Mamici de septembrie - octombrie 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ISABELUTA

ROXANA 34+ "ursuletz" GEORGE IONUTZ
AMR maxim 6 saptamani!!

"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrusca13 spune:

Buna fetelor, sunt si eu o graviduta de octombrie va rog sa ma primiti printre voi chiar daca este cam tarziu. Va urmaresc de mult timp dar abia acum am prins curaj sa scriu. Va

Andi32 si Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

RGE, e adevarat ca placenta de gradul III e o placenta imbatranita, dar asta nu inseamna nici ca nasti curand nici ca o sa-ti provoace doctorul nasterea atat de devreme. Cred ca te va supraveghea mai atent sa nu cumva sa apara retard de crestere la bebe sau vreo suferinta fetala. si fii optimista.
Tomasa, sanatate.
Ramonaiani si GAbi, frumos ati povestit. SI emotionant! Fiecare nastere e atat de diferita pe cat sunt si copilasii intre ei.
Urmy, bafta la doctor.
Gema, nastere usoara.
Tomitza


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmkriss spune:

Salutare mamici si bebici !!!

Am ajuns si noi acum de la doctor cu vesti bune.
Bebe e ok, cordonul la fel. Are deja 3,9 kg.
Dupa DPN ar trebui sa se nasca pe 22 sept., dar doctora a spus ca ea crede ca o sa o chemam la munca in weekend. Abia asteptam. Daca nici atunci nu se va intampla minunea pe 19 mergem cu catel cu purcel la internare.


POZICI NOI CU FLORI-GRAVI

Flori 38+ cu si tati

Cat a mai ramas
Flori graviduta si BB la echo
www.youtube.com/watch?v=yrsiM_fdDvQ" target="_blank">BB face pe actorul la eco 21 sapt

AMR MAXIM 6 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Roxana, inca nu stiu cate kg are bebe, trebuie sa-mi iau un cantar sa o monitorizez. Stiu ca s-a nascut la 4300 g. De mancat ii dau atat cat vrea ea. Eu nu fac decat sa trec intr-un tabel cat mananca si la ce ora si sa fac totalul. Nu pare sa fi slabit, e la fel de bucalata. O cantaresc peste cateva zile si iti spun.

Lia, 3 saptamani - Runa Miruna
Cat de organizata poti sa fii! Sa citesti si pe forum, sa raspunzi tutuor cu un cuvant bun! Esti de admirat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Roxana, la mine s-a calmat dupa ce m-am linistit eu. Dar la tine e greu, dupa cum descrii situatia. Eu sunt doar cu bb si uneori tot simt ca as fugi. Cred ca daca imi dadeau si mie sa completez chestionarul, nu mai imi dadeau externarea .
Sabina, Sofiei!!!!
Gema,
Mandarinutza, asa a inceput si la noi, cu o bubita. Acum are multe, mi-e si mila cand il vad asa. Il sterg cu ser deocamdata. Daca nu ii trec pana vineri, o sa sun la Medicover sa ii intreb pe aia ce sa ii mai fac. La scutec ii mai apar si lui Stefan bubite uneori si il dau tot cu Bephanten.
Kalosalina, a fost o problema cu locurile la maternitate, dar s-a rezolvat.


Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Sim multumesc de raspuns!

A venit Bebica!!!

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

gabriela si ramonaiani tare faine povestile despre nastere,si cu ras si cu plans! sa va traiasca minunile si sa va bucurati de ele!
andrusca bine ai venit
nana ne pregatesti vreo surpriza ceva?nu prea mai esti asa activa





danielle 38+ Ebonee
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

Fetelor.....va rog sa ma lamuriti si pe mine.
Eu in saptamana 39 ma intreb care or fi alea contractii .

De vreo 2 zile am niste dureri gen menstruatie, noaptea, iar azi deja am si ziua, dar sunt aiurea...asa cateva secunde, parca ma curenteaza, unele mai intens altele mai slabe. Astea or fi oare?

Sau cand burta se strange parca, se intareste si se vede forma lui bebe ? Astea nu dor, simt doar un discomfort.






39+ Sasha Gabriel


http://good-times.webshots.com/album/559847818JkNmnj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_ spune:

a, si uitasem inca ceva sa va intreb.
Voi ce parere aveti? Eu dupa cate v-am citit povestioarele despre nastere, am tras concluzia ca cele care merg la spital in urma contractiilor - nasc mai usor si mai repede, iar cele care merg pentru ca li s-a rupt apa au un travaliu mult mai greu si mai lung.

Asa o fi oare?






39+ Sasha Gabriel


http://good-times.webshots.com/album/559847818JkNmnj

Mergi la inceput