Randunici martie-aprilie 2008 - (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Busuiocul si cimbrul sunt interzise??Unde ai gasit asta? Eu am si mancat si nu cred ca pot renunta la busuioc, mai ales cand imi fac niste paste bune cu branza, sa-mi taie greata...De ce-s interzise?
Asa, Cry zicea ca sa intreb doctorul pana cand n-am voie sex. Am intrebat! Cica pana in saptamana 20!!!
Sovietica, esti cea mai tare!!! Harnicutza foc si n-ai probleme cu mancarurile. Bravo! Simo la fel, ce sa zic, dar barem ea e mai "mare"
Spor la gatit fetelor, eu pauza...

naty 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Cory, esti o dulce! Noi suntem fani clatite!

Sovi, da, am si secretie vaginala, pana la urma nu m-am chelit, pt. ca e mic parul si mi-a fost tare leneeee...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

'Neata!

Naty, am citit exact aici pe site-ul DC la capitolul "Plante nerecomandate sau interzise":
"La gravide este interzisa folosirea purgativelor, specii care contin alcaloizi, precum si toate plantele sau substantele active vegetale specificate expres la fiecare formula sau planta descrisa;


Infuziile, decocturile, tincturile sau orice produse fitoterapeutice nu se vor asocia la intamplare, deoarece pot produce fenomele de incompatibilitate sau reactii adverse.

O dezvoltare ampla a plantelor contraindicate in sarcina sa afla in tabelul ce urmeaza. Al doilea tabel prezinta plantele cate pot fi utilizate limitat si cu mare prudenta in timpul sarcinii."

Plante nerecomandate:

Cimbru – Thymus vulgaris L. – contine ulei esential, cu efect stimulant uterin, emenagog.
Ardei iute – Capsicum sp. (Cayenne) – Ulei esential, stimuleaza contractiile uterine.
OUPS! Da' tre' sa rectific ceva: numai cimbru nu e voia, busuioc da, se poate! URAAAAAAAAA! Ca e condimentul meu preferat!



cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Iara am ramas in urma, abia am apucat sa mai citresc ce ati scris, da se pare ca tot asa va fi, ca nu pot intra mai des. Bine si asa.

Azi am inceput si eu serviciul - e groaznic!!!!

Inca nu am anuntat la servici, dar se vede vizibil ca am slabit si ca nu ma simt bine, eu si la prima sarcina prima data am slabit si abia dupa ce am scapat de greturi am inceput sa pun pe mine.
Sper sa scap odata si sa pot papa si eu, ca numa bunatati vad in toate partile

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineatza! Sa aveti o saptamana fantastica!

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Ba da Naty, am problema cu unele mancaruri (mirosul mai degraba), cand puneam ghiveciul in borcane imi venea si sa si sa lesin. Si ragaiam si oftam incontinuu, ma trimitea Omu in pat, da eu trebuia sa fiu de fata la sigilarea borcanelor, ca era pacat sa o dam in bara chiar atunci, la final. Vreau la iarna sa mananc mai ecologic, de aceea tin sa fac camara cu orice pret. Mai incolo nu imi va mai fi asa rau. Urmeaza sa coacem 20 kg vinete pt la congelator.
Fortza sa fie cu voi!

sovi 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut mamici cu burtici!
Eu am avut un week-end fain, nu foarte plin. Voi sunteti tare harnice, ati scris tare mult! Inca nu v-am invatat pe toate, insa mai este timp pana in primavara!
Eu sunt ok, fara greturi, fara dureri, doar cu un somn ingrozitor de sacaitor... as dormi toata ziua, noaptea dorm bine acum... pofta de mancare cat cuprinde, inca nu am inceput cu kg multe in plus, dar am intrat in sarcina asta cu un plus considerabil, fata de idealul meu de greutate... sanatosi sa fim, ca sper sa scap de ele dupa.
Nicoleta 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Buna dimineata fetelor, sa aveti o zi si o saptamana tare usoare! Eu am intrat in concediu, am lenevit pana la ora asta, mai spre pranz ma duc dupa verighetele comandate, sunt gata! Va pup

naty 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata fetelor, am revenit si eu din plimbari, vad ca ati fost harnicute , nu gluma zilele astea...Am vazut ca ati poftit la fasole , gand la gand caci si eu la fel am simtit. Am mancat la Cheile Gradistei o fasole cu ciolan ca si-acum ma gandesc la ea si salivez!

Mai am ceva de citit din urma si revin.

Va pup si o zi frumoasa sa aveti, eu sunt deja la birou



CLAU 13+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Clauclau, tu cum rezisti la birou, ca mie imi vine sa o iau la fuga si sa nu ma mai intorc
Incerc sa ma fac ca lucrez, da nici macar asta nu reusesc...

Mergi la inceput