Randunici martie-aprilie 2008 - (9)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Gata dragelor, am rezolvat cu colegele de odisee . Au revenit la mai-iunie, ma bucur ca nu s-au suparat dar nu mi se parea corect fata de mamicile noastre de aprilie.

Sovietica, eu nu stiu prin sectorul 5 pe nimeni, dar sigur fetele or sa te ajute cu informatii.




CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frumussik spune:

buna ziua di bine v-am gasit !
ma bucur mult sa gasesc un subiect dedicat exclusiv noua mamicilor ce vom naste in martie-aprilie 2007
as vrea sa ma alatur si eu randunicilor de martie aprilie 2007
DN 14.03.1982, UM 30.06.2007, DPN 05.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Frumusik bun venit alaturi denoi la odisee! 40 de saptamani de vis iti doresc si un bb sanatos tun! Felicitari pt sarcina

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Clau
Bine ai venit frumussik!Sa ai o odisee frumoasa-alaturi de noi!
Merg sa te trec in listutza(de pe pag.8)..

Ela.. in 11+!!

Varsta mogaldetzei

Nunta(cine doreste sa le vada-sa strige!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Frumusik, bine ai venit la odisee! Sa ai o sarcina usoara, usoara si un bebe sanatos!

Primele 10 mesaje iti sunt moderate si o sa apara mai greu, o sa te vedem cu oarece intarziere si e posibil sa mai pierdem din ele si sa nu-ti raspundem la intrebari, dar nu este cu intentie. Scrie mai repede primele mesaje sa scapi de moderare si gata.

CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Raluca, cred ca mi-o va lua inainte Olgutzik cu carutul ca ea merge sambata la Iosup si aproape sigur ii va spune ce are in burtik! Dar, sper camiercurea viitoare sa dau si eu culoare caruciorului meu si poate abia atunci ne hotaram si la nume! Mie imi mai place si IVO ca nume de baietel dar musai mai tb un nume langael ca e prea scurt...dintre Sebastian, Sasha si Ivo mai vedem noi!
Poate mi se implineste dorinta si va fi fetitza!!!!!

Eu sunt pentru doua nume la copil! Eu am avut unul si am suferit ca nu mi-a placut! As fi vrut sa pot alege... Ma gandesc sa-i dau copilului sansa sa aleaga atunci cand va creste ce nume ii va placea lui mai mult! cu acela sa se prezinte in cercul lui de prieteni...in societate...

Ella, cum te mai simti iubita? Asa zic si eu ca este mai bine...sa deschidem cap. nou cu userul comun


Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Zozela, am citit cand m-am intors din concediu ( deci cam acum o saptamana ) ca Remaliss se simtea in continuare foarte rau. Fusese internata in spital, perfuzata pentru ca varsa intr-una, revenise acasa, insa urma sa fie din nou internata...In consecinta, nici starea ei de spirit nu era stralucita. Sper sa se simta mai bine acum, si sa lipseasca numai pentru ca sta cumintica in pat si se odihneste sa ii fie lui bebe bine!

Olga 13s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns randunici spune:

Wooow..Olgutzika este prima de la odissea nostra care va pune caruciorul!!Suuuper!!De-abia atseeept!!
Simo sunt..zombie Parca sunt drogata..Acum imi scade tensiunea..acum se normalizeaza..Ce sa mai-sunt capiata rau!
Tu cum mai esti?
Mai..uitasem sa va zic!Nu stiu daca am inceput sa o iau razna..dar eu cred ca am simtit ceva prin burtica A fost un fel de..shtobalcaiala,bubbles,pulsari..nu stiu cum sa va explic Asta sa fie BB?!
Edit:Nah!!Zozela sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Multumesc Zozela! sa dea DD numai bine la toate familiile de randunici!

Frumusik bine ai venit! sarcina usoara si bebe sanatos!

Simontte din acelasi motiv ne gandeam si noi la doua nume. ca nici eu nici sotul meu nu avem doua, dar cine stie, poate ne mai razgandim pe parcurs.

Mihaela
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Zozela, uite acesta este ultimul mesaj de la Xor de pe data de 2 sept. Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine cu ea, desi...din mesaj nu prea reiese asta.




"imi cer scuze ca nu am mai dat nici un semn dar am fost plecata cateva zile din oras ca sa mai uit un pic de necaz.........
Miscarea decisiva inca nu am facut-o...marti va fi...insa nu mai am sperante....doctrita a stat mult si l-a masurat, l-a ascultat si a spus ca "sa nu-ti para rau, ca oricum nu era o sarcina buna...urmatorea va fi perfecta".....nu stiu ce a vrut sa spuna...se pare ca a avut probl bb de la inceput....
Oricum marti o voi ruga sa-mi mai faca o eco inainte....
Va multumesc pentru sfaturi si va doresc multa multa sanatate...
Oricum eu voi intra in continuare pe forum si va voi sustine pe voi!
Sper din tot sufletul sa raman cat mai repede insarcinata din nou sa acopar golul din suflet si burtica!!!
va pup"


Deci chiar astazi este la doctor, sa-i tinem pumnii fetelor, poate, poate o sa se auda inimioara lui bebe...



CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput