Desfierea??

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Azi Ioana inplineste 20 ani!
Este pentru prima oara cand isi serbeaza ziua inpreuna cu mama ei.
I-am trinis un pachet cu cadouri, lucruri folositoare ei si numai ei si toate fetele de la birou i-au facut inimioare si s-au semnat cu urari pe ambalajul coletului.

Eh, dar asta nu e tot
M-a sunat sa imi multumeasca pentru surpriza si mi-a zis ca de fapt azi va mai avea loc un eveniment in viata ei: se logodeste
Si mi-a dat si detalii despre viitorul sot; fi-ti atente:
este nepotul tatalui vitreg, are 36 ani, sta cu mama si este liber profesionist adica nu face nimic sau face cand si cand cate ceva

Si foarte fericita, mi-a zis ca se va muta cu el,( au scapat ai ei de "piatra din casa"), ca nu va lucra la champing,cand se va deschide sezonul, nu va practica niciodata meseria pe care de bine de rau o are-manichiurista-coafura si ca va sta acasa si va avea EL grija de toate!

Ei ce puteam sa ii zic?
Sa fie fericita si sa aiba grija, ca are o meserie, ca ar fi bine sa munceasca sa aiba o carte de munca si o protectie, sa nu depinda de nimeni niciodata si daca asta is doreste, daca asta este soarta ei, de soarta nu poti fugi

In sfarsit i se inplineste "visul" va avea o familie, a ei, un sot care sa o intretina!
Din Ce? Habar nu am, ca nici macar pescar nu e!

Si sunt un pic cam amarata,indoita, nostalgica, poate mi-am dorit sa mi-o ceara MIE cineva, poate mi-am dorit sa fiu sigura ca ii este bine, sa fiu alaturi de ea.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Chiar ma intrebam ce mai faceti.. Ti-am vazut emisiunea, mi-a placut si Ioana, si tu
Ce sa zic, ale tineretii valuri.. poate se va intoarce inapoi, poate o sa-si schimbe viata.. Nimic nu e intamplator, toate au o explicatie, numai ca nu o vedem noi la moment..
Asa cred eu si sper sa fie bine in viitor pentru voi doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmmaria spune:

Lina, simt si stiu ce se ascunde sub cuvintele tale. Si n-as sti sa-ti trimit inapoi - nu ceva inteligent, ci niste cuvinte care sa te aline, sa-ti faca mai usor greul pe care-l duci.
Asa cum, atunci cand imparti iubirea, ea de fapt se inmulteste, cred ca si durerea, daca ai incerca si ai putea sa o impartasesti cu prietenii si cu cei din jurul tau (si ma refer aici si la noi, cei de pe forum), s-ar mai diminua.
Pana la urma, tu de asta ai nevoie: sa nu mai simti atat de acut durerea.
Ioana nu prea mai are nevoie de nimic in acest moment, ea crede ca are tot ce se poate avea si tot ce si-a dorit.
Daca te ajuta, mai scrie aici. Nu stiu daca putem sa te ajutam cu ceva, dar macar te intelegem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Bine ai facut ca i-ai trimis acel pachet. Dar nu uitat, tu esti mama ei, chiar ea a recunocut asta.
M-a durut chiar si pe mine ceea ce face Ioana, pentru ca eu chiar speram ca se va intoarce la tine.

Trebuie sa-ti porti crucea mai departe si chiar daca a luat-o pe un drum anevoios eu zic sa-i fi alaturi. Problemele grele pentru ea deabea de acum incolo vor incepe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Mama ei poate doar pe acte!
Ma intrebam daca se marita eu in ce calitate as participala nunta? Ca soacra mica, nu, mama, nu, poate doar cunostinta de la Bucuresti
O umilinta in plus, lumea ei, familia ei, obiceiurile lor

Ea nu s-a plans deloc de cand a plecat, nu a aratat ca ar avea nevoie de ceva, sa ceara ceva, am trait cu impresia ca an cladit ceva in sufletul unui om, in constiinta lui, insa se vede ca apa trage la matca ei si acolo in felul ei, ii este binele, ala de acolo
Ca si acolo traiesc oameni, ce daca nu au serviciu, conditii si traeiesc cum pot?
ca poti trai si fara educatie si sa muncesti din greu, fizic si sa nu ai nici o bucurie decat poate sex si bautura

Ma gandeam sa ii fac un album cu poze, ale ei , nu atat cu noi, ci cu locurile pe care le-a vazut, sa aiba ce sa ii invete pe copii ei, sa le povesteasca, sa le arate ca mai sunt si alte orase in lumea asta,alti oameni, obiceiuri ,dar la ce i-ar folosi?

