Randunici martie-aprilie 2008 - (9)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Simonette - nu m-am gandit la asta. Am trecut-o in listuta aia de pe prima pagina.

Mami 8+ si Vladic (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea
aproape major
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

cristina si simo va multumesc mult ca m-ati trecut in listuta asa de repede

12+
eco 6 sapt eco 7 sapt eco 12 sapt




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Buna dimineata, Randunici!

Anca, multumesc si eu pentru informatia cu programul scurt de 6 ore.

9 saptamani

cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Raluca, nu puteam sa te las, ca am vazut ca esti Galateanca de-a mea

Cristina nu-i nimic...acum am ceva treaba dar daca-mi dai datele lui Chris, mai trz o trec si pe ea...daca nu o face altcineva pana atunci

Simonette, mamica de Luca si 15+

PozeLuca

BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Laly, la multi ani!!! Sa fii sanatoasa, sa te bucuri de bebe mic, si tot ce iti doresti tu, sa ti se intample!!!

Hihi, Simo, vezi ca te descurci cu listuta? Ai grija ca acum te numim resposabila cu listoaka noastra .

Naty, multumesc mult pentru pont. Sunt frumoase RAU verighetele, am si gasit ceva ( vreau de aur alb, pentru ca inelul de logodna e de aur alb, si cum vor fi singurele bijuterii pe care le voi purta pe degete, vreau sa fie de aceeasi culoare ), sa vaza si tovarasul si mergem la cumparaturi cat de repede - poate chiar sambata, ca tot am intalnire cu Iosup . Si le multumesc tuturor feteler pentru felicitari! Va doresc tuturor fericirea si linistea pe care o simt eu in perioada asta!

Underqueen, iti tin pumnii sa fie bine! Sustine-ti drepturile!Si ai grija de bebe!

Cory, asa a fost cand am facut si eu analizele. Si le-am facut dupa jumatatea lunii ( gandindu-ma la fondurile CAS ), de asta mi se parea un abuz ce faceau cei din Buzau cu Midasnu....Sper sa reuseasca sa le faca repede si gratuit! A! Si eu am Rh pozitiv...

Vad ca cuiva i-a fost recomandat TT in intervalul 23-30s, ceea ce mi se pare cam tarziu...Eu stiu ca se face intre 14-18s...Cum e corect!?!?

Olga 13s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

neatza! o noua zi...ma duc sa vad ce rezolv...daca nu , zicea cineva sa-mi bag actele de somaj sa am continuitate...

va . va tin la curent cu ce rezolv...

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

CLABUC sa fii fericita si bebe sanatos si voios!

azi implinim si noi 3 ani de la ...

Dalv ce ma bucur pt voi... si noi ne dorim tare mult, dar inca nu am reusit sa ducem la capat visul asta... acum cu atat mai mult cu cat vine si bebe.

ieri am avut o zi nasoala... am cazut in borcanul de tristete... serviciul asta nu e grozav (inca nu am spus nimic), abia s-a discutat sa imi prelungeasca contractul... cred ca sapt viitoare le dau vestea. nici nu vreau sa ma gandesc cam ce impact o sa aiba, avand in vedere ca am fost angajata sa inlocuiesc o tipa care din nov va pleca in concediu de maternitate... plus ca financiar vorbind nu e deloc bine, dar asta am gasit atunci, acum as vrea sa ma angajez in alta parte, dar cine ma mai ia asa ? offf... asa multe ganduri am... si nu mai vreau sa fiu trista ca il supar si pe bebe.

gata! nu mai vreau sa ma plang...

maine ma duc sa imi fac si eu analizele... sper sa iasa bine..


Mihaela
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

am uitat sa va intreb ceva: ce e cu translucenta nucala?

mersi!

Mihaela
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

Olgutzika - eu fac triplu test intre 23-30 sept, si o sa fiu in sapt a 16-a deci este numai bine

simonette - si eu ma bucur mult ca mai am o galateanca pe aici, dar tu acum mai stai in gl sau nu?

12+
eco 6 sapt eco 7 sapt eco 12 sapt




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

mihutza11 - pe mine doctorita m-a chemat intre 11 sap si 13 ca sa imi faca aceasta translucenta nucala, care de fapt este o eco in care ii masoara pliul nucal si trebuie sa fie sub 3 mm. Am sa trec aici un citat de pe net, ca sa fii mai lamurita totusi:

"Depinde de dumneavoastra si de partenerul dumneavoastra sa decideti daca riscul ca fatul sa aiba o anomalie cromozomiala este suficient de mare pentru a efectua un test invaziv (ex. Amniocenteza). Ca o recomandare, efectuarea unui test invaziv este sugerata daca riscul de Sindrom Down este de 1 la 250 sau mai mare. Intre 11-13 saptamani se poate estima riscul ca fatul sa prezinte Sindromul Down masurand grosimea pliului tegumentar la nivelul gatului fetal ( translucenta nucala). Aceasta echografie are si alte beneficii cum ar fi:

-Stabilirea cu exactitate a termenului sarcinii
-Stabilirea unui risc de Sindrom Down sau a altor anomalii cromozomiale
-Diagnosticarea sarcinilor multiple
-Detectarea anomaliilor fetale majore
-Diagnosticarea unei sarcini oprite din evolutie

12+
eco 6 sapt eco 7 sapt eco 12 sapt




Mergi la inceput