibiotice.
Eu insumi am avut o super urata conjunctivita, si dr voia sa-mi dea un antibiotic din ala toxic, nu am vrut si am facut tratament homeopat, in 5 zile am fost super ok fara antibiotice!!!.



Cristina 9+ si Mara(4 ani si juma')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Cu intarziere vin si eu la semnat condicuta!

Cristina, Delphin, frumoase si emotionante povestile! Tare mi-au trezit nerabdarea de a-mi vedea copilutza mai repede. Si cand vad ca si vorbiti de modul in care vom naste ...Eu prin renuntarea la Anca tocmai ce am ratat certitudinea unei nasteri prin cezariana , ca omul numai asa presteaza . Mie mi-e la fel de frica de toate trei variantele: cezariana, naturala fara anestezie si naturala cu anestezie. Si ma ingrozeste ideea epiziotomiei!!!! Brrrrr...Dar cum nu am de ales si cumva trebuie sa nasc, deci pana atunci trebuie sa imi alung toate temerile.

Ca ultime evenimente: pe 25.09 am programare la o doctorita ginecoloaga. Tot de la Municipal, sper sa nu aiba vreo problema in a ma accepta pentru faptul ca vin de la Anca...Deci pe 25.09 sper sa o pot ruga pe Ela sa treaca in listoaka un nou nume de medic. Iar maine ma duc la Babes sa refac IgG si IgM de toxo si la Medlife sa iau rezultatele la TT. Si of course ca ma cam ia cu fiori cand ma gandesc la probabilitatea de a vedea rezultate proaste ..

A! Si azi aniversam 15 saptamani.

Va pup pe toate!



Olga 15+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

zozela, merci mult de incurajari , pb este ca eu am mai patit-o odata urat cu o sarcina din cauza toxo, si nu pot sa fiu linistita pana nu vad rezultatele la analize, de asta sunt sa zicem precauta cu bucuria si veselia, mi-e frica sa ma bucur prea tare si apoi sa cad iara din copac.
Poate cand o sa trec peste asta, va povestesc si eu nasterea pufului meu Mara (pupe-o mami pe ea de scumpa si dulce care toata ziua ma pupa pe burtica...)

Cristina 9+ si Mara(4 ani si juma')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Olgutza Felicitari pt cele 15 saptamani! Bafta la noul dr. si sa ne dai de acum numai vesti minunate!

Laly, trimis PM!

Simo,mami de Luca si 16+ cu

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput