Desfierea??

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micsunea spune:

Lina,
La multi ani!!!
Multa fericire!

Va doresc multa sanatate si ii doresc Ioanei sa aiba parte numai de bucurii de acum incolo ca a tras mult!

Mii de pupici din partea mea, mamico!
Micsunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Revenind cu noutati, ca nu ma mai fac bine
Deci, marti a iesit din spital, urmand ca miercuri sa mai faca niste analize.
Si o intreb: "Vii pe la noi, pe ACASA, in vizita?"
Ca mai am si cate ceva pentru tine, sa vezi daca iti vin, (niste pantofi), il vezi si tu pe tati, pe catel,....

Raspuns:
Da, dupa ce imi termin analizele, vii si ma iei si vin.

Ok, ii zic lui sot care de abia o astepta, care s-a dus special si a facut cumparaturi pentru ea, "a taiat vitelul cel gras" pentru fiul risipitor ce se intorcea.
II fac "sedinta", adk ii zic sa nu se ia de ea, sa nu ii scoata ochii, sa o lase in pace!

SI?
A doua zi, sun si sun si iar sun la telefon si nu raspunde nimeni! Mai intai ma infurii, apoi ma ingrijorez, apoi trimit sMs ca nu stiam ce se intampla.

Si,
Ce sa fie, magaritza imi zice ca nu a auzit telefonul, ca nu vine ca e foarte cald , si ca vrea sa mearga la cumparaturi si o sa vina ea!

II zic ca noi vom pleca la mare vineri si vom veni luni, deci poate poate vine, si ce crezi ca a venit?
NU

Ei bine, de miercuri pana azi, luni seara, nu a dat un bip, un telefon, un mesaj, stia ca e ziua mea, ca am vorbit despre asta si nimc, numic, nici un semn!
Si-a vazut "sacii in car", si gata, la gunoi cu mine!

Am fost buna de mers la spitale,de nedormit noaptea, de cautat solutia cea mai buna, de platit bani grei ca sa poata fi tratata si PA ILIE!

Ce sentimente, ce minte la cap, ce alte alea, gen refacrea familiei si a relatie... Zero absolut

Ca sa nu mai vorbesc de saracul "taty" ca el si-a furat-o cel mai tare, chiar spera undeva in suflet ca va veni.

Dar stiti ceva????
Nici macar suparata nu sunt, gata e ca si cum nu ar exista, nu ma mai intereseaza, poate ma invat minte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

tuturor va multumesc pentru urarile trimise

Si sa mai stiti ceva,
nu credeam ca se poate creea o relatie pe un forum, dar iata ca se poate si inca este una care face bine la suflet!
Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Sarmana Lina, nu ti-am scris niciodata, dar am citit toata povestea. E groaznic prin ce treci. Ai crescut un copil ca sa ii faci un bine, sa nu-l lasi al nimanui si iata...ce mangaiere ai... Ce sa zic, pe lumea asta sunt si oameni fara sentimente. Evident ca e cumplit pentru tine, dar poate e mai bine s-o ignori, chiar nu merita sa mai plangi pentru ea. Daca n-au contat anii cand i-ai fost aproape, cand n-ai dormit pentru ea, cand ai tremurat pentru fiecare clipa a existentei ei, cand te-ai umplut de fericire pentru fiecare reusita sau ai plans de emotie ca avea vreun examen... nu cred ca vor conta banii pe care i-ai cheltuit acum cu ea. Las-o sa mearga pe drumul pe care si l-a ales. Nu-i poti face bine cu forta. E o vorba: Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si in traista... Poate asa ii e scris , sa se intoarca la matca si sa traga in jug, daca o viata civilizata nu a preferat-o.
Probabil ca nici nu-mi pot imagina prin ce treceti, tu si sotul tau. Ati facut sacrificiile toate pentru ea, Dumnezeu va va rasplati pentru asta. De la ea se pare ca nu va puteti astepta nici macar la respect. Ea nu s-a respectat pe ea, renuntand la o viata civilizata si educata si alegand sa traga la rame; cum ar putea sa va respecte pe voi. Nu vreau sa fie o ofensa pentru voi, dar opriti-va sacrificiile, se pare ca nu aveti pentru cine. Alinati-va ranile unul altuia si lasati-o sa-si duca crucea. Va veni si momentul cand va deschide ochii. Insa atunci...
Va doresc din suflet sa aveti putere sa decideti intelept!