Scuze, credeam ca a trecut, insa se vede treaba ca nu trece si doare rau, tare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Nu pot spune nimic, sincer... vreau doar sa stii ca, atat cat pot, adica doar verbal pe un forum de mamici, iti sunt alaturi. Putere!



Poze in concurs, votati-ne daca va plac:
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=11" target="_blank"> Concertpe2voci
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=45" target="_blank"> zbor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

lina..Te citesc, te-am urmarit la tv, incerc sa-mi imaginez prin ce treci...cred ca e f greu.....

Totusi, indraznesc sa vin cu o mica incurajare. Ceea ce ai cladit tu in sufletul ei de om, va ramane acolo, undeva. Toate valorile pe care le-ai sadit in fiinta ei inca sunt acolo. Cumva, candva vor iesi la suprafata si o vor ajuta sa iasa la suprafata atunci cand va avea nevoie, pentru ca sa-i fie mai bine in viata.

Sunt alaturi de tine.


www.onetruemedia.com/shared?p=50421ce0af62c19928491d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze si filmulete NOI-Sabina Teodora


anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Fa-i acel album si dai-l cu toata dragostea ta. In inima ei tu esti mama.
Chiar daca vei trece macar intamplator, pe la nunta ei, du-te, nu te priva de acest lucru. Sigur va plange cand te va vedea. Mereu va avea nevoie de tine, chiar daca acum este incapatanata si nu vrea sa recunoasca.
Dumnezeu sa te ajute, scumpa Linasobolina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Lina, sunt alaturi de tine si ma gandesc ca fata ta si-a luat "zborul" pentru ca a vrut sa isi intemeieze o familie, desi parerea mea e ca s-a grabit sa faca asta... probabil ca acolo a gasit libertatea "maxima" pe care nu o avea aici... probabil...
din pacate viata ei nu v-a fi, asa cum ti-ai fi dorit-o tu, pentru ea, adica nu va fi asa cum a crescut in cei 10 ani la voi, plina de bunastare... cine mai stie, Dumnezeu stie daca e mai bine sau mai rau... dar tu ti-ai facut datoria de mama si banuiesc ca in continuare ti-o vei face, de cate ori va fi nevoie, insa stiu sigur ca "te doare" tare rau ce cale a ales... si cum a ales sa plece...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei din vechiul concurs este Humulesti.jpg
_
Poze din concurs:
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">poza Dianei este eupleclaBrasov.jpg

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">poza Dianei este pictata.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Ufff, si eu am asteptam la un moment fericit...mereu intram sa vad daca ne-ai mai scris ceva... si cand colo?!
Pacat ca se adanceste din ce in ce mai mult in acele locuri... e adevarat ca si acolo traiesc oameni; dar sunt oameni care nu au vazut si alta fata a lumii...
Parerea mea este ca din ce in ce va fi mai greu de recuperat ceva... ii va fi rusine (daca nu cumva ii este) sa recunoasca ca a gresit, ca a renuntat la voi si la lumea in care a crescut; iar daca este sensibila sentimentul de rusine si vinovatie nu o va face decat sa se afunde mai mult acolo si incet incet sa isi accepte soarta nefericita!
Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau, este sa nu rupi legatura cu ea, sa ii fii aproape, sa o suni des si sa vorbiti pe cat posibil si pe cat mai mult; sa ii iei pulsul la telefon cat mai des, imposibil sa isi ascunda starea de fiecare data... si asa vei vedea daca este fericita! E un prim pas ca pleaca de "acasa", de langa oamenii care au influentat-o si care au amagit-o ca le este draga... poate iesita din mediul asta si plecand departe de ei (chiar si cu cativa metri) isi va aminti ce a pierdut... Trebuie sa o incurajezi sa stie ca lumea nu se opreste aici, ca oricand va avea unde veni si oricand viata poate fi luata de la capat! Fii langa ea, profita ca nu va mai fi langa "ai ei" si forteaza ajutorul moral pe care i-l acorzi...
Fa si acel album de care zici; poate uitatul in el ii va trezi amintiri si stari de atunci incat sa se revolte asupra noii ei conditii! Dai sfaturi privind casnicia, privind casa, privind contributia sotului.... Orice poate fi necesar pentru a o ajuta!
Te pup si asteptam sa ne mai zici ce se intampla...Numai bine!

Mami si Ioana nasturica
Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput