Randunici martie-aprilie 2008 - (9)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Raluca, sunt chioara!!! Tu ai scris "sept"- de la septembrie, iar eu am citit "sapt"- de la saptamani...E perfect asa, eram eu cu pluta . Din pacate, eu am ratat masurarea translucentei nucale , si sunt suparata rau...sambata o sa am 14s si 1 zi, si cred ca e tarziu sa mai fie relevanta...Dar il vad pe bebe, si Iosup ne-a spus ultima data sa venim data viitoare pregatiti cu nume, sa stim despre cine discutam la masuratori . De fetita am nume, o sa o cheme Ioana, de baietel inca il astept pe Radu sa aleaga ceva, si vad ca imi pune rabdarea la incercare . Voi v-ati gandit la nume? Sau sunt eu razna prea devreme?

Mihutza, important este, cum spunea si Underqueen, sa ai stagiul de cotizare complet. Dupa ce intri in CIC, iti poti cauta in alta parte, daca nu vrei sa te mai intorci acolo. Acum tu stii ce angajator ai, si daca e cazul sa fii sincera cu ei mai repede sau nu. Tu ai contract pe perioada determinata?





Olga 13s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Deci...
Olgutzica bafta multa la intalneala cu Iosup si cu BB! In mod sigur tu vei fi prima care isi etaleaza culoarea caruciorului daca te vezi cu Iosup, am inteles ca de la 13 saptamani le cam zice...Doamne Ajuta!
Raluca, nu mai locuiesc in galati de 18ani...si sunt din judetul Galati nu din oras...dar sunt sentimentala cand vine vb de origine!
TT stiu si eu ca se face intre saptamana 14 si 18...deci...nu stiu ce test face acea persoana la 22 sapt...poate echo morfologica!
Mihutza, in perioada asta am si eu din ce in ce mai multe ganduri pe acre incerc sa le alug dar nu-mi dau pace! dimineatza ma trezesc cu ganduri din alea de imi vine sa-l dau josdin pat pe sotul meu cu picioarele dar el chiar n-are nicio vina! Incearca sa nu te mai gandesti la reactia lor (a celor de la serv)...este pb lor nu a ta! Si La multi ani fericiti de casnicie!

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Atunci retractez si eu ce am scris in legatura cu TT

Olgutzica, tu ce iti doresti? Ioana sau...??? Noi ne gandim mereu la nume dar nu-mi place parca niciunul ca unele care mi-ar fi placut parca sunt prea dese si pe altele le am deja in familie! Chiar aseara radeam cu sotul...Eu as vrea tot Luca daca e baiat dar am deja un Luca mancal-ar mama pe el! Fetita daca e,as avea maimulte nume dar nu ma pot hotara la unul sau maxim doua...miar placea Ana, Stefania, Anastasia, Antonia.....

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Doamne...cata treaba am si eu stau calare pe forum

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Neata, fetelor. sunt cam zombi, noroc cu concediul. Am dormit f prost, am vaisat o tampenie-ca eram pe un pod deasupra unei ape in care erau multi ursi imensi care se luptau intre ei. Se pricepe cineva la interpretarea viselor???
Raluca si Olgutzika, ma bucur ca v-au placut verighetele, v-am zis ca eu in alt loc asa frumoase n-am vazut si, acum ca le-am luat, va garantez ca pe viu arata si mai bine decat pe net. Noi am ales modelul V51.
Underqueen, tin pumnii stransi!!
Clabuc, LA MULTI ANI!!

naty 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Simo, eu vreau o Ioana, dar tare am un feeling asa ca e baietel...In plus, am ovulat si pe ovarul stang ( m-ai deprimat cu statistica doctoritei tale ), am pofte numai de acrituri si saraturi...Ei, ma alint si eu, sanatos sa fie, ca va fi la fel de iubit, indiferent ca e Ion sau Ioana .

Voi aveti vreo preferinta? Stiu ca Ririan si-ar dori un randunel, Roxana, Simo si Clau presupun ca ar vrea fetita, ca au mandrete de flacai acasa...Cory? Ca si tu esti mamica pentru a doua oara?

Olga 13s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

Olgutzika - nu e nimic, mi se mai intampla si mie sa imi fuga ochii si sa citesc de aiurea. La nume m-am gandit, si ne-am si hotarat, sincera sa fiu eu le-am ales pe ambele dar sotul a fost deacord cu ele: daca e fata Cristina,( de la sot pe care il cheama Cristian), iar daca este baiat Lucas ( de la terminatia numelui meu Ra-Luca), oricum sotul meu este sigur ca va fi baiat asa ca deja il striga pe nume, dar mi-a zis ca nu il deranjeaza deloc daca va fi fata, dar oricum visul lui este sa aiba un baiat, eu ma multumesc cu orice , sanatos sa fie.

natynic - pot sa zic ca tu ai visat frumos, pe langa ce vise ciudate am eu de cand am ramas gravida,(am visat acum vreo 2-3 sapt ca am nascut 2 carnati, care aia erau copii mei, si eram foarte intrigata cum de dr nu a vazut ca o sa am gemeni, iar eu cu asistentele uneam carnatii aia ca sa facem un singur copil....asa ca da-ti seama ) dar am citit in mai multe locuri ca este normal sa avem visuri mai ciudate in perioada asta, si sa nu ne luam dupa interpretari babesti. De fapt in visele pe care le avem acum ne manifestam temerile, grijile din aceasta perioada

12+
eco 6 sapt eco 7 sapt eco 12 sapt




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ririan spune:

LA MULTI ANI CLABUC!

http://good-times.webshots.com/album/560414507QMNnrC?vhost=good-times mamica de 3 fetite...si poate si de baietel?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

1) Naty, cica in vise se transpun nelinistile si tensiunile noastre...si nu se poate spune ca nu suntem bantuite de griji in perioada asta. Si eu am avut la prima sarcina tot felul de vise ciudate si terifiante...acum, am experienta...oricum nu prea visez sau visez "programat" in functie de ce citesc inainte de culcare.

2) Pentru ca am o fetita, tare mi-as dori ca bebe 2 sa fie baietel!
Dar, in definitiv, nu conteaza, important e sa fie bebe normal dezvoltat si sanatos!

3) Am ales deja numele:
- daca e fetita se va numi IZADORA;
- daca e baiat se va numi VLAD-CONSTANTIN.

Dar mai avem de asteptat pana se va putea stabili sexul lui Bebe.

Va doresc o zi cu intamplari fericite!

LA MULTI ANI, LALY! Sarcina usoara si bebe voinic, sanatos si frumos!

cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata randunici dragi! Am aparut si eu la apel...

Clabuc, LA MULTI ANI cu sanatate, fericire si impliniri alaturi de familie si bebe din burtica.

Vad ca vorbiti de preferinte de bebe si nume, eu da, mi-as dori acum fetita si ar chema-o Emma Rebeca, dar cred din ce in ce mai mult ca o sa fie baietel si inca nu am gasit un nume care sa-mi placa foarte mult. Ma mai gandesc...

Pentru fetele care intrebau de translucenta nucala, eu am facut-o la 12 saptamani si a iesit 0.95 mm. Am inteles ca este foarte bine. Dar nu stiu exact sa va spun pana la ce saptamani se face.

Va pup si o zi frumoasa sa aveti!



CLAU 14+

mamica de Razvanel si acum de bebe 2

Mergi la inceput