Mamici de septembrie - octombrie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Domnisoarei SOFIA , cu intarziere!

Felicitari mami Daniela Radu sa-ti traiasca fetitza si sa fiti sanatoase!

Ramonaiani, bine ai venit acasa cu frumoasa Eliza!
Ce latina-baby ai facut in maternitatea teutonilor - s-o auda, sa se exprime fata!! Bravo Eliza, mama, zi-le! Si sa fie razareatza ca Mami!
Tot vreau sa te sun, dar mi-e sa nu te prind "prinsa" cu cea mica, sa nu deranjez...

Insanatosire grabnica sotzului de Alinush!

Gabriela, am plans citind povestea nasterii Sarei. Frumooos...

Terrapin - creeaza-tzi micul univers cu BB al tau si ignora cat potzi mediul...

Andrusca, bine ai venit!

Ce frumoasa burtica are Flori Gravidutza! Ptui-ptui!

Piciulika 37+ Michael
Si suntem in luna 9!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Alice, nu cred ca este o regula. Eu anul trecut am mers la spital cu apa rupta si in 3 ore nascusem foarte usor si rapid din trei impingeri.

Lia, 3 saptamani - Runa Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Carpatina, sa nu ma batzi (mi-ajunge nasul lung!): merg pe la servici, cam 3 ore, inca: finalizari diverse, predare task-uri etc. Nu puteam sa dispar chiar asa din peisaj... Da, stiu, am invatzat cam tarziu ca am alte prioritatzi, dar acum am mare grija.

Bee, Simt ca mi-am schimbat starea de spirit, dupa cum se vede in pozne... psiholoaga lui Rox mi-ar pune diagnosticul de 'labilitate psihica' probabil?! Oare ca o buna Geamana, am o oar'sce dualitate...? Acum mi-e mai bine ca oricand si chiar savurez ultimele saptamani!
Yaya, baga si tu o tura de pozne - ca asa de iute a trecut starea asta special de graviditate...!

Moldoveanca draga, stiu ca trebuie sa-ti fie greu cu tatal tau. Pentru tine am pus pe mailul comun o chestie de aia in powerpoint, care mie mi-a placut foarte mult: "De la tata catre fiu". Poate te ajuta sa treci peste momentele astea mai cu rabdare...

Adimercedes, azi noapte ma gandeam la tine, unde ai disparut asa! Merci de link -

Amar, pai ce faci, nu mergi sa-mi nasti nora? Pun si eu majorete din kashkavalia, intariri pentru trupele masive carpatine - nu obosesc, fii pe pace!

Piciulika 37+ Michael
Si suntem in luna 9!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Bine v-am regasit si felicitari mamicilor!!

Sa va traiasca puii si sa fie sanatosi!!

Eu ca o gravida in 33s care se respecta, tocmai am terminat cu mutatul... 90%!!! si azi am pus si netul asa ca o sa va tot bat la cap de-acum inainte!!

Contractii am avut la greu, medicatia am schimbat-o de vreo 2 ori pana mi-am facut eu o combinatie care ma ajuta!! Adica jumatate din medicamentele din prima tura dimineata si jumatate din a doua tura seara!!! Ca la nebuni, sper sa stea bb acolo macar inca o luna!!

mey... n-am apucat sa citesc nimic din urma, dar parca toate nasterile au fost ok, nu-i asa?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

alice desi nici eu nu prea stiu cum sunt contractiile,ceea ce ai tu,mie imi suna a contractie.se pregateste bebelinul




danielle 38+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Am montat caruciorul, spre fericirea Alexandrei care plimba toate animalutele ei prin casa. BB doarme de la ora 11 jumatate, si sper sa mai doarma putin sa apuc sa o culc pe Alex la pranz. Partea proasta e ca nu i-am sincronizat si ca atare eu nu pup somn azi. Cel mult car carutul in dormitor si il legan cu o mana in timp ce motai. Asa am facut asta noapte cu scoica.

Betty, sunt sigura ca ii transmit bebeluslui starea mea si cred ca e valabil si viceversa, ca numai cum vad ca il doare burta si plange putin ma trec toate transpiratiile. De unde ai cd-ul respectiv?

Lia, multam mult. Nici eu nu l-am mai cantarit, nu vreau sa fac o obsesie. Am cantar, dar astept sa il duc vineri la medic si sa vedem ce si cum.

Alice, durerile ca la ciclu de cateva secunde sunt contractii. Si asa este, daca se pierde din lichid travaliul este mai lungut.








Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Gabi, Ramona... multumesc pentru povesti... noroc ca sunt singura in birou si m-am putut smiorcai in voie..

36+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Sabina, la multi ani Sofiei!BB Ghoe e un dulce!
Piciulika, esti o super viitoare mamica!
Tomasa, ai grija! E destul ca esti insarcinata, nu mai ai nevoie si de o raceala.

Sa stiti ca va citesc pe sarite, cum pot, fiindca Degetica imi ocupa tot timpul si nu mai apuc sa scriu. Ne-am adaptat bine acasa, a cazut buricul, facem baita, mancam si cred ca luam in greutate corespunzator. Sambata mergem la control si sper sa trecem de pragul de 2kg, sa ma mai linistesc si eu si sa va pot spune cum m-am trezit eu fata in fata cu copilul cu 6 saptamani mai devreme. Deocamdata papat tzitzi, muls, dat completare cu lingurita.... ramane numai o ora intre mese. Noroc ca noaptea bb doarme, se trezeste max. o data, de foame sau ca are kk in pampers.

Eu sunt cam depresata, mi se pare ca m-am trezit prea repede cu copilul in brate si mi-e dor de burta de gravida, desi inainte abia asteptam sa scap de ea.
O sa treaca, target-ul meu e greutatea Degeticai.

Bernix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiciDe2007 spune:

Urmy, pentru prima pagina, nu ne dai mai multe detalii despre fetita Danielei? Macar cum o cheama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Alice scumpo, cred ca alea sunt contractii.

Roxana l-am luat de la Miniblu..poti sa suni la ei si sa-i intrebi daca il au pe stoc.
Roxana am o intrebare: din cate am inteles nu este recomandat sa il ti pe b ebe mai mult de 30 de min in scoica... mie asa mi s-a spus.

Ramonaiani super povestea nasterii tale!!!

Am uploadat si eu poze noi cu bebe Mario. De data asta taticu nu prea a reusit...nu prea este el expert in fotografiat....dar merge.

Betty78de bebe Mario-Alexandru


poze noi cu mine gravidutza si bebe Mario-Alexandru
poze noi cu bebe Mario-Alexandru
bulinutza noastra

Mergi la inceput