Randunici martie-aprilie 2008 - (9)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Felicitari pentru miresici!!
Am si eu o intrebare: fina mea tre sa nasca in noiembrie, si eu sunt cu bb in burtica, stiti cumva daca am voie sa fiu nasa la bb?
Ca parca auzisem ceva ca nu ai voie insarcinata in biserica, sau ceva de genul asta, si la mine oricum o sa se vada burticuta pe atunci...

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Olga si eu iti urez Casa de piatra!!!!!si sa aveti parte de tot ce este mai buna in viata!!!!!!

Nici noi nu suntem casatoriti: anul asta o sa facem o logodna si eventulas cununia, nunta ramane pe vara viitoare.Ma bucur ca mai sunt mamici ca si mine.Ma simteam complexata ca la aspirante optimiste erau toate casatorite.

IRINA
+8

http://bd.lilypie.com/dWtmp3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Chris eu nu am auzit asa ceva..............dar ce este un delict sa ai un bebe in burtica????Eu cred ca este cel mai fain lucru sa ai un bebe in burtica si sa botezi unul in timpul asta.
Dar daca fetele stiu altceva..............asta este parerea mea.

IRINA
+8

http://bd.lilypie.com/dWtmp3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Api nu e un delict da asa auzisem io mai demult, si acu sutn tare curioasa daca asa e.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Saptamana asta incepe vesel cu stiri despre nunti!!!
Sa fiti frumoase si vesele si fericite, Randunici-Miresici!

Si traditionalul "Casa de pitra!", si pentru Naty, si pentru Olgutzika!


Pupici!


cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Buna dimineata burticutelor,

Tare harnicute ati mai fost in week-end-ul asta! Eu am avut un week-end relaxant, cu cateva greturi, dar ... deja m-am obisnuit. Ce sa fac? Atata timp cat bebe e bine-sanatos, rezist.

Astazi am intrat in a 12-a saptamana, sper sa fie usoara si sa treaca repede, sa ajung si eu la ziua magica cand bebe o sa-mi dea de stire ca vrea sa comunice cu mine: o miscare mai puternica pe care s-o simt si s-o identific ca venind de la el. Cam cand ar putea fi asta? Eu citisem ceva de saptamana a 16-a, dar vad ca unele dintre voi deja au simtit din a 14-a saptmana.

Mai vroiam sa va intreb ceva, mai ales cu vremea asta ploioasa, as avea chef sa citesc cand ma cuibaresc acasa seara in pat: despre ce carte vorbeati voi despre sarcina, nastere, etc. ...? Spuneti-mi si mie, va rog, sa mi-o cumpar si eu daca e interesanta si ne ajuta sa intelegem mai bine prin miracolul celor 40 de saptamani si dupa. Multumesc mult!

Am vazut in week-end un film tare dragut pe HBO: "9 luni" cu Hugh Grant, o comedie tare draguta si foarte realista despre aflarea vestii venirii pe lume a unui copil, intr-un cuplu. Daca aveti ocazia, sa va uitati, o sa va distrati de minune.

Va pup mult si o zi usoara tuturor randunicilor si mogaldetelor lor!

Laly 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Chris,

cumantul meu e preot...l-am sunat acum un minut si l-am intrebat daca o femeie insarcinata poate sa boteze un copil sau exista interdictii in acest sens.

Mi-a raspuns ca nu exista o asemenea regula in Biserica Ortodoxa!
Asa ca poti sa botezi linistita, indiferent daca burtica evizibila sau nu!



cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Naty, iti doresc din tot sufletul Casa de piatra!, sa fiti sanatosi si fericiti (toti 3), sa va intelegeti bine si toate dorintele sa vi se implineasca. Te pup mult si asteptam poze dupa 30!!! Sa nu te faci ca uiti ...

Laly 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Hai maaaaa ce frumos ca v-ati gandit sa va uniti! Sa aveti un ceas bun, mamici-miresici! E mai bine ca bb sa aibe mami si tati cununati la biserica.
Si eu am o prietena care si-a facut nunta, apoi miresica s-a retras mai in spate, si si-a dat copilul in fatza la botez. Petrecerea a fost 2 in 1.

sovi 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

quote:
Originally posted by cory3maz

Chris,

cumantul meu e preot...l-am sunat acum un minut si l-am intrebat daca o femeie insarcinata poate sa boteze un copil sau exista interdictii in acest sens.

Mi-a raspuns ca nu exista o asemenea regula in Biserica Ortodoxa!
Asa ca poti sa botezi linistita, indiferent daca burtica evizibila sau nu!



cory3maz



Yuhuu, merci, chiar imi faceam probleme, ca tare mult imi doresc sa botez bebelusul asta, mi-s tare dragi finii mei!!

Mergi la inceput