Randunici martie-aprilie 2008 - (9)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalv spune:

salutare dragele mele randunici,ma bucur sa vad ca sunteti bine,in ciuda faptului ca imi este rau,astazi am vomitat de cand am venit de la perfuzii -ora 15,30 de 5 ori si sunt sfarsita, nici nu am putere sa vorbesc,dar sunt fericita pt ca am reusit sa ne mutam si noi la casa noua pe care o asteptam de mult,mult timp de 10 ani,si nu imi vine sa cred ca sunt in ap.nostru,parca plutesc ,de aceea sper ca aceasta sarcina sa o duc la bun sfarsit pt ca dragele mele noi ne chinuim de 7 ani sa avem un bebe, avem 6 sarcini pierdute in luna mare si cam avem emotii,dar zic ca Bunul D-Zeu a vrut ca bebe chiar daca nu este conceput in noul ap.sa vina la casa noua.voi ce zice-ti?

nusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalv spune:

in legatura cu triplul test nici nu stiu ce sa zic,doctorul pe care il am la Pitesti nu este de acord cu el, a zis ca nu am nevoie de alte emotii, dar avand in vedere ca am 34 de ani cred ca este cam indicat ,nu-i asa?o sa vad ce zice si d-na dr.Dima de la Polizu cand o sa ajung la dansa,cred ca daca iese bine echo nu vad de ce l-am mai face?

nusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:


Buna seara tuturor!
E greu sa ma tin cu cititul de voi, daramite sa mai si scriu!!!!

KYA, asa mi-a spus doctorita mea, ca asta este DPN si a insistat pe " data probabila", spunandu-mi ca va fi in mod sigur mai devreme, fiind prima sarcina.

Se pare ca randunicilor noastre le place fasolea cu ciolan. Si eu subscriu, numai ca mie mi se pare destul de greu de gatit, asa ca incerc sa conving pe altcineva sa-mi faca.

CASA DE PIATRA !!!!! pentru Naty si Olgutzica. Noi implinim pe 6 septembrie 4 ani de la nunta, asa ca saptamana asta suntem in petreceri!

Despre mine, numai vesti bune: nu greata, nu stari de voma, sunt intr-o verva de zile mari. Am inceput serviciul si e placut ca toata lumea sa ma intrebe ce fac, cum ma simt si sa ma protejeze.

Astept ca saptamana viitoare sa merg la dr pentru a doua ecografie si sper sa vad mai mult ca data trecuta, adica un punct negru ( la 6 saptamani).
Va pup pe toate!!

Valentina, 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Underqueen, e tare neplacut acum in perioada asta sa te certi pe la inspectorate, dar n-ai altceva ce face, nu te pot lasa in aer. asta-i tara noastra, deh...
Draga Dalv, FELICITARI pentru noua casa! Si noi suntem deocamdata in faza de cautari, ne trebuie ceva mai mare, deja visez la una-alta si-mi inchipui ca esti . Sa stapaniti casa sanatosi, atat voi cat si bebe!!Tot timpul sa te gandesti ca ai un bebe sanatos-tun si VA FI!

naty 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Dalv - felicitari pentru casa cea noua, sa va bucurati de ea! Poate ca si a asteptat o casa a voastra...cine stie? Dar sunt sigura ca totul va fi bine, trebuie sa fii optimista! Cat despre triplul test, eu am 27 ani, l-am facut si la prima sarcina si-l fac si sapt viitoare, la cea de-a doua sarcina. Am mai spus si ma repet: vreau ca totul sa fie bine, si sa am constiinta impacata.

Roxana 15 sapt si Catalin (5 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

FETELOR!!!Conform listutzei, maine e ziua de nastere a lui Clabuc! asa ca sa incepem de pe acum sa-i uram sanatate, fericire, voios si dragalas. La multi ani, Clabuc! (iti mai zic si maine). deci ne pregatim de
Tot apropo de lista, am studiat-o pe indelee si sunt tare dezamagita ca n-am gasit nici o Varsatoare de-a mea printre ele. Oricum sunteti niste dragute toate, nu-mi vine sa cred de cata caldura am parte zilnic pe cale electronica!
Noapte buna

naty 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:


Helau, helau!
Am reusit si eu sa intru si sa recuperez! Ce viteza e la scris pe-aici!

Eu am fost azi la analizele de sange, mi-a luat o gramada, in 10 zile sunt gata toate, iar joi ma duc sa le fac pe cele de secretie. Asa ca am timp sa ma si "chelesc"

Am vb si cu dr. meu drag, s-a bucurat ca mai facem un bb si martea viitoare ma duc la ecooo! Uraaa!

Pana acum am facut papica si curatenie, dar nu sunt obo ca am dormit si o ora la amiaza cu puiul meu iubit!

Casa de piatra Olgutza!
Fetelor cu greatza le urez sa treaca o data!

Eu azi am avut liber, de maine la servici , abia astept sa-mi pot lua program de 6 ore. Stie cineva cand se poate lua?
Va pupic pe toate!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Underqueen,

ti s-a intamplat o mare porcarie! Si eu am lucrat vreo opt ani in invatamant, cunosc sistemul si "metodele" de a face disparute "ore" si "catedre". Parerea mea e sa incerci sa rezolvi situatia cu "FRUMOSUL", la Inspectorat! Si daca nu se rezolva, schimba METODA, incearca cu URATUL! Ameninta-i pe dobitocii de la scoala si pe aia de la inspectorat ca o sa faci scandal mare!!! Ca te duci la presa sau la Antena 1! Pare cam exagerat, dar nu e! Si uneori metoda asta functioneaza al dracului de bine!

Iti tin pumnii sa reusesti sa deblochezi situatia!





cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:


Dragalaselor,

si eu ma duc miercuri, pe 5 septembrie, la analize (sange si sumar urina) la o clinica, sange pentru dozare anticorpi Rh negativ, la alta clinica, ca asa mi-a indicat dok-ul! Am telefonat la ambele clinici sa vad in ce conditii execut analizele si raspunsurile au fost absolut imbucuratoare: sunt gratuite toate, e suficient doar biletul de trimitere...SI faza cea mai faina: gravidele au prioritate, deci nu voi sta la cozi!!!
Dar va povestesc impresii "la cald"...dupa ce revin de la control.



cory3maz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Mai e vreo Randunica cu Rh negativ???

cory3maz

Mergi la inceput