Mamici de septembrie - octombrie 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Fetelor, am scapat si eu de instalatori, inca nu am reusit sa punem totul la loc, dar macar am scos molozul din casa.
Vad ca fiecare zi de septembrie ne-a mai adus cate un bebic, si toate mamicile au nascut normal. Felicitari proaspetelor mamici si bebei sanatosi si mancaciosi!
Nastere usoara Sabinei si probabil lui Prisi, care vad ca nu mai zice nimic!
Si mie imi e dor de Roxana. Nu mai stiti nimic de ea?
Ieri mi-a nascut o prietena, a nascut la 37 de saptamani jumate o fetita la 2.700, natural. Dar s-a cam chinuit. Acum sunt bine amandoua si asta conteaza. Pe mine m-a socat cand m-a sunat si mi-a spus ca e cu fetita langa ea.
Eu sper ca bebele meu sa vina cand trebuie, adica sa stea cuminte pana la data cand ne programeaza d-nul doctor la cezariana, ca mi-e tare frica.



Carmen 35+ Andrei
Asa creste bebele nostru http://bd.lilypie.com/RMNXp10.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

neatza
Felicitari Lavinia pentru Miruna! Recuperare usoara
Sabina nastere usoara si recuperare si mai usoara!
Sabina.Y bine ai revenit!

Annisia esti activa azi!

Despre Roxana a tot scris Sabina despre ea... chiar aseara zicea:

quote:
Originally posted by Sabina
Tomasa, Rox e ok, am mai scris, dar e f obosita, pt ca bb suge incontinuu.
va rog eu iertati-o de forum:))




adimercedes asa am patit si eu dupa ce am intrat in concediu... am bagat la somn. Radea sotul: asa ai inceput sarcina, asa o termini. Depresii, asa cum zicea Annisia, nu cred ca a scapat vreuna fara ele. Sunt normale pentru ca te gandesti la micul sufletel care o sa vina in viata ta. Si nu te speria ca nu ai timp sa-i aranjezi tot bebelusei. O sa vezi ca apare exact cand trebuie.





Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Cecilia vezi ca bebe Yannis nu vrea sa iasa cand i se pun majorete... lui trebuie sa-i gasim altceva de incurajare . De fiecare data cand au fost majorete nici macar nu s-a sinchisit de ele.

prisi ne faci surprize ???

pentru cele care urmeaza...

si eu cica azi am DNP-ul... ce baiatul mamei am eu



Mad cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Alehiam stie!!!! Hihihihihi...


Bebe Yannis in evolutie

M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Sabinasucces azi la intalnirea cu bebe Gheo!!! Scuze ca am facut urarea prea tarziu!
Laviniafelicitari pentru Mirunica ta! Sa fie o fetita papcioasa si cumintica!
Devylla bine ai revenit acasa cu Erika!!!
Annisia uite de la mine o incurajare!!!

Eu ma simt de parca m-a batut cineva. Sper sa nu fiu racita!!! In plus experimentez tot felul de dureri. De exemplu acum de cate ori misca bebita am o durere scurta ascutita ca la inceput de rosa...Probabil asta e doar inceputul!


isabeluta36 +
bebita
AMR 23 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata si de la noi dragutelor.

bun venit acasa Devilla.sa-ti traiasca fetita si sa fiti sanatosi sa va bucurati de ea.

Sabina inca odata multa bafta.suntem alaturi de tine.

noi am avut o noapte de cosmar.
Cristisor a plans toata noaptea de dureri de burtica.nu am stiut ce sa-i mai fac.
am plans in rand cu el si cu tataso.

s-a invinetit tot.Dumnezeule da` ce crizeeeeeeeee.
m-am speriat rau de tot sincer.

acuma doarme desi trebuia de 15 minute sa se trezeasca sa pape.se trezeste fix la 3 ore.

fetelor voi le dati papica si noaptea ???
asistentami-a spus sa-i scot masa de ora 3 noaptea.dar imi plange de ti se rupe sufletul.

asa neputincioasa m-am simtit asta noapte ca-mi venea sa urlu cand imi vedeam minunea chinuindu-se si eu nu puteam face nimic.

ei s-a trezit.

mai vorbim.

AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Bai, nu incepeti cu prostiile!!! Lasati-mi baiatul in pace - stie el mai bine ce are de facut!!!!


Bebe Yannis in evolutie

M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Afibebe, eu ii dau sa manance la cerere, am incercat sa ii dau mai des ca sa scape mai repejor de icter, dar nu e cooperant daca il trezesc eu. Asa ca papa cand vrea el, inclusiv noaptea. De durerile de burta noi am scapat, slava Domnului! Ii place in schimb sa stea langa mine in pat si sa doarma. Hmmm, sper sa nu se invete asa...

Sim si Stefan (25.08.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Vaiii, fetelor, sunt asa de mahnita!!!! Am aflat ca tatal Soniei a parasit fetele dupa ce s-au intors din Germania... Offf, unii oameni chiar nu au niciun Dumnezeu pe lumea asta.... Chiar ma intrebam cu B cum poate fi atat de zambitor si fara grija, cand fetita lui trece prin atatea chinuri... Vai de capul lui de ... Nu mai zic nimic... Ma bag la nani...


Bebe Yannis in evolutie

M-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Sabina naste in jur de ora 11, nu mai are saraca rabdare... Va rog mult sa va rugati pt. ea, ar fi frumos ca Gheo sa aiba parte de toate gandurile noastre bune cand intra pe aceasta lume.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
36s fixMaria

Mergi la inceput