"Arata-te puternic cand esti slab si slab cand esti puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Scuza-ma ca am trimis mesajul prea repede.
Voiam sa iti spun LA MULTI ANI!!! si sa iti trimit mii de .

"Arata-te puternic cand esti slab si slab cand esti puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Am primit avertisment si nu stiu din ce cauza, asa brusc si dintr-o data!
Oare cui sa ma adresez sa aflu, pentru ca reclama nu am facut, urat nu am vorbit, despre rasism....
Chiar nu stiu cum si pe cine am lezat!
Normal ar fi fost sa primesc si eu un mesaj inainte, chiar nu inteleg nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala spune:

Buna Lina,

Ti-am urmarit subiectul si cred ca scapi din vedere un lucru foarte important - dragostea adevarata este neconditionata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

quote:
Originally posted by lala

Buna Lina,

Ti-am urmarit subiectul si cred ca scapi din vedere un lucru foarte important - dragostea adevarata este neconditionata.



si eventual reciproca, nu? pentru ca altfel cred ca are alt nume povestea asta....
neconditionata a fost oricum, insa si un caine da din coada cand te vede, doar daca il mangaii

Nu mai vreau sa comentez, ca oricum nu are rost, insa sincer nu ma asteptam sa mi se intample asa ceva, inerc doar sa uit si sa ma vindec de aceasta "boala", poate o sa treaca sau o sa recidiveze, nimeni nu stie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala spune:

lina,

Dragostea nu este intotdeauna reciproca,ca adulti stim asta foarte bine.

Iti pot spune din experienta ca un copil isi doreste sa fie acceptat asa cum e, cu bune si rele, indiferent de comportamentul pe care il are. Nu poti iubi pe cineva atata vreme cat respecta standardele impuse de tine iar in momentul in care nu mai controlezi situatia sa schimbi foaia. Asta nu este dragoste...

Personal cred ca Ioana isi doreste liniste si dragoste nu bani, case, pantofi, etc. Poate nu stie cum sa iti spuna, poate este prea tarziu, poate ii este teama....

Si,inca un lucru, chiar si cei care nu au copii infiati trec prin aceste situatii.

Am citit undeva ca prin copii ne exprimam dragostea fata de viata. Chiar trebuie ca cei pe care ii iubim sa ne fie recunoscatori pentru asta?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Lina sunt alaturi de tine!
Imi pare tare rau prin ce treci si mai ales in zilele dulci-amare pe care le-ai avut in ultima vreme.

A creste un copil, fie ca-l nasti tu sau nu, nu e ca si cum ai creste un porumbel si cand e gata sa-si ia zborul pa si la revedere pe vecie, i-ai dat libertatea de care are atata nevoie si gata, dispare din viata ta pt totdeauna.
Aici e vorba de mai mult de atat, e vorba de o familie cu tot ce inseamna ea, familia ce este atat de importanta in scurta noastra viata, familie ce inseamna parinti, copii, bunici. Mai este vorba si de relatiile interumane create in timp.

Nu poti pleca asa ca si cum nimic nu ar conta decat propria ta persoana si prezentul.

Lina nu renunta totusi sa speri ca poate la un moment dat va aparea din nou in viata ta asa cum ar trebui. Este inca imatura in gandire si nu are o scara de valori bine stabilita inca.


Poze Sabina Teodora


anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput