Randunici martie-aprilie 2008 - (9)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

simonette, tu cred ca o sa ne dai prima de veste ce culoare va avea carutul tau, pt ca am inteles ca de pe la 16 sapt se poate vedea sexul lui bb la eco

12+
eco 6 sapt eco 7 sapt eco 12 sapt




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Hihihi, Simo, mi-a placut asta cu statistica!!! Sa stii ca Sebastian este singurul nume la care tatal copilului meu a reactionat . Eram pe plaja si sora mea il tot provoca cu tot felul de nume. Asta i-a placut, deci cred ca sunt 90% sanse ca pe bebe sa il cheme ( daca e baiat ) Sebastian. Eu as fi vrut ca nume de baietel Vlad-Alexandru, dar o sa ii respect alegerea lui ( Doamne ajuta, sa aleaga Vlad-Alexandru )!

Ce-o fi cu Ioana si cu Elara, ca nu le-am vazut de cateva zile pe aici?

Olga 13s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Multumesc de aprecierile vis-a-vis de numele bebelushului, Simonette!

Si celelalte nume pe care le-am auzit la Randunici sunt inspirate.

Ma mai batea gandul sa ii spun lui Bebe SANZIANA. Dar IZADORA mi-am zis ca e mai...interesant.



cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

sunt asa de multe nume frumoase,incat e greu sa te opresti la unul..

cred ca daca ar fi sa fac bebei cate nume imi plac as pune-o de o echipa de fotbal, dar sa fie mixta, si poate fara rezerve


Mihaela
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Multe nume frumoase aici la randunici! Multe dintre ele imi plac chiar mult...

Eram derutata, mamicile de mai-iunie si-au schimbat denumirea in aprilie-mai-iunie si nu mai stiam unde sa intru! Cred ca ar trebui sa ramana mai-iunie, voi ce ziceti? Sa le spunem sau sa nu luam in seama?



CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


La multi ani Laly!!Sa fii iubita si fericita in fiecare moment al vietii tale si sa-ti dea D-zeu un copil sanatos si multa bucurie!!
Mihuta sa aveti o viata frumoasa-impreuna cu copilul(copii) vostrii!
Am modificat si eu putin listutza postata pe pagina 8 si mi-am salvat-o in calc.pt.orice eventualitate. Ar fi bine sa deschidem noile capitole logate cu userul comun pt.a nu mai crea "ambuscade"
Underqueen....sistemul romanesc..Ce poti sa mai zici?!
Dalv felicitari!Sa o stapaniti sanatosi!
Clau si noi tot la Emma ne-am gandit daca BB va avea carucior roz..iar daca va fi sa fie albastru..nush..Mie imi place tare-Luca-insa nu se potriveste cu numele de fam.Se creeaza o maaare cacofonieImi mai place si Peter..insa..nu stiu ce sa zic
Eu una mor de nerabdare sa aflu ce sex are copilasul asta al nostru!!
Clau si mie mi se pare ciudata alegerea mamicilor de Mai-Iunie Nu s-au folosit niciodata mai mult de 2 luni..Nu stiu de ce..dar mi se pare..aiurea..
Simo eu cred cu tarie in statistica!!

Ela.. in 11+!!

Varsta mogaldetzei

Nunta(cine doreste sa le vada-sa strige!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Zozela, sa speram ca facem fetite ca-mi place tare mult Emma! Tare-as vrea sa-mi strig fetita asa, sa vedem...

Daca si celelalte randunici sunt de acord, o sa le spunem celorlalte mamici sa ramana la mai-iunie pentru ca aprilie apartine de noi. Asteptam pareri intai...



CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Doamne-ajuta Clau!!
Fetelor de Remaliss ce mai stiti?!
Si..Xor-ce ai facut la Dr.?


Ela.. in 11+!!

Varsta mogaldetzei

Nunta(cine doreste sa le vada-sa strige!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Si eu tot Daria o voi numi, daca o fi fetita, iar daca o fi baiat...habar n-am!

Mami 8+ si Vladic (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea
aproape major
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Mihuta11, si sotu meu tot cu "ce fac fetele lu tata" ne alinta, asa, sa ma tachineze ca vreau baiat. Odata m-a intreabat ce mai face Anastasia? Deci clar vrea fata, daca i-a ales si nume.
Dar la mine alta e problema. Vroiam sa ma duc la dr Herghelegiu pt prima consultatie. De fapt pana nasc, daca se poate. Dar dansul e tot plecat si nu mai am rabdare. Bucurestencele, puteti sa imi recomandati va rog un obstetrician (eventual in zona sect 5, eu stau langa circul foamei de rahova), sa merg pana ajung la dr H? Cineva care sa nu fie foarte important, care sa aibe timp si de mine. Deja devin stresata, ca nici nu stiu cat de bine e prins bebe si unde, si vreau sa imi dea de facut analize, sa stiu si eu cum stau, ca inca nici nu ma consider pe deplin gravi pana la vizita cu un ginecolog. Sar'na!
Pup stolul.

sovi 6+

Mergi la inceput