Randunici martie-aprilie 2008 - (9)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Multumesc Raluca de explicatii. Inseamna ca la urmatoarea eco o sa aflu si eu cum stau cu translucenta

Multumesc de incurajari Simo si Olgutza. Si ca sa raspund: da, eu sunt cu contract pe per det, care azi imi expira si mi se va prelungi pe 2 ani. De aceea am evitat sa spun vestea aici, ca macar sa ma vad cu ctr prelungit asa cum e, sa pot beneficia de CIC... si totusi si aici am o problemutza, ca atunci cand ne-am mutat aici am inceput serv pe 4 iunie si de unde am plecat mi s-a inchis cartea cu 31 mai.. deci am o zi intrerupere (1 iunie a fost vineri si ne-am mutat de la 400 km distanta, deci nu aveam cum sa ajung chiar pe 1 la noul serv). Sper sa se rezolve in final. Drept sa spun, abia astept sa dau o data vestea sa scap si de stresul asta



Mihaela
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Pe mine m-ai ghicit Olgutzica, imi doresc mult o fetitza! Dar...daca Dumnezeu ne va darui tot un flacaneatza, sa fie sanatos si iubit va fi sigur!

Raluca,m-a amuzat mult de tot visul tau cu, cei doi carnati..
Si eu am visat ca aveam gemeni...

Naty, apa inseamna o grija de-a ta,iar ursii sunt gandurile care te macina,unele contradictorii poate... Asa as interpreta eu...nu inseamna ca asa e...tustii mai bine.

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Cory, frumoase nume ai ales pt puiutul vostru!

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Despre pliul nucal...am facut acea masuratoare cand aveam 11 saptamani si 3 zile si era 0,9mm! dr a zis ca e f. bine! Stiu ca daca depaseste 3 mm apar semne de intrebare, dar se intampla rar! Se face intre saptamana 11 si 14! Pupicei...

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

vad ca la mesajul anterior am mancat cuvinte... adev e ca mi-e cam foame... si doar am mancat

legat de bebe: sotul meu isi doreste o fetita... eu mi-am dorit o pereche un baiat si apoi o fetita, dar acum ce o fi, sanatos sa fie..
oricum cu numele ne-am pregatit si pt fetita: Daria si pentru baietel Andrei. Oricum sotul meu numai asa ne zice: "ce fac fetele lui tata?"
Sa vedem cum o sa fie in final.

Mihaela
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Simo, abia astept sa vedem cum e cu statistica aia, in curand o sa aflam ce bebei avem in burtici. Cred ca pana la sfarsitul lunii septembrie multe dintre noi o sa stim ce culoare are caruciorul!




CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

uff... ce oi fi avand azi cu mesajele?

Mihaela
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Imi place Daria! Imi place si Andrei dar am 4 in familie! Sotul meu vrea Sebastian daca e baiat si eu nu vreau ca nu am cum sa-l alint...ma gandeam la SASHA care ii place si lui!

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Sebastian -> Seby, Seba...e dragutz si mie imi place..iar Sasha chiar e deosebit
la un moment dat am vrut sa le punem cate 2 nume, dar tot pe unul singur il strigam asa ca ne-am cam razgandit... oricum erau in plan Mihnea si Ecaterina... si primul nume la fetita a fost de fat Miruna.
Dar am batut palma pe Daria si Andrei.
dar mai stii? poate mai apar si alte idei pe parcurs, pana o sa ne hotaram definitiv...

Mihaela
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Sper ca statistica e buna la cele carora le convine si nu e buna la cele carora nu le convine

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput